BOOTMGR is missing – Windows 7 помилка і її виправлення

Найчастіше, особливо на комп’ютерах, що мають ОС Windows 7, має місце досить поширена неприємність – «Press Ctrl-Alt-Del to restart – BOOTMGR is missing», Природно, викликає обурення. Це свідчить про те, що невиявлений завантажувач вашої операційної системи. Але не варто засмучуватися раніше часу, ваш комп’ютер цілий і неушкоджений. Варто лише зробити налаштування і проблема – усунена. Постараюся прояснити ситуацію для вас. Коли відбувається запуск комп’ютера, починається пошук у вас на жорсткому диску особливої ​​міні-програми, завдяки якій і завантажується операційна система. Коли ви стикаєтеся з такою ситуацією, знайте, міні-програма пошкоджена або недоступна. Причиною цього можуть служити: перепади напруги в мережі, вимикання ПК неправильне або некомпетентні маніпуляції в bios, а також вірус.Пойдём від простого до складнішого. Такі шляхи вирішення:

 • Переконатися в правильності вибору завантажувального диска прямо в Біосе;
 • Необхідність у відновленні завантажувача від Windows 7 – bootmgr в авто режимі;
 • Необхідність поправки BOOTMGR is missing, застосовуючи командний рядок.

Перевірка налаштувань BIOS

Це в тому випадку, коли у вас встановлений не один жорсткий диск. Маються на увазі не такі розділи на одному диску, як C, D, E, а фізичні жорсткі диски. Так що переходите до іншого пункту. Однак потурбуйтеся витягнути з ПК наявні флешки і зовнішні диски, якщо такі є, і перезавантажте його вновь.Іногда трапляється, помилково взятий не той диск у БІОСа в налаштуваннях. Про те, що це таке, як потрапити в БІОС комп’ютера, можете ознайомитися в даній статті. Необхідно перевірити, який диск ви вибрали або відразу змінити його на інший, потім знову перезавантажити комп’ютер.

BOOTMGR is missing – як виправити для Windows 7 автоматично

Ми маємо перевагу, завдяки компанії Microsoft, розробникам спеціальної середовища відновлення, з якої легко вирішуються всі проблеми з операционкой. Для її запуску необхідно довго тримати кнопку «F8»До появи меню з чорним фоном.Якщо ж не дочекалися потрібного ефекту, тоді треба знайти інший інсталяційний диск для Windows або диск відновлення. Підійде також і флешка з установкою. Починаємо завантаження з диска або ж флешки. Тисніть на БУДЬ-ЯКУ кнопку при появі написи на тлі чорного кольору «Натисніть будь-яку клавішу, щоб завантажитися з CD або DVD», в іншому випадку завантаження буде відбуватися з вінчестера і ви знову виявите свою помилку. Тепер читаємо внизу «Відновлення системи».За допомогою утиліти відновлення буде проведена діагностика жорсткого диска, автоматично будуть визначені всі несправності. Чекаємо їх автоматичного виправлення і перезавантажуємо ПК.Якщо і на цей раз немає змін, доведеться знову перезавантажитися з інсталяційного диска, вказавши «Відновлення системи» і натиснути на списку певних операційних систем «Далі».Натискаємо на «відновлення запуску».Можете порадіти, якщо все вирішилося і помилка усунена.

Вирішення проблеми завантажувача з використанням командного рядка

Ефективність явна, хоча процес досить трудомісткий. Потрібно завантажити середу відновлення і вибрати для цього необхідно «Командний рядок», А не як раніше вибиралося« Відновлення запуску ». Зрозуміло.Насправді все так. Прийнято, що, встановлюючи Windows, завжди створюється особливий прихований розділ розміром приблизно 100 мегабайт, який резервується системою. При завантаженої Windows відсутні літери, такі, як C, D і ін. Однак тут є міні-програма, яка призначена для завантаження нашої операційної системи і обов’язково в наявності є файл bootmgr. Раптом він зникає або відбувається поломка, то з’являється саме ця помилка «BOOTMGR відсутня. Натисніть Ctrl-Alt-Del для перезапуску ». Нам треба буде відновити файл, для чого ми копіюємо його з нашого інсталяційного діска.Для проведення цієї операції нам буде в допомогу командний рядок, це знову чорне вікно, запуск якого ви робите. Перш варто визначитися з якого і на який диск необхідно скопіювати файл, тому як від конфігурації або ще чого-небудь може це залежатиме, але букви дисків на різних ПК, можуть бути разнимі.Необходімо набрати в командному рядку наступну команду:

Diskpart

Після привітання, відразу набираємо наступну команду:

List volume

Звертаємо увагу на наш 100-мегабайтний розмір – йому присвоєно буква «С», а буква «F» – CD / DVD-ROM. Диски і мої дані, позначені буквами «D», «E».Далі вводим
о одну за одною команди:

 • Слід вийти з diskpart

  Exit

 • Слід перейти на букву CD-ROM’a, в даному випадку це буде «F»

  F:

 • Слід скопіювати файл bootmgr в диск, обсяг якого становить наші 100 мегабайт, це диск «С»

  Copy bootmgr C: \

Вам прийде повідомлення про те, що файл успішно скопірован.Бивает, при установці Windows на заздалегідь розділений по розділах диск, вам не вдасться знайти прихований розділ розміром в 100 мегабайт. Тоді слід копіювати файл bootmgr прямо в корінь на диски з даними. І не морочитися з приводу, на якому з дисків, файли операційної системи, скопіювавши файл на диски. У моєму випадку диски D і E – це 2 команди.

Copy bootmgr D: \

і

Copy bootmgr E: \

Тепер перезавантажуємо ПК і спостерігаємо: немає? Знову відкриваємо командний рядок, починаємо вводити команду:

Bootsect / nt60 All

Усе. Перезагружаем.Еслі і тепер BOOTMGR is missing так і не зникла, тоді залишається одне – диск не той або цей розділ позначений – «активний».

Робимо диск «Активним» з командного рядка

Справи йдуть таким чином, що розділ з завантажувачем ОС зобов’язаний мати файл bootmgr, а також бути поміченим «Активний» – з нього і повинна проводитися завантаження. Якщо ж позначений зовсім інший диск, то і відбувається невтішний результат.Всё вирішується з командного рядка. Починаємо знову вводити команди:

diskpart

і

list disk

Перед вами відразу з’явиться пронумерований список фізичних жорстких дисків, які є в системі. Вам належить вибрати диск з потрібну операційну систему, наприклад, орієнтуйтеся згідно його розміру. Маючи всього один фізичний диск, слід його і вибрати. Робіть це командою:

Selest disk 0 або 1

Визначимо: 0, 1 – це і буде номер відповідного диска. Потім починаємо вводити команду, щоб отримати списки розділів конкретного диска:

List partition

Отже, вам необхідно відшукати саме розділ на 100 Мб. До того ж цей прийом спрацьовує і у Windows 8, єдине, будемо шукати розділ на 350 Мб. Існують у вас такі? Якщо немає, тоді беремо перший розділ або другий, треба визначити на який диск, С або D, ви встановили відповідну операційну систему. Далі вибираємо командою з певним номером у розділу:

Select partition 1 або 2

І встановлюємо даний розділ «активним»:

Active

тепер

Exit

Спочатку перед командою «exit» з’явиться таке повідомлення «Розділ відзначений активним». Перезавантажуємо знову ПК.

В підсумку

Значить, для того, щоб позбутися від «BOOTMGR is missing», Вам потрібно відновити свій завантажувач від Windows 7, конкретніше, файл bootmgr. Унікальна можливість надається від Microsoft – автоматичне відновлення, якщо цей метод не спрацьовує, ми можемо скористатися командним рядком. В особливих випадках, коли встановлено більше двох жорстких дисків, то необхідно провести перевірку налаштування БІОС. Буває іноді, обраний «активним», зовсім інший диск.

Ссылка на основную публикацию