Блокування реклами на YouTube в браузері і на Android

Відеохостинг YouTube є абсолютно безкоштовним рішенням і «живе» тільки за рахунок доходів від реклами, тому вона може з’являтися в певних відео. На жаль, вона може не працювати належним чином і викликати певні незручності у користувачів. Іноді буває так, що рекламний ролик триває довше самого відео і / або носить дратівливий характер. Від реклами на YouTube можна позбутися, купивши платну підписку, правда, набагато дешевше використовувати розширення для її блокування.

Як відбувається блокування

Для цього вам буде потрібно завантажити і встановити в браузер спеціальне розширення, яке відповідає за блокування рекламного контента. Інших способів відключити рекламу, крім покупки платної підписки, не існує.

Далі розглянемо процес установки розширень в основні браузери. Ще нижче буде представлений огляд найпопулярніших розширень для браузерів, які блокують рекламний контент.

Установка розширень в Google Chrome

Процес додавання розширень для самого популярного браузера Google Chrome виглядає наступним чином:

 1. Запустіть браузер і натисніть на іконку трикрапки у верхній правій частині вікна.
 2. З’явиться контекстне меню, де потрібно вибрати пункт «Додаткові інструменти».
 3. Відкриється ще одне підменю. Звідти перейдіть в «Розширення».
 4. Перед вами буде сформований список усіх розширень, встановлених в браузері. Долістайте до кінця сторінки і натисніть на посилання «Ще розширення».
 5. Відкриється інтернет-магазин розширень Google Chrome. Скористайтеся пошуком у верхній лівій частині вікна. Вбийте туди найменування потрібного розширення. Так як в статті розглядається блокування реклами на YouTube, то в якості прикладу розглянемо, як встановити в Google Chrome AdBlock.
 6. Коли ви знайдете потрібний додаток з пошукової видачі, то клікніть по ньому, щоб побачити детальну інформацію про нього.
 7. У верхній правій частині вікна з описом натисніть на кнопку «Встановити».
 8. Браузер попросить вас підтвердити дію. Натисніть на відповідну кнопку.

Установка доповнень до Яндекс Браузер

Тут насправді існує кілька варіантів установки розширень, проте в статті буде розглянуто тільки найпопулярніший з них:

 1. У верхній правій частині вікна браузера натисніть на іконку у вигляді трьох смуг.
 2. З’явиться контекстне меню, де потрібно вибрати варіант «Доповнення».
 3. В Яндекс Браузер вже є список вбудованих додатків. На жаль, серед них немає тих, які могли б заблокувати рекламу на YouTube, тому перегортайте цю сторінку до самого низу. Там натисніть на кнопку «Каталог розширень для Яндекс браузера».
 4. Запуститься інтерфейс Opera Addons. Скористайтеся місцевої пошуковим рядком, ввівши туди найменування потрібного розширення.
 5. Виберіть потрібне доповнення та натисніть по ньому, щоб отримати більше інформації про нього.
 6. У вікні з інформаційної зведенням натисніть на кнопку «Додати в Яндекс Браузер».
 7. Спливе вікно, що запрошує підтвердження установки. Підтвердіть.

Установка розширень для Opera

Браузер Опера є одним з найпопулярніших в світі. Додавання різних розширень в його інтерфейс відбуваються наступним чином:

 1. Натисніть у верхній лівій частині вікна на логотип браузера.
 2. Повинно з’явитися меню, де вам потрібно натиснути на варіант «Розширення». З з’явився підміню знову виберіть варіант «Розширення».
 3. Зверніть увагу на ліву частину інтерфейсу. Там потрібно натиснути на посилання «Додати розширення».
 4. Запуститься сторінка з вибором доповнень для браузера Opera. Скористайтеся пошуком, щоб знайти потрібне доповнення. На приклад цієї статті давайте знайдемо AdBlock.
 5. Виберіть потрібне розширення з знайденого списку.
 6. Натисніть на кнопку «Включити в Opera», що розташована у верхній правій частині екрана.
 7. Підтвердіть додавання розширення.

Установка розширень для Mozilla FireFox

Дії з пошуку та встановлення доповнень для такого популярного веб-браузера, як Mozilla FireFox практично нічим
не відрізняються від інших браузерів і виробляються в такий спосіб:

 1. Натисніть на іконку у вигляді трьох смуг, що розташована у верхній правій частині вікна.
 2. З меню, що випадає виберіть варіант «Доповнення».
 3. Скористайтеся пошуковим рядком у верхній частині відкритої вкладці. Введіть туди найменування шуканого доповнення.
 4. Вас перекине на сторінку з результатами пошукової видачі по вашому запиту. Виберіть той варіант, який підходить вам більше всього.
 5. Натисніть на кнопку «Додати в FireFox».
 6. Підтвердіть додавання.

Розширення для блокування реклами на YouTube

Як бачите, в додаванні різних розширень в сучасний популярний браузер немає нічого складного. Далі розглянемо існуючі розширення, що дозволяють блокувати рекламу в відео на YouTube. Тих, які дійсно працюють і не викликають при цьому проблем у відображенні контенту не так багато.

AdBlock

Це найпопулярніший блокувальник реклами в світі, що дозволяє блокувати практично будь-який рекламний контент, не порушуючи при цьому роботу і функціональність сайту. Стандартна версія блокує рекламу не тільки на звичайних сайтах, але і на YouTube. При цьому є можливість створювати так звані «білі списки» сторінок і сайтів, де показ реклами дозволений. Також можна дозволяти показ реклами на обраній сторінці / домені тільки в рамках одного сеансу.

Читайте також: Адблок (Adblock Plus) для Мазілу – де скачати і як встановити? Як прибрати рекламу в Мозіль Як прибрати всю рекламу в інтернеті? Як видалити розширення в Яндекс браузері

Доповнення має дуже простий інтерфейс управління, в якому зможе розібратися навіть початківець користувач. По суті налаштувань ніяких не потрібно – ви тільки встановлюєте AdBlock в браузер, а реклама вже відразу ж блокується. Дане розширення повністю безкоштовно для використання, хоча є деякі платні функції, але вам вони навряд чи знадобляться.

AdBlock має також кілька своїх варіацій. У контексті даної статті трохи докладніше розглянемо дві з них:

 • AdBlcok Plus. Відмінності мінімальні. Користувачам цієї варіації стандартного AdBlock доступні деякі додаткові настройки і фільтри. Також місцями перероблені деякі елементи керуючого інтерфейсу. Дана версія є безкоштовною;
 • AdBlcok for YouTube. Дане розширення заточене тільки на роботу з YouTube. На відміну від стандартного AdBlock реклама буде блокуватися тільки на цьому відеохостингу. Також інтерфейс управління і всі налаштування заточені під YouTube. Відмінно підійде тим користувачам, яким не потрібно блокувати рекламу на інших сайтах. Цей вид розширення теж повністю безкоштовний.

Adguard

Це розширення є поданням від однойменної програми, яка відключає рекламу на комп’ютері, виконує функцію оптимізатора і антивіруса. Для того, щоб використовувати Adguard як розширення для блокування реклами не обов’язково щось завантажувати та встановлювати до себе на комп’ютер, так як досить буде лише встановити в браузер спеціальне розширення, яке називається Adguard Антибаннер.

На відміну від AdBlock дане розширення поширюється умовно-безкоштовно, тобто після закінчення терміну безкоштовного використання (14 днів) вам буде потрібно придбати дане розширення, заплативши невелику ціну. В іншому випадку ефективність роботи значно знизиться.

Перед AdBlock у Adguard є кілька значних переваг:

 • Мале споживання пам’яті при роботі з сайтом, мають середнє завантаження рекламою. Однак якщо сайт сильно перевантажений рекламою, то споживання пам’яті зросте;
 • У порівнянні з AdBlock у Adguard досить висока ефективність блокування рекламного контента. Правда, це тільки стосується оплаченої версії;
 • Приємний інтерфейс, більш гнучкі і розширені настройки.

Правда, є деякі і недоліки, які ставлять AdBlcok в більш вигідне становище порівняно з Adguard:

 • Поширюється на платній основі. Безкоштовні версії не мають тих переваг, які надаються на платній основі;
 • Для того, щоб розширення працювало понад ефективніше рекомендується встановити додаткове програмне забезпечення на комп’ютер.

uBlock Origin

Дане розширення для блокування реклами не є найпопулярнішим, але має право на життя, так як надає користувачам максимально коректну роботи з контентом на YouTube. Реклама блокується безпоми
лково, відображення основного текст не спотворено. Інтерфейс розширення виконаний в мінімалістичному стилі і з першого погляду досить зрозумілий звичайному користувачеві. Однак, якщо вам знадобиться виконати будь-які додаткові настройки, то доведеться сильно повозитися, так як багато змін задаються за допомогою спеціального синтаксису, а не стандартного інтерфейсу з кнопок і перемикачів. Детальніше з синтаксисом можна ознайомитися на офіційному сайті розробником розширення. Однак завдяки необхідності користуватися введенням команд для застосування будь-яких розширених налаштувань професійні користувачі можуть дуже гнучко зробити це розширення повністю під себе.

Дрібні призначені для користувача настройки можуть бути зроблені за допомогою звичайних кнопок і перемикачів в інтерфейсі програми.

Як блокувати рекламу в мобільному YouTube

Якщо з веб-версією YouTube для комп’ютерів все досить просто, то блокувати рекламу в офіційному додатку для iOS і Android значно важче. У цих випадках недостатньо просто завантажити якісь розширення і коректно його налаштувати для роботи з YouTube. Доведеться поглиблено копатися в настройках і конфігурації смартфона, встановлювати root-права і т.д, тобто процедура зажадає занадто багато рухів тіла від користувача.

Операції, що стосуються системних налаштувань, можуть нашкодити вашому пристрою і / або працездатності деяких додатків, тому робіть їх на свій страх і ризик. Є деякі додатки, які можуть полегшити процедуру відключення реклами в додатку YouTube для смартфонів. Приклад такого додатка – Adguard. Воно платне, але має пробний період в 14 днів. Також варто розуміти, що воно не здатне дати 100% гарантію успішної блокування рекламного ПЗ.

Отже, інструкція буде виглядати наступним чином:

 1. Для початку вам потрібно відключити фільтрацію по протоколу HTTPS. Зробити це можна через додаток Adguard. Перейдіть в налаштування програми.
 2. Тепер відкрийте там вкладку «Фільтрація HTTPS».
 3. Поставте галочку навпроти параметра «Встановити сертифікат».
 4. Зараз вам потрібно очистити всі дані додатків. Для цього перейдіть в «Налаштування» Android, скориставшись відповідною іконкою на «Робочому столі» або в «шторкою» смартфона.
 5. У лівій частині екрана натисніть на пункт «Менеджер програм».
 6. Зі списку додатків на своєму пристрої виберіть YouTube.
 7. Долістайте сторінку з інформацією про програму до кінця і натисніть на кнопку «Очистити дані».

Після цього реклама на YouTube перестане відтворюватися. Однак це буде до першої перезавантаження пристрою або приходу поновлення для програми з Google Play. Після цього вищеописану процедуру доведеться повторювати знову. Процес можна автоматизувати, наділивши своє пристроїв ROOT-правами і виставивши певні настройки системи, але це вже тема окремої статті.

На жаль, такий спосіб працює тільки на версіях Android нижче Nougat (7.0). Якщо у вас на пристрої встановлена ​​операційна система цієї версії і вище, то доведеться завантажувати певну версію YouTube, проводити маніпуляції в ROOT-режимі і т.д. Також доведеться заборонити автоматичне оновлення додатка YouTube на вашому пристрої, інакше все настройки зіб’ються.

За допомогою розглянутих вище способів ви можете обмежити або зовсім прибрати показ реклами на YouTube у своєму браузері і / або на смартфоні. Всі представлені способи робочі.

Ссылка на основную публикацию