Блок живлення комп’ютера

Блок живлення (БП) комп’ютера перетворює змінну напругу мережі в постійний струм різних напруг (3.3В, 5В, 12В) для живлення електронних компонентів ПК, розташованих в. Крім того, комп’ютерний блок живлення згладжує перепади напруги і забезпечує фільтрацію перешкод, які завжди присутні в мережі змінного струму.

Від якості і характеристик блоку живлення залежить стабільність роботи комп’ютера. Низькоякісні БП можуть викликати збої в роботі системи або навіть бути причиною виходу з ладу як самого блоку живлення, так і компонентів комп’ютера. Як правило, в готових системних блоках, що продаються в комп’ютерних магазинах, встановлені якісні БП, тому що не в їх інтересах продавати поганий товар. Установкою дешевих, низькоякісних БП можуть грішити недобросовісні збирачі-індивідуали комп’ютерів на замовлення для зниження ціни готового комп’ютера.

Характеристики комп’ютерного блоку живлення

Розглянемо основні характеристики блоку живлення, які необхідно знати комп’ютерного чайнику.

  1. Потужність блоку живлення. Вимірюється в ватах (Вт). Сучасний комп’ютер, особливо ігрової конфігурації, володіє великим енергоспоживанням і БП комп’ютера повинен забезпечувати це споживання. Низька потужність блоку живлення при високому енергоспоживанні може бути причиною збоїв і довільних перезавантажень комп’ютера. У комп’ютерних магазинах продаються збалансовані системи, але така ситуація може виникнути при модернізації комп’ютера, наприклад, при встановленні більш потужної відеокарти або процесора, підключенні додаткових плат розширення (і) або жорстких дисків. Тобто енергоспоживання зросло, а потужність блоку живлення не змінилася. В цьому випадку необхідно БП на більш потужний. Потужність сучасних блоків живлення становить 450 Вт і вище.
  2. Виробник блоку живлення. Важлива характеристика БП. На ринку існує багато дешевих блоків живлення невідомих виробників, так званий ноунейм, які для здешевлення своєї продукції заощаджують на електронних компонентах БП, що незмінно позначається на якості – нестабільні напруги, перешкоди, перегрів, гучність і т.д. Крім того, в таких БП часто завищують потужність. Наприклад, на наклейці заявлено 500 Вт, а насправді блок видає 400-450 Вт.
  3. Рівень шуму. Блок живлення комп’ютера під час роботи нагрівається і для його охолодження в БЖ встановлюють вентилятори, проганяють через нього повітря. Вентилятори створюють шум, рівень якого залежить від розміру вентилятора, їх кількості в БП, алгоритму швидкості обертання (збільшення або зменшення швидкості обертання в залежності від температури БП). Високоякісні блоки живлення мають низьким рівнем шуму.

На основі вищесказаного можна зробити висновок, що на блоці живлення не слід економити і віддавати перевагу потрібно виробникам з хорошою репутацією.

Ссылка на основную публикацию