Блок живлення для принтера: HP, EPSON, CANON

Всі моделі принтерів можуть вийти з ладу. Але найбільш часто заміні піддаються блоки живлення. Чи можна їх замінити самостійно і як це зробити? Якщо користувач розбирається в електриці, то замінити деталь не складе труднощів. Новачкам в такій справі, все ж рекомендується нести прилад фахівця. Адже до самого процесу заміни, блок необхідно правильно вибрати. Чи не підходяща деталь до наявного обладнання або не підійде зовсім, або остаточно виведе його з ладу.

Блок живлення (мережевий адаптер)

Рекомендується зробити фото блоку перед тим, як купувати новий. Так легше пояснити продавцеві, який елемент необхідний. Розберемо блоки живлення для принтерів EPSON, HP і CANON, а також, їх схеми і можливості переробок.

Перш ніж зайнятися вирішенням проблеми з ремонтом, необхідно дізнатися про деякі правила безпеки. Так як працювати доведеться з підвищеним джерелом небезпеки.

 1. Важливо знати, що схема будь-якого блоку знаходиться під великою напругою. Зазвичай на платі деталі цей момент виділено пунктиром. Під напругою знаходяться і інші деталі схеми.
 2. Електролітичні конденсатори в мережевому випрямлячі підлягають розрядці. Після виключення можна просто почекати деякий час для цього. Приблизно, хвилину.
 3. Заздалегідь обладнати робоче місце. Повинна бути можливість швидкого від’єднання деталі від електрики в разі позаштатної ситуації.

Блок живлення Posiflex 24V для принтера

Як знайти і усунути неполадки в блоці

Іноді неполадки в схемі плутають з несправностями в БП (блоці живлення). Щоб не помилитися потрібна точна діагностика. Необхідно оглянути корпус трансформатора і резистора. Переконатися в їх цілісності. На їх поверхнях можуть бути тріщини, відколи або кіптява. На корпусі трансформатора іноді присутній опуклість. Він ніби здувається.

Схема блоку живлення

В наявні тріщини може потрапити електроліт. Він приведе в непридатність знаходяться поруч деталі, якщо не виявити проблему вчасно. Пошкоджені елементи потрібно замінити. Копоть, електроліт та інші забруднення ретельно очистити. Промити спеціальним розчином.

Важливо оглянути плату, яка здійснює роздруківку. На ній можуть бути пошкоджені доріжки. Або пайки елементів виконані неякісно. Всі дефекти слід усунути. Якщо несправний транзистор, треба оглянути всі знаходяться поруч деталі. При їх несправності слід розібрати систему і вийняти пошкоджені деталі. Замінити на цілі.

Слід перевірити вторинні ланцюги. Може бути стався обрив або замикання в діодним збірці. На замінених елементах оглянути пайку. Після проведення ремонтних робіт, важлива попередня перевірка. Агрегат підключають до мережі і оглядають ще раз.

Запчастини блоку принтера

Як знайти і усунути несправності в схемі термозакрепленія

Схема блоків живлення для принтерів має важливе значення. Незалежно від моделі, Canon, Epson або HP, обладнання не буде функціонувати без справної схеми. На жаль, це дуже часта поломка в принтерах. Поломка семистора може бути причиною проблеми. Важливо перевірити, чи не відбулося в ньому замикання. За допомогою омметра проводять діагностику, не витягуючи деталь з плати.

Переробка блоку живлення

Якщо спрацював термо запобіжник в нагрівальному елементі, перевірці підлягають деталі, що захищають від перегріву принтера. Всі несправні складові замінюються новими.

Як переробити блок живлення на принтері

Переробка блоку живлення для принтера буває необхідна, якщо старий не збігається з параметрами з самим обладнанням. Розглянемо на прикладі блок живлення для принтера Canon.

Щоб здійснити переробку потрібен сам блок і ще кілька інструментів:

 • паяльник;
 • лобзик електричний;
 • гнізда;
 • тумблери;
 • лампочки з патронами;
 • запобіжники з власниками;
 • затискачі;
 • дриль.

Адаптер блок живлення для принтера HP

Блок живлення для моделі Епсон теж підходить під цю схему переробки. Робота полягає в наступному:

 1. Використовуючи міцний матеріал для ізоляції, треба вирізати панель. У ній просвердлити отвори для прикріплення. Блок живлення важливо знеструмити. Роз’єми відрізати від проводів, які знаходяться в блоці.
 2. Зелений проводок підпаяти до будь-якого з контактів. Чорний – до іншого контакту.
 3. Ввернути патрон і вставити в нього лампочку.
 4. Вихідні затискачі розташувати спереду на панелі. У першому ряду жовті проводки. У другому – червоні, в третьому – помаранчеві. У четвертому – залишилися чорні. До кожного затиску припаяти один провід, відповідний за кольором.
 5. Тримачі запобіжників встановити відповідно до числа помаранчевих дротів.
 6. Закріпити панель так, щоб вентиляційні отвори не зачинилися. Вимикач на блоці і тумблер відключити. Підключити до мережевого джерела, обов’язково заземленному!

Блок живлення для принтера HP теж іноді переробляють. Тут необхідно добре розбиратися в схемі. Вивчити її наочно до початку переробки. Якщо в інструкції немає фото, його можна знайти в інтернеті. Важливо вивчити всі складові елементи схеми, відповідність проводів і т. Д.

Блок живлення для принтера HP

Щоб не траплялося подібних неполадок з блоком живлення, важлива грамотна експлуатація обладнання. Не можна довгий час залишати підключеним до мережі, перегрів призведе до згорання агрегату. Якщо деталь сильно нагрівається навіть за короткий час, слід розібрати її і перевірити всі складові деталі.

Ссылка на основную публикацию