Безпека комп’ютера – чи варто паритися?

Навіщо потрібні антивіруси? Ось у чому питання…

взагалі, для чого придумані всякі антивіруси і весь інший захисний мотлох? Відповідь тут простий, захисний мотлох потрібен, щоб захистити наш мотлох. Тобто, щоб ніхто не міг вкрасти наші дані, або пошкодити їх. Особливо мене приколюють міркування про оновлення. Одні кажуть, що вони на фіг не потрібні. Інші роблять страшні очі і кажуть – як-же так, адже постійно виявляються нові дірки в захисті системи, їх постійно штопають, випускають оновлення з цими заштопати дірками і таке інше.

Загалом, суперечка ні про що. Адже тут треба розібратися в головному. Так, звичайно поновлення і антивіруси потрібні. Інше питання – Кому вони потрібні, а Кому немає? Безперечно засоби захисту потрібні на професійному рівні. Наприклад для підприємств, банків і т.д. Але там швидше сидить який-небудь “колишній хакер”, який і здійснює захист Жарти жартами, але наприклад, якщо ми не оновилися і до нас забрався вірус, то на крайняк ми можемо і систему поміняти. А якщо, наприклад на підприємстві ви не оновилися, то вірус пробереться відразу на сотню комп’ютерів … Так, ось це буде засідка …

Ну а що стосується нас з вами, простих смертних … По-перше, тут питання – кому ми з вами на фіг потрібні, щоб хтось парився і ламав наші комп’ютери? Звичайно є хакери, у них є учні та їм треба час від часу тренуватися. Але тут на мою ніяка захист не врятує. А якщо зробите хороший захист, то вас зламають вже чисто з спортивного інтересу.

Другий момент, є звичайно віруси типу різних блокаторів з подальшими вимогами СМС, є просто жарти студентів і т.д. Загалом багато чого є. Але як зазвичай вірус потрапляє на наш комп’ютер? Правильно, ми самі його завантажуємо і запускаємо. Є звичайно, які і самі залізуть. Загалом багато чого є, питання не в цьому. Питання в іншому – як захистити наші дані. Як реально захистити наші дані, а не думати, що ми ніби як навтикалі усякого захисту і тепер все буде пучком.

Адже ніяка захист не дає 100% гарантії збереження ваших даних. Адже треба пам’ятати, що оновлення виходять після того як хтось уже “влип”, те ж саме стосується і антивірусів, їх бази, або алгоритми роботи, теж оновлюються тільки після того, як хтось теж вже “влип”. Ось і виходить, що пара відсотків населення вже “вліпнет”, тільки після цього будуть випущені оновлення, оновлені вірусні бази, алгоритми роботи і т.д. Але з цією парою відсотків в принципі можна змиритися. Але ж на ділі постраждалих набагато більше, хоча у всіх стоїть така купа захисту, що так би мовити “мама не горюй”.

А чому віруси все-одно пролазять, навіть якщо вже є “вліпшіе”. А чому постраждалих набагато більше, ніж по ідеї повинно бути? А завдяки нам самим. Адже ми часто завантажуємо і встановлюємо програми, де прямо говорять, що для установки програми треба відключити антивіруси і інші засоби захисту системи. Пояснюють це легко. Типу антивіруси погано реагують на таблетки, кряки і таке інше. Типу адже кряки, це і є вірусні програми і т.д. Загалом, описують все це досить переконливо, ми на це ведемо і обзаводиться вірусної компанією

Ще один досить прикольний момент. Якось мій сайт потрапив в розряд “шахрайських”. Пошуковики повісили на нього табличку що “сайт підозрюється” і таке інше. І що ви думаєте? У мене число відвідувань пішло вгору. Я не розумію, то-ли людям адреналін потрібен, то-ли ще щось. Але факт, залишається фактом, після того як пошукові системи оголосили мій сайт шахрайським, відвідуваність зросла. А звідси простий висновок. Чи не шляйтесь там, де шлятися не треба.

І знову питання … Що робити?

Ну да ладно, тут треба просто все розбити на два основних пункти. Пункт перший – що треба робити нам самим, щоб не влипнути. І пункт другий – як убезпечити дані від крадіжки, зміни, знищення і т.д.

По першому пункту все просто. Не завантажуйте нічого підозрілого. Чи не шляйтесь там, де не треба. Завантажувати можна тільки на великих торрент-трекерах, де відразу матів накладуть, якщо що. З різних-же файлообмінників взагалі завантажувати ніколи, нічого не варто. Я звичайно розумію, що іноді щось дуже важко знайти і все таке, але ви вже постарайтеся. Ну а якщо сильно закортить скачати, то не сподівайтеся на свій антивірус, а просто перевірте скачаний файл на якому-небудь онлайн-сервісі. Там перевіряють відразу купою антивірусів, так що це буде набагато надійніше. Загалом, будьте обережніше і не вірте у всяку лабуду, типу це просто “таблетка” і таке інше. Як правило, під виглядом таблеток вам підсовують вірусів. Деякі ви відразу так і не знайдете. У мене наприклад після одного активатора почав запускатися процес, який займався чимось цікавим і мені невідомим. Дак поки я його помітив, поки до мене дійшло після якого кряка він з’явився. Загалом це процес прекрасно існував і працював кілька місяців, а чим він займався одному Богу відомо. І це мені ще пощастило, на зразок даних не вкрав, нічого такого. Може “Зомбакі” зробив з мого комп’ютера, але це не страшно. Загалом пощастило мені. Але ж це міг бути і блокіратор, або ще якась гидота. Є звичайно вироби “новачків”, або просто “приколістів”, які легко знищити. Але якщо ви нарвётесь на виріб від “профі”, то тут “гаси світло”, допоможе тільки перевстановлення системи.

Дак от, для виконання другого пункту, треба просто робити резервні копії вашої системи і ваших даних. А конфіденційні дані зберігати тільки на зовнішніх носіях, будь то зовнішній вінчестер, флешка і т.д. Ну а паролі, або запам’ятовувати, або зберігати на папірці. Ось і все і на фіг не потрібні ніякі антивіруси, фаєрволи, поновлення і т.д.

Ткну пальцем в себе. У мене вже пару років немає антивіруса. Раз в пару місяців скачую утиліту Доктора Веба, чисто для очищення совісті, по типу “а мало-ли что”, всі ми люди. І о диво, кожен раз духтур нічого не знаходить. Для порядку іноді і Касперича скачую і т.д., теж нічого не знаходять. Брандмауер теж вирубаний. Оновлення вимкнено просто з принципу. Ну просто задовбали вже ці довічні косяки і косяки після цих оновлень. Оновлення вимкнені скрізь, не тільки у системи, але в тому числі у браузерів, поштового клієнта і т.д.

І так я живу вже фіг знає скільки років і нікому, як виявляється, я на фіг не потрібний, що звичайно радує. Але навіть якщо і трапиться вірус, то нічого цікавого він не знайде, так як всі важливі дані у мене на зовнішніх носіях, а якщо вб’є систему, то я відновлю її за 5 хвилин з резервного архіву. Зате у мене ніколи нічого не зависає, все літає, ніхто нічого незрозумілого не питає, ні про що не рапортує. Загалом, тиша й гладь, да Божа благодать.

Ось включите зараз свій “диспетчер задач” і там у вас напевно більше 40 процесів. П’ят, десяток з яких, це всякий захисний мотлох, який весь час щось запитує, вивішує якісь таблички з якимись незрозумілими питаннями, незрозумілими звітами, зі своєю задовбав рекламою і т.д. Крім того, все це справа, дуже сильно жере ресурси вашого комп’ютера. Ось і запитайте себе, а воно мені треба? А чи не простіше-ли купити флешку для важливих даних і викинути на фіг весь цей постійно шурхотить, захисний мотлох.

Особисто я так і зробив і зараз у мене стоїть виндовс 7х64, в диспетчері завдань в районі 20 процесів і “тиша”, ні що не сигналізує, не питає і т.д. А головне паритися не треба з приводу – який антивірус краще, або як щось там налаштувати і т.д. Треба всього лише раз в пару місяців перевірити все якимось антивірусом-антишпигун і не лізти туди, куди не слід і всі справи. Ну а якщо все-таки залізете раз в рік куди-небудь, дак адже для таких ситуацій ви і робите резервні копії системи.

Просто зараз вже все це перейшло на рівень фобій. Все так залякані вірусами, що, ну тут просто слів немає. Залякані так, що встановлюють таку купу захисту, що система ледве повзає. Все кругом перевіряється, перевірити ще раз, все дублюється і т.д.

А треба бути простіше, зробив резервні копії і не парся, спи спокійно. Але ж головне, що з резервними копіями у вас практично 100% гарантія збереження ваших даних. А ось з антивірусами, максимум 95%. А додайте до цього постійні гальма системи і т.д. Загалом, всі все зрозуміли.

Ссылка на основную публикацию