Безпечний режим Windows 8

Деякі можливості, які з’явилися після виходу операційної системи версії 7, кардинально змінилися в плані доступу, входи і параметрів. До таких видозмін можна віднести безпечний режим Windows 8, в який тепер можна зайти шляхом натискання кнопки F8 при її загрузке.лучшее

Це було пов’язано з тим, що, починаючи з цього випуску, ОС завантажується дуже швидко і користувач просто банально не встигав в певний момент клікнути по відповідній кнопці, а відповідно і зайти в потрібний режим. При цьому з’явилися більш доступні способи для здійснення подібної операції, які зараз і будуть розглянуті.

Меню конфігурації

Використовуючи цей спосіб, можна не тільки зайти в безпечний режим, а й попередньо зробити всі необхідні настройки при звичайній завантаженні Windows 8. Для цього необхідно:

 • клікнути комбінацію кнопок Win + R для відображення вікна «Виконати»;
 • ввести команду msconfig і натиснути на «Ок»;
 • перейти на вкладку «Завантаження»;
 • поставити галочку на пункті «Безпечний режим», а також вибрати параметри, які повинні бути в ньому, встановивши буліт на відповідній позиції;
 • натиснути на кнопку «Ок» для підтвердження внесених змін.

Після цього на екрані з’явиться діалогове вікно, в якому буде питання про те, чи потрібно зробити перезавантаження зараз або виконати пізніше.

Клікнувши по кнопці «Перезавантаження», система автоматично виконає це в поточний момент, у другому ж варіанті, можна ще встигнути зберегти всі відкриті документи і виконати цю дію трохи пізніше самостійно.

Після цього, замість звичайної завантаження, на екрані відобразиться синє вікно, де буде вказано 9 пунктів, кожен з них можна вибрати, натиснувши на кнопку від F1 до F9, яка відповідає порядковому номеру. Якщо ж подібний вхід був здійснений випадково, або помилково, потрібно клікнути «Enter» для продовження завантаження в звичайному режимі.

Примітка: при натисканні на F10, відкриється нове вікно, в якому будуть матися додаткові інструменти для настройки комп’ютера під керуванням Windows 8.

Вибравши відповідний пункт, відбудеться вхід в безпечний режим ОС. Різниця в інтерфейсі буде несуттєвою, проте дозвіл екрана буде набагато менше, а про те, що була проведена не звичайна завантаження, буде свідчити відповідний напис у верхній частині екрану.

Після того, як всі необхідні дії будуть зроблені, досить перезапуститися і зайти в звичайному режимі. Пам’ятайте, що зміни в msconfig були внесені на постійній основі, тому, щоб кожного разу не запускався режим Safe Mode, зробіть повернення налаштувань (приберіть галочку), які були до цього виправлені.

Використання кнопки включення

Якщо користувачеві необхідно всього один раз скористатися безпечним режимом, не обов’язково вносити зміни, щоб це відбувалося постійно, можна лише виконати правильну перезавантаження. Для цього:

 • клікніть «Пуск»;
 • натисніть на піктограму вимкнення;
 • утримуючи кнопку «Shift», клікніть по рядку «Перезавантаження».

Примітка: подібні дії можна зробити і при виході з облікового запису, скориставшись відповідним значком.

Після цього, на екрані знову з’явиться синє вікно. Перші два пункти пов’язані із завершенням роботи або продовженням звичайної завантаження, якщо дане меню було викликано помилково. Також тут є пункт, в якому можна вказати зовнішній пристрій, з якого можна зробити завантаження, наприклад, для переустановлення ОС або запуску однієї з утиліт, яка передбачає самостійну завантаження з власною оболонкою (так звані Live CD). У конкретно даної ситуації необхідно вибрати «Діагностика».

Після цього натисніть на «Додаткові параметри», а далі «Параметри завантаження».

На екрані з’явиться список того, які можливості будуть доступні при кліці на кнопку «Запустити знову».

Після цього комп’ютер знову виконає перезапуск і на екрані відобразиться той же вікно, що і в першому розглянутому варіанті (режим Safe Mode).

Використання командного рядка

Іноді бувають випадки, коли одного разу для входу в безпечний режим недостатньо і це потрібно виконувати кілька разів поспіль. При цьому перший розглянутий варіант з меню конфігурації може бути недоступний. Щоб це зробити
, потрібно:

 • провести всі дії, як і в другому варіанті, до вибору пункту «Додаткові параметри» включно;
 • клікнути по іконці «Командний рядок»;
 • в наступному вікні виберіть обліковий запис, під якою буде проведений вхід (бажано використовувати ту, яка має привілеї адміністратора, в іншому випадку певні команди виконуватися не будуть);
 • введіть пароль, який відповідає цьому аккаунту (якщо до цього він не був встановлений, потрібно залишити поле порожнім) і натиснути на «Продовжити»;
 • далі запуститься відповідна завантаження, залишається лише дочекатися її закінчення;
 • в повноекранному режимі відкриється командний рядок, в якій введіть команду «advancedoptions true» (без лапок) і клікнути «Enter»;
 • якщо все було зроблено правильно, в цьому віконці відобразиться відповідний напис;
 • закрийте це вікно, після чого, при кожному перезавантаженні (включення) комп’ютера буде проводитися запуск Safe Mode.

Тепер даний режим буде кожен раз запускатися примусово. Якщо ж Ви зробили всі необхідні дії і подібний варіант завантаження вже не потрібен, його можна відключити. Для цього повторіть всі вищеописані дії до появи вікна командного рядка включно, введіть скрипт «advancedoptions» (без лапок) і натисніть кнопку «Введення». Після закриття цього вікна, комп’ютер буде запускатися в стандартному режимі.

Підводячи підсумки, потрібно сказати, що розробники ретельно опрацювали механізм запуску безпечного режиму, та й поява режиму Safe Mode допоміг воєдино зібрати все те, що може знадобитися в процесі завантаження, а також налагодження ОС в разі появи критичних помилок, які не можна виправити в стандартному режимі .

Ссылка на основную публикацию