Безкоштовні відеоредактори: як обрізати відео на комп’ютері і телефоні

Якщо вам потрібно обрізати або кадрувати відео, видалити з відео непотрібні частини, склеїти кілька відео в одне – ви потрапили за адресою. У даній статті будуть розглянуті всі способи, програми та додатки, які дозволять безкоштовно відредагувати відео на комп’ютері, телефоні або планшеті. Поїхали.

Обрізати відео стандартними засобами Windows

Є два способи обрізати відео за допомогою Windows 10. Перший – використовувати стандартну програму «Кіно і ТБ», а другий – за допомогою стандартного додатка «Фотографії». Розглянемо по порядку.

Для того щоб виконати монтаж відео в Віндоус 10 з використанням вбудованої програми «Кіно і ТБ» необхідно:

 1. Натиснути правою кнопкою миші на потрібне відео, далі вибираємо “Відкрити за допомогою» – «Кіно і ТБ».
 2. У нижній горизонтальній панелі відшукайте значок олівця (він може не відображатися, якщо вікно занадто вузьке, в такому випадку шукайте значок редагування відео) і натисніть на нього. Потім виберіть «Обрізка».
 3. Далі відкриється додаток «Фотографії», про який ми говорили вище. Вам всього лише потрібно пересунути повзунки початку і кінця відео в потрібні місця.
 4. Не забудьте зберегти відео, клікнувши по значку дискети в верхньому правому куті.

Якщо відео було досить великого розміру, то процес збереження може зайняти деякий час.

Також редагування тривалості відео можна виконати в обхід додатки «Кіно і ТБ», для цього необхідно:

 1. Натиснувши на вбрання відео правою кнопкою миші, виберіть “Відкрити за допомогою» – «Фотографії».
 2. У вікні додатка «Фотографії» натисніть правою кнопкою по відео і виберіть «Змінити і створити» і потім «Усікти».
 3. У вікні, просто перетягніть повзунки початку і кінця відеоролика в потрібні позиції, а потім збережіть.

Відмінністю є те, що за допомогою «Фотографій» відкривається більше можливостей. В меню «Змінити і створити» можна:

 • уповільнити відеокліп або його відрізок;
 •  змонтувати відео з декількох з музичним супроводом;
 • також є функції фільтрів, додавання тексту і т.п.

Функціонал зміни відео за допомогою стандартних засобів Віндоус досить обмежений. Наприклад, у онлайн-редакторів і програм набагато більше корисних можливостей. Перейдемо до огляду онлайн-сервісів.

Як обрізати відео онлайн

Часом необхідно змінити відео невеликого розміру без скачування сторонніх програм. Для редагування ролика швидко і без втрати якості користувачеві прийдуть на допомогу онлайн-редактори для обрізки відео. Варто відразу зазначити, що у онлайн сервісів присутні певні обмеження – наприклад, обрізати довге відео або відео великого розміру онлайн не вийде, доведеться користуватися стаціонарними програмами для комп’ютера або використовувати платні редактори. Приступимо до огляду онлайн-відеоредакторів.

Cellsea

Найшвидший спосіб кадрування відео. Cellsea – простий і зручний англомовний онлайн відеоредактор зі зрозумілою навігацією. Функції доступні без реєстрації, але сервіс не підтримує великий розмір завантаження відео. Для того щоб обрізати ролик, дотримуйтесь рекомендацій нижче:

 1. Перейдіть по посиланню www.cellsea.com/free-online-video-editor. Перетягніть потрібне відео на вкладку або завантажте його з комп’ютера.
 2. У новому вікні дочекайтеся завантаження вашого відео, після цього перетягніть повзунки початку і кінця відео в потрібні позиції і клікніть на кнопку «Edit Video».

Варто відзначити, що, подорожуючи по вкладках у верхній частині сервісу, можна скористатися функціями: зміни формату і розміру відео, обрізки кадру, завантаження другого відео, додавання аудіо.

Online Video Cutter

Одним з хороших відеоредакторів є Online Video Cutter, який доступний російською мовою. Для того щоб обрізати відео безкоштовно, дотримуйтесь пунктам:

 1. Відкрийте сайт online-video-cutter.com.
 2. Завантажте відео (обмеження за розміром відео – до 500 Мб). Імпорт відео доступний як з комп’ютера, так і з Google Drive або по URL.
 3. Після завантаження на горизонтальній панелі під відео вкажіть початок і кінець кліпу.
 4. Використовуйте додаткові функції сервісу – змініть формат або якість ролика при необхідності. Після цього тисніть на кнопку «Обрізати».
 5. Після процесу обрізки надасться можливість завантажити відео на комп’ютер, зберегти на Google Drive або Dropbox. Також на цій сторінці ви можете обрізати відео ще раз (наприклад, якщо після збереження ролика в цьому виникла потреба) або обрізати інший файл.

Animoto

Онлайн сервіс англійською мовою для обрізки відео, створення відеороликів з фотографій, накладення фільтрів, музики і все це без втрати якості. З мінусів – у сервісу немає версії російською мовою і він є платним, але зате є 14-денна trial-версія. Дизайн сайту інтуїтивно зрозумілий, так що обрізати відео з Animoto video maker зможе навіть новачок. Для одного відео існують обмеження за розміром – не підтримуються файли більше 400 Мб. Обрізаємо відео:

 1. Перейдіть на сайт animoto.com і натисніть на блакитну кнопку «Get started».
 2. Увійдіть для отримання безкоштовного доступу до сервісу на 14 днів. Підтвердження реєстрації не потрібно, так що в вікні в лівій частині екрана ( «Animoto memories») натисніть «Create». На цій сторінці також пропонується переглянути невелике навчальне відео, але це не обов’язково.
 3. Далі вам буде запропоновано вибрати оформлення відео – на сайті представлено безліч стилів на будь-який смак. Вибравши варіант, просто клікніть на нього і воно відкриється в цьому ж вікні, а ви зможете ознайомитися з оформленням і музичним супроводом ближче. Далі натисніть на блакитний значок «Create video» поруч з обраним відеокліпом.
 4. У вікні, натисніть на пункт «Add pics&vids »в меню зліва. Ви можете завантажити відео з комп’ютера, з FaceBook, Lightroom, Instagram, Flickr, Dropbox, SmugMug, а також використовувати безкоштовні фотографії та відео самого Animoto.
 5. Після успішного завантаження вашого відео, натисніть на нього. Після цього натисніть на значок шестерінки в лівому нижньому кутку самого ролика.
 6. У вікні, перетягніть повзунки на бажане початок і кінець кліпу, натисніть «Save».
 7. У верхньому горизонтальному меню натисніть на розділ «Produce». Вкажіть назву відео (обов’язково). Також можна внести дані про автора, дату створення, змінити якість (не обов’язково). Після змін натисніть «Finish».
 8. Результуючим відео можна поділитися в соціальних мережах, просто скопіювати посилання на відеозапис, вставити на сайт, експортувати в FaceBook, Twitter, YouTube або просто завантажити на пристрій в різних дозволах і форматах. Для високого дозволу потрібен час на оформлення ролика.

WeVideo

WeVideo – ще один англомовний сервіс, для використання необхідна реєстрація, яку можна виконати через e-mail або соціальні мережі.

Зверніть увагу, що безкоштовна версія дозволяє отримати обрізане відео тільки з водяним знаком редактора відео.

Для того щоб скористатися послугами сервісу WeVideo, необхідно:

 1. Відкрити сайт www.wevideo.com і зареєструватися.
 2. Після реєстрації на сторінці знайти запис «WeVideo Free account» і клікнути на неї.
 3. У вікні, перевірте правильність даних і натисніть «Continue», а потім «My Dashboard».
 4. Після цього сервіс запропонує вибрати мету використання WeVideo – «School», «Work» або «Home». Вибравши релевантний варіант, починаємо обробку відео.
 5. У новому вікні натисніть на блок «Create New».
 6. Далі в верхньому горизонтальному меню знайдете значок папки із зірочкою і клацніть по ній. Натисніть на відкрилося поле для завантаження необхідного відео.
 7. Залити відео можна кількома способами – перетягнути на вкладку, завантажити з папки або імпортувати з Google Drive, FaceBook, Box, Instagram, Dropbox, OneDrive, Flickr, Picasa.
 8. Дочекайтеся завантаження відеокліпу. Перетягніть його в одну з горизонтальних рядків внизу сторінки з написом «Video 1» або «Video 2». Далі клікніть на відео вгорі лівої кнопкою миші і в правій частині сторінки відкриється деталізація відео. Для кадрування відео просто перетягніть повзунки тривалості.
 9. Далі клікніть по відео в горизонтальному меню і натисніть на значок ножиць. Для завершення процесу перейдіть на вкладку «Finish» у верхній частині сторінки.
 10. У вікні, введіть назву свого відео і натисніть кнопку «Set».
 11. Для безкоштовної версії доступно скачування відео з роздільною здатністю 480p. Для більш високої якості доведеться оплатити повну версію сервісу. Крім скачування, ви можете імпортувати відео в соц.сети, хмарні сховища, на FTP і т.п. Для скачування на комп’ютер натисніть кнопку «Finish» внизу сторінки.
 12. Після очікування, відео автоматично буде завантажено на пристрій.

Важливо відзначити, що сервіс має масу інших корисних функцій як по створенню нових кліпів, так і по редагуванню існуючих, але більшість з них доступні тільки по платній підписці.

Video Toolbox

Ще одним редактором для нарізки відео є Video Toolbox, на жаль, сайт не доступний російською. Для використання сервісу необхідно зареєструватися. Також присутній обмеження розміру на один файл – він повинен бути не більше 600 Мб.

Обережно: на сайті сервісу присутній рясне кількість реклами.

Як користуватися цим редактором:

 1. Відкрийте сайт www.videotoolbox.com.
 2. Знаходимо запис «SIGN UP NOW», тиснемо. Для реєстрації необхідно ввести e-mail адресу і пароль.
 3. Після активації реєстрації та входу в обліковий запис можемо приступати до обрізання відео. Для цього в лівому бічному меню знаходимо пункт «File Manager» і тиснемо по ньому.
 4. У вікні можна завантажити відео двома способами – з комп’ютера або по URL. Після вибору відео натисніть «Upload» або «Download» в залежності від способу завантаження.
 5. Після обробки ваше відео з’явиться у верхній частині сайту. Встановіть навпроти вашого відео прапорець і виберіть дію в випадаючому списку, клікнувши по «Select action». Доступні наступні види дій, зверху вниз:
  • конвертувати відео;
  • обрізати;
  • витягти відео, музику, субтитри;
  • видалити вибрані відео;
  • зробити ескізи;
  • додати субтитри;
  • додати аудіодоріжку;
  • обрізати кадр відео;
  • додати водяний знак;
  • склеїти кілька відео.

  Для обрізки відеозапису виберіть пункт «Cut / Split file».

 6. У вікні, на горизонтальному повзунку виберіть момент початку і кінця відео. На жаль, перегляд картинки в відео недоступний. Після вибору клікніть на пункт «Cut the slice (same format)» для збереження відео без зміни формату або на «Convert the slice» для збереження в іншому форматі.
 7. У новому вікні натисніть по назві відео для скачування.

Топ програм для обрізки відео

Існує досить велика кількість програм для обрізки і редагування відео на комп’ютері і новачкові деколи складно розібратися, яку все-таки використовувати, які доступні російською мовою і безкоштовно, а які ні і т.д. Нижче представлена ​​порівняльна таблиця розглянутих в цьому розділі програм для редагування відео.

Якщо програма відповідає вашим вимогам по нарізці відео, то перейдіть у відповідний розділ з оглядом її можливостей, клікнувши по її назві.

Тип ліцензії безкоштовно Тріал (7 днів) Тріал Тріал (14 днів) Тріал (21 день) Тріал
Обмеження по безкоштовній версії Відсутність звуку у відео Водяний знак Оброблене відео не більш двох хвилин Три повторення кожної функції
Підтримка російської мови + + + + +
підтримка MacOS + + + +
Зміна формату відео + + + +

Avidemux

В даному розділі ви дізнаєтеся, як користуватися програмою Avidemux, де скачати російською без вірусів і якими додатковими функціями вона володіє. Поїхали!

Редагування відео Avidemux доступний абсолютно безкоштовно для ОС Windows, MacOs і Linux. Завантажити російську версію програми можна за посиланням. Сама програма важить трохи, тому завантажувати програму через торрент не потрібно. Перейшовши за посиланням, виберіть необхідну операційну систему і розрядність. Наприклад, для Windows x64 необхідно клікнути по червоній записи «FossHub».

Після цього вас перенаправить на нову сторінку, де завантаження файлу почнеться автоматично. На цій же сторінці можна вибрати і інші версії програми за бажанням. Після нехитрого процесу установки можна проступати до роботи з відео.

 1. Запустіть програму Авідемукс.
 2. У верхньому горизонтальному меню програми натисніть на «Файл» – «Відкрити» та виберіть потрібний файл на комп’ютері.
 3. Далі в області під відео на горизонтальному рядку тривалості зйомки зробіть такі дії: спочатку встановіть повзунок в початок бажаного відрізка і натисніть червону кнопку «A». Після цього встановіть повзунок в кінець відрізка і натисніть кнопку «B».
 4. Все відео зберігаються в форматі .mkv за замовчуванням, але можна змінити формат у відповідному меню.
 5. Після цього можна зберегти відеоролик.

Також в програмі можна накласти аудіодоріжку, склеїти два відео в одне, зберегти відео в іншому дозволі і т.п.

VirtualDub

Це простий, але в той же час потужний редактор для роботи з відео. Оригінальна програма доступна тільки англійською мовою, але в мережі можна знайти модифікації російською мовою. Якщо ви зупинили свій вибір на російськомовній програмі, то будьте обережні зі скачуванням і установкою редактора з незнайомих сайтів. Слідуючи нашій інструкції, ви зможете обрізати відео з VirtualDub і з англійською версією.

Встановіть програму, перейшовши на офіційний сайт за посиланням. Далі натисніть на «VirtualDub at SourceForge» – вас перенаправить на сторінку з різними версіями програми. Рекомендуємо встановити найсвіжішу.

При натисканні на посилання ви будете перенаправлені на сторінку, де завантаження почнеться автоматично. Установка програми виконується стандартно. Почнемо обрізати відео з VirtualDub. Відразу хочемо відзначити:

редактор не підтримує файли .mkv і .mp4, так що для початку відео необхідно зберегти в іншому форматі, наприклад, .avi.

 1. Відкрийте програму. Далі клікніть по «File» – «Open video file» і виберіть необхідний ролик. Якщо відео відкрилося успішно, переходите до п.3.
 2. Якщо після відкриття файлу програма видала помилку – це значить, що вона не бачить кодеки Windows. Для коректної роботи програми потрібно завантажити кодеки для VirtualDub – це можна зробити (ми вибрали Basic пакет).

  Далі встановлюємо кодек і перезавантажуємо ВіртуалДаб.
 3. Тепер можна легко обрізати відео – для цього на горизонтальній смузі під відео встановіть повзунок в початок відеофрагменту і натисніть кнопку установки початку відрізка. Аналогічно переведіть повзунок в кінець відрізка і натисніть кнопку установки кінця відрізка.
 4. Далі з відрізком можна виконати кілька дій: видалити обраний фрагмент, вирізати і вставити його, обрізати ролик до вибраної ділянки і т.п. Для обрізки обраного відрізка перейдіть в меню «Edit» і виберіть «Delete».
 5. Після цього потрібно зберегти нове відео (за замовчуванням в форматі .avi).

Дана програма також володіє великим набором функцій: фільтри для роликів, додавання аудиодорожек і т.д.

Movavi SplitMovie

З представлених на ринку програм для обрізки відео – Movavi SplitMovie заслужено визнають найкращою, але програма платна, а демо-режим можна використовувати лише 7 днів.

У безкоштовної версії Movavi відео зберігається без звуку.

Скачайте програму безкоштовно на офіційному сайті. У редактора є версії для Windows і MacOS.

Для користувачів Віндоус просто клікніть на кнопку «Download for Free» в першому екрані головної сторінки і завантаження почнеться автоматично. Як обрізати відео в Муваві? Дотримуйтесь цих пунктах:

 1. Відкрийте програму і виберіть пункт «Нарізка відео».
 2. У вікні, можете завантажити відео з папки або перетягнути ролик в вікно з програмою.
 3. Натисніть на горизонтальне меню під відео та просто перетягніть повзунки в необхідні позиції. Після натисніть на зелену кнопку «Зберегти» у правому нижньому кутку програми.
 4. Користувача зустріне вікно з інформацією про те, що в безкоштовній версії все відео зберігаються без звуку (ми писали про це вище). Тиснемо «Продовжити».
 5. Ролик буде збережений в стандартну папку Movavi.

Лайфхак – щоб отримати 40% знижку на ліцензію Movavi, почніть процес видалення програми і в стандартній програмі по видаленню вам буде запропонована знижка на платну версію.

І на закінчення – програма Муваві дозволяє виконувати масу маніпуляцій для монтажу відео і може стати незамінним помічників в обробці роликів, але для цього необхідно придбати платну версію.

Freemake Video Converter

Цікава програма для обрізки, об’єднання і конвертації відеозаписів – Freemake Video Converter.

Відеоконвертер є безкоштовним, але при збереженні відео додає водяний знак, прибрати який можна, купивши повну версію програми.

Завантажити програму можна з офіційного сайту www.freemake.com російською мовою (тільки для користувачів Віндоус). Процес установки протікає стандартним чином, завантажувальний файл редактора має невеликий розмір, так що скачувати програму з торрента не потрібно. Як же користуватися Freemake Video Converter для обрізки роликів? Дотримуйтесь пунктам:

 1. Відкрийте Freemake Video Converter.
 2. У верхньому лівому кутку програми натисніть на синю кнопку «+ Відео» і виберіть потрібне відео.
 3. Після завантаження поруч з назвою відео будуть надані відомості про нього. Для обрізки ролика натисніть на кнопку з ножицями.
 4. У вікні, необхідно спочатку перетягнути повзунок в початок потрібного відрізка і натиснути кнопку «Початок відео», потім перетягнути повзунок в кінець фрагмента і натиснути «Кінець відео». Після цих маніпуляцій клікніть на кнопку «Вирізати» з ножицями в центрі і збережіть, якшо по кнопці «Ок» в правому нижньому кутку.
 5. Щоб зберегти ролик необхідно вибрати в горизонтальному пункті меню «Конвертація» і необхідний формат ролика.

  Виберіть потрібну папку для збереження і натисніть синю кнопку «Конвертація»:

  Процес конвертації може зайняти достатню кількість часу. Для того щоб його прискорити, потрібно купити ключ до програми.

Важливо! Збереження ролика через пункт меню «Файл» – «Зберегти ролик» для користувачів безкоштовної версії не спрацює – після закриття програми ви втратите всі дані!

Програма дозволяє створювати слайд-шоу з фотографій, конвертувати відео в різні формати, додавати субтитри і аудіо, але більшість функцій доступні тільки в платній версії.

Boilsoft Video Splitter

Дана програма доступна лише англійською мовою для користувачів Windows і MacOS. Сам редактор відео є платним, але доступна тріал-версія.

З обмежень на безкоштовну версію – оброблене відео не може бути більше 2 хвилин.

Підтримує різні формати відео і дозволяє обрізати або розділити відео на кілька сегментів. Викачуємо програму на офіційному сайті Boilsoft Video Splitter. Версію редактора відео для MacOS шукайте під логотипом.

Установка проходить в звичайному режимі. Для обрізки ролика дотримуйтесь наших інструкцій:

 1. Відкрийте Boilsoft Video Splitter, клікніть про кнопку «Open» і виберіть потрібний ролик.
 2. Після відкриття відео всього-на-всього необхідно встановити повзунок в початок відрізка і натиснути на відкриває фігурну дужку, а після цього встановити повзунок в кінець відеофрагменту і натиснути на кнопку з закриває фігурної дужки. Переконайтеся, що шматок відео обраний правильно і натисніть велику кнопку «Split Now».
 3. Для користувачів тріал-версії виводиться вікно з інформацією про те, що оброблений ролик не може бути більше 2 хвилин.
 4. Далі програма пропонує вибрати режим збереження файлу – «Direct Stream Cut» (без втрати якості в перерахованих форматах) і «Encode Mode» (поділ відео будь-якого формату і збереження в будь-якому форматі).
 5. Вибираємо потрібну папку для збереження і тиснемо «Ok».

Програма дуже проста у використанні, дозволяє швидко нарізати відео, але має обмеження по тривалості відео для користувачів безкоштовної версії.

SolveigMM Video Splitter

Російськомовна програма з обрізки відеофайлів, аудиодорожек і об’єднання декількох кліпів. Повна версія програми – платна, але є і демо-версія на 21 день, скачати яку можна за посиланням.

Хотілося б відзначити, що для кожної функції в тріал-версії програми є тільки три повторення.

Установка проходить без зайвих складнощів. Як користуватися SolveigMM Video Splitter? Наступні дії:

 1. Відкрийте SolveigMM Video Splitter. При першому запуску програми користувача зустріне повідомлення, що він користується тріал-версією. Відкрийте потрібний файл, перетягнувши ролик в вікно програми або при натисканні на плюсик.
 2. Уріжте відео, встановивши повзунок на початок відрізка і натиснувши на кнопку з прапорцем «Додати маркер початку (N)». Далі встановіть повзунок на кінець відеоотрезка, який потрібно вирізати, і натисніть на кнопку «Додати маркер кінця (M)». Після цього натисніть на кнопку «Вирізати» і збережіть.
 3. Після внесення змін до ролик, програма повідомить про те, що залишилося всього дві спроби для поточного дії в рамках безкоштовної версії.

Хочете отримати ліцензію програми безкоштовно? Почніть процес видалення програми і в майстра видалення програм вам буде запропоновано придбати програму за € 0.00!

Редагування відео дуже зручний у використанні, має приємний інтерфейс, доступний на різних мовах. Широким функціоналом не володіє – можна нарізати так склеювати файли. Зберегти ролик можна в різних форматах, в тому числі і в .gif. Але врахуйте, що в такому випадку вихідне відео має бути в низькій роздільній здатності, інакше редактор просто закриється. У платній версії програми також доступна пакетна обробка відеофайлів.

Wondershare Filmora

Ще одна зручна у використанні програма ан англійською мовою. На жаль, є платною, але має демо-режим.

Програма підтримує невелика кількість форматів – .mp4, .mov, .mts, .m2ts.

Скачайте відеоредактор на офіційному сайті.

Процес завантаження файлу проходить дуже швидко, тому скачування з торрента не знадобиться. Програма встановлюється досить швидко і без проблем. Відразу що кидається в очі після відкриття програми – «дорослий» дизайн, що вселяє довіру. Для редагування відео потрібно:

 1. Відкрити відеоредактор, якщо ви ще не зробили цього і клікнути по значку «Обрізка без втрат».
 2. Завантажити відеофайл можна кількома способами: перетягнути його у вікно з програмою або скористатися кнопкою «+ Відкрити файл» у верхньому лівому кутку.
 3. У редакторі пересуньте повзунок в початок фрагмента, клікніть на кнопку «Встановити точку входу», потім встановіть повзунок в кінець відрізка і клікніть по «Встановити точку виходу». Потім натисніть на «Додати сегмент» і кнопку «Експорт».
 4. Після вибору папки призначення збережіть обрізаний фрагмент.

Програма Wondershare Filmora має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, працює без збоїв і володіє широким набором функцій.

Дозволяє працювати з відеофайлами, знятими на екшн-камери.

Обрізати відео на телефоні: відеоредактори для iOS і Android

Хочете швидко обрізати відео на телефоні, але не знаєте який відеоредактор краще? Нижче ми розглянемо додатки для монтажу і редагування відео на смартфонах Android і iOS. Без зайвих слів переходимо до справи.

Відеоредактори для Android

Існує велика кількість відеоредакторів для Android, але як дізнатися який з них кращий? Давайте розглянемо кілька додатків для обрізки і редагування відео.

Обрізка відео на Андроїд через вбудований програвач

Швидкий і з незначними витратами спосіб – вирізати фрагмент з відео силами вбудованого програвача Android. Для того щоб відредагувати відео необхідно:

 1. Зайти в галерею і вибрати потрібний ролик з переліку.
 2. Після відкриття відео натисніть на кнопку «Змінити».
 3. Потім клікніть на пункт «Обрізати» в лівому нижньому кутку.
 4. Встановіть повзунки в потрібні місця відеофайлу і натисніть галочку.
 5. Збережіть відео, клікнувши відповідну кнопку у верхньому правому куті.

У вбудованому редакторі Android також можна накласти різні ефекти і фільтри на відеозапис.

Google Фото

За допомогою цієї стандартної програми від Google можна легко обрізати фрагмент відео на Андроїд, повернути ролик, зробити слайд-шоу, анімації та колажі з фотографій, а також відредагувати фотографії. Скачайте додаток в Google Play і залогініться. Далі дотримуйтеся вказівок:

 1. Натисніть на три горизонтальні смужки в верхньому лівому кутку, перейдіть в пункт меню «На пристрої».
 2. Виберіть потрібне відео зі списку.
 3. Натисніть на значок редагування ролика (виглядає як еквалайзер).
 4. Перетягніть повзунки початку і кінця відрізка в потрібні позиції і натисніть «Зберегти».

AndroVid – Відео редактор

Ще один спосіб як обрізати відео на Android – додаток AndroVid. Завантажити можна в Google Play за посиланням. далі:

 1. Відкрийте програму AndroVid. На головній сторінці клікніть по значку відео.
 2. Після відкриття ролика в верхньому лівому кутку клікніть по значку ножиць «Обрізати».
 3. Перетягніть повзунок в початок і кінець відрізка відеофайлу, а потім клацніть «Обрізати».
 4. Додаток запропонує два види обрізки відео – обрізка або видалення обраної частини.
 5. Потім збережіть відео в поточний файл або в новий.

Відео редактор і фото Музика (InShot)

Відмінна програма для обрізки відео на Андроїд – InShot (Відео редактор і фото Музика). Завантажте програму з Google Play тут. Виконуємо нескладні маніпуляції:

 1. Відкриваємо InShot, в панелі «Створити нове» натискаємо по «Відео».
 2. У вікні, перетягуємо повзунки в потрібні фрагменти відеофайлу і тиснемо на галочку.
 3. Вибираємо дозвіл відео (присутні варіанти 1080p, 720p і 640p).
 4. Чекаємо поки відео конвертує.
 5. Відео можна не тільки зберегти в галерею, а й поділитися ним в соціальних мережах.

VidTrim – Video Editor

Ще одне непогане додаток для кадрування роликів на Андроїд – VidTrim. Завантажити додаток можна з Google Play. Щоб швидко обрізати відеокліп потрібно:

 1. Відкрити VidTrim. Виберіть потрібний відеофайл за допомогою зручного методу.
 2. У новому вікні виберіть кнопку «Обрізати».
 3. Перемістіть повзунки початку і кінця відеозапису в необхідні позиції і клацніть по іконці ножиць в верхньому меню.
 4. Виберіть тип збереження – обрізати оригінальний файл або зберегти як новий.
 5. Програма повідомить про успішне збереженні.

Filmora

Популярний додаток з обробки відеофайлів для Android-пристроїв. Дуже легке і дозволяє швидко виконати обрізку відео без зайвих рухів. Встановити програму можна, скачавши завантажувальний файл. далі:

 1. Відкрийте Filmora на своєму пристрої. Клацніть по кнопці «Створити нове відео» в центрі екрану.
 2. Виберіть потрібний відеокліп – програма зручно компонує всі наявні файли по папках.
 3. Для обрізки відеозапису перетяните повзунки початку і кінця фрагмента в потрібні позиції. Натисніть на значок з плюсом «Додати» і клікніть «Далі».
 4. У правому верхньому куті виберіть «Зберегти».
 5. Збереження проекту може зайняти час.
 6. Результуючий файл можна зберегти в стрічку камери або поділитися ним з друзями.

Як обрізати відео на iPhone, iPad

Існує кілька способів обрізати відео на iPhone або iPad – використовуючи вбудовані можливості iOS або за допомогою відеоредакторів для обробки роликів. Ми розглянемо всі швидкі і безкоштовні способи.

Як обрізати відео на iPhone стандартними засобами iOS

Ефективний спосіб, для якого не потрібні доступ в інтернет і завантаження програм – обрізати відеозапис на iPhone за допомогою вбудованих функцій телефону. Для здійснення процедури:

 1. Зайдіть в галерею і відкрийте потрібний відеофайл.
 2. У правому верхньому куті клацніть на «Змінити».
 3. Перетягніть повзунки прокрутки в потрібні місця відрізка відеоролика і натисніть «Готово».
 4.  Інструмент запропонує вам обрізати оригінал або зберегти як новий.

iMovie

Одним з найпопулярніших додатків для обробки відео є iMovie розробки Apple. Це досить потужний інструмент з великою кількістю функцій, інтерфейс зрозумілий і зручний. Крім обрізки роликів можна накладати візуальні ефекти, музику, вибирати різні теми оформлення. Завантажити додаток iMovie можна в App Store. Приступимо в обрізку:

 1. Відкрийте програму iMovie. На вкладці «Проекти» клікніть на блок «Створити проект».
 2. Серед переліку файлів виберіть потрібне відео і натисніть «Створити фільм».
 3. У вікні, перетягніть повзунки в початок і кінець відрізка і натисніть “Відокремити».
 4. Після цього натисніть «Готово».
 5. Нове відео буде збережено в додатку в розділі «Проекти». Для збереження файлу в медіатеку пристрої, клікніть по створеному відео, а потім натисніть на кнопку завантаження.
 6. Після цього виберіть необхідний варіант – можна поділитися відеофайлом в месенджерах або зберегти.

InShot для iOS

Ця програма легка у використанні, має небагато реклами і дозволяє швидко обрізати відео на пристроях iOS (iPhone, iPad). Для початку скачайте додаток на офіційному сайті App Store за посиланням. Приступимо до кадруванню:

 1. Відкрийте InShot, в блоці «Створити нове» клікніть «Відео».
 2. Виберіть потрібну відеозапис з медіатеки. У вікні, клікніть на значок ножиць з написом «Обрізати».
 3. Виберіть рамки початку і кінця відрізка і спосіб обрізки – можна обрізати вибрану частину ролика, вирізати фрагмент або розділити відеокліп. Після цього натисніть на галочку.
 4. Клацніть по значку завантаження в правому верхньому кутку і виберіть «Зберегти».
 5. Зачекайте, поки відео буде опрацьовано. Програма настійно попросить не блокувати екран і не переходити в інші додатки.
 6. Після збереження відео можна поділитися в соц.сетях і месенджерах.

У додатку InShot крім обробки відеофайлів також можна редагувати фото і створювати колажі.

FilmoraGo-Video & Movie Editor

За допомогою програми FilmoraGo можна легко і швидко обрізати відео на iPhone і iPad. Виконати завантаження програми можна тут. Для того щоб відредагувати відео, необхідно:

 1. Відкриття програми FilmoraGo. Якщо ви робите це в перший раз, то вас зустріне вікно з пропозицією прийняти умови використання програми.
 2. У головному вікні натисніть на кнопку «Створити нове відео».
 3. Виберіть потрібний ролик зі списку. При тривалому натисканні на відео, воно відкриється в більшому розмірі для попереднього перегляду.
 4. У вікні з відеофайлом перетяните повзунки початку і кінця відео в необхідні позиції і клікніть на кнопку «+ додати».
 5. На наступному етапі натисніть «Зберегти» у правому верхньому кутку.
 6. Зачекайте, поки відео експортується.
 7. Новий відеозапис можна зберегти в медіатеку або поділитися нею з друзями.

Perfect Video

Цікаве додаток з безліччю конфігурацій – Perfect Video. У ньому можна обрізати відеокліпи, додати музичний супровід, додати текст і т.п.

На відредаговані відео додаток Perfect Video накладає водяний знак у правому нижньому кутку.

Скачайте додаток з App Store, клікнувши тут. Щоб виконати обрізку відеозапису, потрібно:

 1. Відкрийте програму Perfect Video на своєму пристрої. Щоб створити проект, натисніть значок плюса в верхньому правому куті екрану.
 2. Клацніть по іконці відео в нижньому лівому кутку, щоб додати кліп для редагування.
 3. Назвіть свій проект.
 4. При виборі записи програма повідомить, що при роботі з додатком зберігається тільки адреса обраного ролика і видалити відеокліп з медіатеки спричинить втрату даних.
 5. Після відкриття відео ви побачите основні настройки та дії, які можна виконати. Тиснемо «Готово».
 6. Для того щоб обрізати кліп, клікніть по ньому.
 7. У вікні, виберіть пункт меню «Поділ».
 8. Перетягніть повзунок в початок бажаного відрізка, клікніть по значку «Поділ». Далі перетягніть повзунок в кінець фрагмента і виберіть «Поділ» ще раз. Натисніть на значок плюса в лівому нижньому кутку і обрізаний відеофрагмент буде винесено в окреме меню.
 9. Клацніть по кнопці «Готово» в правому верхньому кутку.
 10. У вікні, натисніть «Далі».
 11. Перегляньте ролик; якщо все в порядку – клікніть на кнопку «Зберегти».
 12. Програма пропонує великий вибір при збереженні: присутня функція стиснення і імпорту в соціальні мережі і месенджери.

  При збереженні в медіатеку виберіть якість файлу:

Пройшовши всі кроки хочеться сказати, що Perfect Video – непогане додаток, але для обрізки необхідно виконати досить багато маніпуляцій в порівнянні в іншими відеоредакторами. Також програма накладає ВОТЕРМАРК на відео і явного способу її прибрати не пропонує.

VideoShow

Рядове додаток з обрізки відеокліпів на iOS – VideoShow Video Editor & Maker. Завантажити програму з App Store можна, перейшовши за посиланням. На наш погляд, має не дуже зручний інтерфейс – велика частина кнопок названі занадто довгими словами і доводиться вгадувати, які функції за ними ховаються.

На відредаговані відео накладається водяний знак VideoShow.

Але процес обрізки відеозапису проходить без ускладнень:

 1. Відкрийте програму VideoShow на iPhone або iPad. Натисніть на червоно-помаранчеву кнопку «редактірова …».
 2. Виберіть потрібний відеокліп зі списку і натисніть на червону кнопку «Доб … ть (1)».
 3. У вікні, в нижньому горизонтальному меню виберіть пункт «продовж …».
 4. У меню редагування кліпу натисніть на значок ножиць «Обрізати».
 5. Переведіть повзунки в початок і кінець відеофрагменту і натисніть галочку в правому верхньому куті.
 6. Переконайтеся, що обрізка пройшла правильно і ще раз натисніть галочку в правому верхньому кутку програми.
 7. VideoShow пропонує зберегти кліп в трьох форматах – 480P, 720P і 1080P (платно).
 8. Зачекайте, поки відео експортується.
 9. Також можна поділитися відеофайлом в соціальних мережах.

Clipper

Додаток Clipper не дозволяє обрізати відео на iPhone. З функціоналу доступні тільки ефекти і накладення музики.

Бонус: як обрізати відео в YouTube

Обрізати відео в Ютубі можна тільки для раніше завантажених роликів. Для нових відео підтримка редакторі відео припинилася з 20 вересня 2017 року.

Для раніше завантажених відеозаписів на YouTube можна відредагувати і обрізати файли, накласти ефекти та аудіо. Щоб вирізати фрагмент відео на Ютубі, необхідно:

 1. Відкрити менеджер відео в YouTube.
 2. Виберіть ролик, з якого потрібно вирізати фрагмент і натисніть кнопку «Змінити».
 3. У верхній горизонтальній панелі знайдіть кнопку «Поліпшити відео». Після відкриття записи знайдіть кнопку «Обрізати» і клікніть по ній.
 4. Далі вам необхідно перетягнути повзунки початку і кінця фрагмента в потрібні позиції і натиснути «Готово» в правому нижньому кутку.
 5. Для того щоб вирізати середину відеофайлу, потрібно встановити повзунок в початок необхідного фрагмента кліпу. Потім клікніть «Розділити». Після цього натисніть на праву частину відеофайлу і потягніть бічній лівий повзунок вправо. Натисніть «Готово».

Для скасованих внесених змін натисніть «Очистити».

висновок

На сьогоднішній день створено велику кількість сервісів, програм і додатків, які дозволяють виконати обрізку відеокліпів різного розміру, роздільної здатності та якості. У даній статті були розглянуті кращі онлайн-ресурси, програми для комп’ютерів на Windows і MacOS, додатки для телефонів на Android і iOS для редагування відео. Який варіант вибрати – вирішувати вам. Ми будемо раді вашим коментарям і пропозицій.

Будь ласка, розкажіть про нашу статті своїм друзям в соціальних мережах. Дякуємо!

Ссылка на основную публикацию