Безкоштовна програма для очищення і оптимізації Windows – Ashampoo WinOptimizer!

Не так давно знайшов класну програму для очищення від сміття і оптимізації Windows. За довгий час роботи Windows на комп’ютері, в ній накопичується дуже багато непотрібних файлів, які займають все більше і більше місця на комп’ютері. А також можуть бути не оптимально налаштовані деякі параметри, що уповільнюють в результаті швидкість роботи всього комп’ютера. Тому Windows регулярно потрібно чистити і, якщо потрібно, оптимізувати. Раніше я писав уже пару статей про різні способи оптимізації Windows – за допомогою сторонніх програм і вбудованими засобами Windows. Одна з відомих програм Ccleaner має, на мій, погляд недостатній функціонал. AVG TuneUP має широкий функціонал, але є платною. Але не так давно знайшов хорошу програму Ashampoo WinOptimizer, яка має схожий на AVG TuneUP функціонал і навіть схожого не неї своїм інтерфейсом, але при цьому повністю безкоштовна! У даній статті я покажу як користуватися Ashampoo WinOptimizer для очищення і оптимізації Windows.

Слід знати, що очищення і оптимізація Windows завжди пов’язана з ризиком, хоч і самим мінімальним. Ризик полягає в тому, що в окремих випадках, після очищення система може почати працювати не так як потрібно, наприклад, з’являться якісь збої, помилки та ін. Щоб уникнути цього, перед кожною очищенням, обов’язково робіть резервні копії всього того, що буде очищатися. Зазвичай відповідні програми для оптимізації мають можливість робити такі резервні копії.

Не потрібно робити оптимізацію часто. Раз на півроку – рік буде більш ніж достатньо. А якщо ви не бачите падіння швидкості роботи комп’ютера, то оптимізацію значить проводити взагалі не слід!

Завантаження і установка безкоштовної програми для очищення Windows – Ashampoo WinOptimizer

Офіційний сайт розробника, де можна завантажити дану програму:

Пряме посилання на завантаження останньої на сьогоднішній день (липень 2016 г.) версії Ashampoo WinOptimizer:

Якщо посилання не працює або ви хочете завантажити більш актуальну версію програми, то переходите на сайт розробника, в розділ «Завантаження» і там завантажуйте останню версію даної програми.

У розробника Ashampoo є й інші корисні безкоштовні програми. Одна з них – програма «Ashampoo Burning Studio FREE» для запису CD / DVD дисків з різним вмістом. Про неї розказано ось тут.

Установка програми проста, тому розглянемо тільки моменти, які потребують уваги.

Детально про встановлення будь-яких програм для Windows, читайте в окремій статті – ось тут.

Запускайте скачаний файл установника Ashampoo WinOptimizer і починайте установку. Після вибору мови установки і згоди з ліцензійною угодою, в наступному вікні потрібно буде вказати ліцензійний ключ. Хоч ми встановлюємо безкоштовну версію, для неї теж потрібен ключ. Натискаємо кнопку «Отримайте безкоштовний ключ активації»:

У стандартному браузері відкриється сторінка програми, де у відповідній рядку вкажіть ваш реальний E-Mail адреса (1) і натисніть «Запит ключа повної версії» (2).

Тепер відкрийте ваш E-Mail, який вказували, знайдіть там лист від Ashampoo, відкрийте його і натисніть кнопку в ньому.

Відкриється сторінка, де буде сказано, що ваш обліковий запис активована (крок 1). На кроці №2 заповніть основні дані про себе або, якщо є можливість, пропустіть цей крок. На кроці №3 з’явиться ваш персональний ключ, за допомогою якого ви продовжите установку програми. Скопіюйте його:

Вставте у вікні установки програми (1) і натисніть «Активувати зараз» (2).

Повинно з’явитися повідомлення про те, що ключ вірний. Натисніть «Далі».

Далі установка пройде звичайним чином, як у більшості програм. Після завершення установки, можна користуватися програмою без обмежень!

Очищення і оптимізація Windows за допомогою Ashampoo WinOptimizer

Заповнення анкети для настройки пошуку проблем в Windows за допомогою даної програми

При першому запуску програми з’явиться вікно з невеликою анкетою, заповнення якої вплине на рекомендації з очищення Windows і її оптимізації (всі відповіді на анкету можна буде завжди змінити в подальшому).

Дайте відповідь на всі питання (1). Якщо на знаєте, що відповідати, то відзначте «Залишити як є». Натисніть «ОК» (2) для збереження змін.

Для того щоб при необхідності змінити відповіді на будь-які питання анкети (щоб програма, можливо, знаходила якісь інші проблеми в Windows), натисніть кнопку з іконкою шестерінки в головному вікні.

Швидкий пошук проблем Windows і автоматичне їх виправлення

Після заповнення анкети відкриється головне вікно програми. Тут ви можете виконати пошук всіх проблем і виправити їх за пару кліків. Також будуть виведені рекомендації щодо оптимізації Windows, поліпшенню її продуктивності.

Натисніть «Почати пошук» в головному вікні програми:

Через кілька хвилин програма знайде всі можливі проблеми на комп’ютері і відобразить їх в головному вікні. Ви можете переглянути, які саме проблеми знайшла програма, натиснувши «Деталі» під кожним блоком ( «Очищення», «Оптимізація», «Захист»).

У вікні, будуть відображатися опису знайдених проблем. Ви можете перегортати їх за допомогою стрілок (1), щоб прочитати про що йде мова. Якщо якась із можливих знайдених проблем на вашу думку не вимагає виправлення, то натисніть «Приховати проблему» (2) і при наступному скануванні, програма більше не буде її враховувати (повернути відображення прихованих проблем можна потім через настройки).

Настійно рекомендую обов’язково перегорнути весь список знайдених можливих проблем, щоб приховати ті, виправлення яких не потрібно, інакше при автоматичному виправленні, програма може виконати не потрібні вам дії, т. Е. Змінити ті настройки, які не потрібно на вашу думку міняти.

Приклад. Програма може запропонувати відключити режим гібернації на вашому комп’ютері (за вказаною в вікні причини), в той час як ви його постійно використовуєте. Відповідно, якщо ви цим режимом користуєтеся, то й не навіщо його буде відключити. В цьому випадку дану знайдену проблему потрібно просто приховати.

Для виправлення знайдених проблем в автоматичному режимі натисніть кнопку «Виправити» в головному вікні.

Ручне виправлення проблем за допомогою окремих компонентів програми

Не завжди потрібно виправлення відразу всіх можливих проблем, знайдених в Windows. Часом потрібно зробити тільки деякі дії, наприклад, видалити непотрібний файли з Windows (сміття), почистити реєстр або виконати якусь ще окреме завдання обслуговування. Для цього простіше запустити окремий компонент програми для виправлення потрібних проблем.

Перейдіть на вкладку «Модулі». Там будуть перераховані за категоріями всі компоненти програми для очищення і оптимізації Windows.

Припустимо потрібно очистити реєстр. У цьому випадку вибираємо «Очищення реєстру» з категорії Windows.

Програма почне сканувати реєстр Windows на наявність різних помилок.

Реєстр – це область системи Windows, де зберігаються різні параметри додатків, устаткування і самої Windows у вигляді дерева.

Через кілька секунд-хвилин, програма знайде всі помилки. Щоб їх виправити, натисніть «Видалити».

Аналогічно при запуску засобу «Очищення дисків» з розділу «Жорсткі диски».

Найкорисніші компоненти програми Ashampoo WinOptimizer для очищення і оптимізації Windows

Нижче будуть перераховані основні компоненти програми для очищення і оптимізації Windows, якими ви будете найімовірніше користуватися найчастіше або регулярно:

 • Очищення реєстру. Даний компонент дозволяє в один клік усунути помилки в реєстрі.

  Запускати слід не частіше ніж раз на півроку, досить навіть раз на рік.

  Тривалість очищення реєстру зазвичай займає кілька секунд-хвилин.

 • Очищення дисків. Цей компонент дозволяє видалити всяке сміття з системи і непотрібні файли.

  Запускати слід не частіше ніж раз на півроку, досить навіть раз на рік.

  Тривалість очищення реєстру зазвичай займає кілька секунд-хвилин.

 • Дефрагментація дисків. Програма дозволяє оптимізувати розташування шматочків файлів на жорстких дисках, щоб підвищити швидкість запуску програм.

  Щоб виконати аналіз фрагментації на диску, виберіть диск зі списку (1) і натисніть «Аналізувати» (2).

  Виконувати дефрагментацію диска слід в разі, якщо ступінь фрагментації 10% або вище.

  Якщо дефрагментація необхідна, натисніть «Почати дефрагментацію» (3).

  Процес дефрагментації може зайняти дуже тривалий час – до декількох годин, в залежності від розміру диска і кількості інформації на ньому.

 • Оптимізація процесу завантаження. Даний компонент дозволяє відключити непотрібні програми, які запускаються відразу при включенні комп’ютера (при старті Windows).

  Раз на півроку – рік перевіряйте, що за програми накопичилися у вас в автозавантаженні, т. Е. Запускаються разом з Windows і видаліть всі ті, автозапуск яких вам не потрібен.

  Виберіть непотрібні програми зі списку (1) і зніміть з них галочки. Таким чином ви вимкніть їх автозавантаження.

  Наприклад (див. Зображення вище), мені не потрібно, щоб при запуску Windows, завантажувалася програма OneDrive (віддалене сховище файлів), VKSaver (для скачування музики з соц.сети ВКонтакте) і Adobe Updater (для перевірки оновлення програми Acrobat Reader). Я зняв з них галочки і все, більше вони завантажуватися не будуть. При необхідності я завжди зможу запустити ці програми вручну.

 • Видалення програм. За допомогою цього інструменту ви можете видаляти встановлені на комп’ютері програми.

  Раз на півроку рекомендую перевіряти список встановлених на вашому комп’ютері програм і видаляти ті, які вам більше не потрібні.

  Для видалення програми, виберіть її зі списку (1) і натисніть кнопку «Видалити додаток» (2). Кнопка «Видалити запис» (3) потрібна в тому випадку, якщо програма вже була видалена з комп’ютера, але рядок у списку ще залишилася.

Крім перерахованих вище компонентів програми для очищення і оптимізації Windows, для вас можуть виявитися корисними наступні:

 • Інформація про систему. Дозволяє зібрати всю саму необходимою інформацію про вашому комп’ютері, а саме – про встановлений обладнанні, підключених зовнішній пристроях, програмах, настройках мережі. Просто запускаєте цей компонент і програма протягом декількох секунд відобразить всю інформацію, розділену за категоріями.

 • Аналіз місця на дисках. Корисний інструмент, за допомогою якого ви зможете дізнатися, які папки та файли займають найбільше місця на жорсткому диску і де вони розташовуються.

  Якщо вам потрібен окремо саме такий інструмент, а не ціла програма для очищення і оптимізації, то краще скористатися окремою програмою «WinDirStat», про яку розповідається в окремій статті – тут.

Скасування змін, зроблених програмою Ashampoo WinOptimizer

Після виконання очищення і оптимізації Windows не виключені різні збої, нехай вони і вкрай рідкісні. Однак краще завжди бути застрахованим і вміти відновлювати назад всі зміни, зроблені за допомогою програми.

Якщо після роботи з програмою у вас система стала працювати як-то не так, з’явилися якісь помилки, збої і ви точно впевнені, що це почалося саме після очищення і оптимізації Windows через програму Ashampoo WinOptimizer, то спробуйте просто відкотити назад всі зміни. Для цього відкрийте розділ «Бекапи» цієї програми:

Кожен раз, коли ви через програму виконуєте якісь зміни в Windows, наприклад, очищаєте її або оптимізуєте, програма ще до моменту вчинення будь-яких дій зберігає резервні копії. За допомогою них ви можете повернути все назад.

У розділі «Бекапи» якраз-таки будуть зберігатися зроблені резервні копії перед кожним запуском будь-якої задачі обслуговування. Ці резервні копії відображаються праворуч (1). Щоб побачити більш детальну інформацію про будь-якої резервної копії, перед яким дією вона була зроблена і які області Windows були порушені, виберіть її зі списку праворуч і потрібна інформація відобразиться зліва (2).

Таким чином, вам слід вибрати ту резервну копію, яка була створена перед діями, викликали, на вашу думку, збої в системі і натиснути «Відновити» (3). Далі слідуйте підказкам і потрібна резервна копія буде відновлена, в результаті чого Windows матиме всі теже настройки, які були до запуску компонента програми, що викликав збої в роботі системи.

висновок

Більшу частину дій по виконанню оптимізації Windows можна виконати її вбудованими засобами, без сторонніх програм. За винятком деяких дій, наприклад – очищення реєстру. Однак недосвідченим користувачам комп’ютера це може здатися складним і тому куди простіше буде скористатися сторонньою програмою, що включає в себе всі засоби для очищення і оптимізації роботи Windows. Тому що досить буде запустити лише одну програму, відкрити в ній потрібний компонент (модуль) і виконати обслуговування або ж навіть виконати відразу комплексне обслуговування всього відразу. І програму Ashampoo WinOptimizer я можу вважати на даний момент однією з кращих у своєму роді, оскільки вона включає всі потрібні для оптимізації і очищення Windows інструменти, а також додаткові корисні компоненти і при цьому повністю безкоштовна!

Гарного вам дня і відмінного настрою! До зустрічі 😉

Ссылка на основную публикацию