Безкоштовна Онлайн Кластеризация Ключових Слів (Курс 2020)

Добрий день друзі. Сьогодні у нас в гостях Анатолій Улітовського, відомий SEO специалист Рунета. Анатолій нам розповість про кластеризації ключових слів.

Будь-яке починається з семантичного ядра. Основна мета якого – це оцінити частотність, потенційного трафіку і рівень конкуренції.

Платних і безкоштовних сервісів, які виконують цю роботу в інтернеті величезна кількість. Але найскладніше починається після складання списку ключів. Коли отримані ключі необхідно розбити по сторінках сайту. Цю роботу необхідно виконувати або вручну, або використовувати спеціалізовані кластерізатори.

Що дає кластеризация

Кластеризація допомагає скласти зручну структуру сайту, полегшує перелинковку, збільшує релевантність сторінки просуваються запитам.

трохи теорії

Вебмастера використовують два принципово різних підходи до кластеризації:

  1.         По складу ключових фраз. Запити об’єднують в групи на основі аналізу входять до них слів.
  2.         За пошуковій видачі. Для кожного запиту знаходять ТОП видачі і встановлюють поріг збіги – наприклад, 50%. Ті ключі, за якими в ТОП видачі співпаде хоча б половина сторінок, об’єднують в одну групу. Поріг збіги можна взяти будь-який, аналізувати можна будь-яку кількість результатів видачі: ТОП-3, ТОП-5, ТОП-10, ТОП-20.

Другий метод кластеризації – на основі аналізу видачі – більш популярний, ніж перший:

Перші 6 сайтів вважають кластеризацию синонімом угруповання на основі пошукової видачі. У 4 сайтів це видно вже в сніпеті, що залишилися (2-й і 6-й) пишуть про це на сторінках.

Що вибрати?

Прихильники угруповання ключів по пошуковій видачі ігнорують дві речі.

По-перше, у кожної пошукової системи свої алгоритми ранжирування. Подивіться, як виглядає пошукова видача для фрази «що таке кластеризація запитів» для користувачів Яндекса з Москви:

Порівняємо її з видачею Google, наведеною раніше.

Кластеризація запитів по ТОП видачі означає, що ми зосередимося на просуванні сайту тільки в одній пошуковій системі.

По-друге, в ТОПі з’являються нові сайти і пошукова видача змінюється. Отже, через невеликий час кластеризация перестане відповідати топу видачі і нам доведеться по-новому групувати ключі і переписувати контент на сайті.

Кластеризація запитів за складом фраз вирішує обидві проблеми.

Угруповання фраз за складом

Для угруповання ключів за складом фраз існує безкоштовний онлайн-кластерізатор SEOQUICK

У сервісу зрозумілий інтерфейс, поля для заповнення забезпечені спливаючими підказками.

Список слів. Сюди ми додаємо ключові фрази, з частотністю або без. Їх можна зібрати з Яндекс.Вордстат, за допомогою Semrush або інших сервісів. Додати ключі можемо через копіювання-вставку, можемо через завантаження файлу Excel за допомогою кнопки «завантажити» під полем. Максимальне число ключових фраз – 10 000.

Вибір частотності. Вибираємо один з 4 варіантів угруповання фраз: ВЧ (по 2 словами), СЧ (по 3), НЧ (по 4) і МЧ (по 5). Чим більше кількість слів, за якими групуються запити, тим більше вийде груп і тим менше ключів буде в кожній.

Зберегти. Дозволяє зберегти вміст поля «список слів» в файл Excel.

Пошук. Запускає кластеризацию.

Враховувати геозалежні. Якщо ми відзначимо цю опцію, то при кластеризації геозалежні запити – з назвами країн і міст – потраплять в різні групи.

Розширені кластери для семантики. Після кластеризації частина запитів не потрапить ні в одну групу – відсіється. Якщо ми виберемо цю опцію, то сервіс постарається розсортувати ці фрази по найбільш релевантним кластерам.

Вважати, як одне слово. Словосполучення в цьому полі будуть оброблятися системою як одне слово. Ми можемо вказати будь-яку кількість словосполучень, розділяючи їх комами без пробілів після них.

Мінус-слова. Перед кластеризацией сервіс видалить фрази з входженням мінус-слів в будь-якій формі. Якщо перед мінус-словом поставити «!», То будуть видалені фрази тільки з його точним входженням. При введенні відокремлюємо їх один від одного комами, прогалини не ставимо.

Список ігнорованих слів. Слова, які не враховуватимуться при аналізі і угрупованню ключів. Прийменники, сполучники, деякі прислівники і прикметники – всі частини мови, які не впливають або майже не впливають на формування пошукової видачі. Як і мінус-слова, поділяємо запитом і не ставимо прогалини.

Список обов’язкових слів. Кластерізатор обробить тільки ті фрази, в які входять зазначені в цьому полі слова. При перерахуванні обов’язкові слова поділяємо запитом, з пробілами після них. Фрази і словосполучення вказати не можна.

Синоніми. У кожному рядку через кому з пропуском пишемо слова, які при кластеризації сервіс буде вважати однаковими. Кожен рядок – це один перелік синонімів. Для додавання нового переліку додаємо рядки, натискаючи зелену іконку з плюсом справа.

Очистити поля. Натиснувши на цю кнопку, ми очистимо всі поля і видалимо результати кластеризації.

Як це працює. Цією кнопкою запускається демонстраційний режим роботи.

Розібратися з настройками не складно.

Тепер подивимося, як працює кластеризація.

Угруповання ключів за допомогою кластерізатора SEOQUICK

Як розподілити ключі за допомогою сервісу?

Збираємо запити по тематиці просування сайтів. Детально, як це зробити, можна подивитися у відео

Також в зборі та обробці ключів допоможуть SEO-утиліти, огляд яких зробила компанія SEOQUICK.

Результат парсинга представимо в документі Excel.

Нам треба розподілити по групах 52 ключа – цього достатньо для розуміння того, як працює сервіс кластеризації і скільки часу економить веб-майстру.

У списку є комерційні (зі словами «ціна», «послуги», «вартість», «замовити» і т.д.), інформаційні ( «відгуки», «інструкція», «ефективне» і т.п.) і геозалежні ( «СПб», «Бєлгород», «Єкатеринбург» і ін.) ключі.

Кластеризації почнемо з сортування за цими трьома кр
итеріями.

Спочатку виділимо комерційні запити. Для цього скопіюємо вміст файлу в поле «список слів» і в полі «список обов’язкових слів» вкажемо ті слова, які роблять запит комерційним. У нашому випадку це «купити, ціна, вартість, дешево, недорого, замовити, послуги, ключ, коштувати».

Також включимо опцію геозалежні, щоб виділити геозалежні фрази в окремі групи.

Оскільки запити у нас короткі, довжиною переважно в 3-4 слова, вибираємо варіант угруповання по 2 словами (ВЧ).

Праворуч від кожного запиту – 2 числа з файлу (базова і фразова частота). Після кластеризації ці дані збережуться, що позбавить нас від зайвої роботи.

Після натискання кнопки «пошук» отримуємо результат.

Сервіс виділив 2 групи комерційних запитів: «просування сайтів ціна» і «послуги просування сайту». Всі вони геонезавісімие – не прив’язані до міст і країн.

Некомерційні (тобто інформаційні) ключі потрапили в групу «Не згруповано».

Колонка «Частота» містить базову частоту запиту – то число, яке ми вставили з документа Excel.

У колонці «KD» вказана фразова частота ключів.

Зберігаємо результат у файл Excel за допомогою кнопки «Зберегти все» над таблицею.

У таблиці 2 вкладки: в першій знаходяться згруповані ключі, у другий – не згруповані.

Тобто в першій вкладці – комерційні запити, розбиті по кластерам з урахуванням геозалежні, а в другій – інформаційні запити, які ще не оброблені.

Коригуємо угруповання: запит «скільки коштує просування сайту» більше підходить другий групі, де є схожий ключ «вартість просування сайту». Перенесемо його з першої групи в другу.

Тепер копіюємо фрази і частотність з другої сторінки і вставляємо в поле «список слів».

Відзначаємо опції «враховувати геозалежні» і «розширені кластери для семантики». Тепер геозалежні ключі будуть виділені в окремі групи, а кількість нерозподілених по кластерам запитів буде мінімальним.

Вибираємо високу частотність – ВЧ (за двома словами) – як і при кластеризації комерційних ключів.

Тепер треба переглянути пошукові фрази і скласти список стоп-слів. Нам не підходить тільки один запит, що включає назву компанії: «просування сайту хайп експерт». Можна видалити його вручну, але краще вказати стоп-слово у відповідному полі. Надалі, при кластеризації великої кількості запитів нам знадобиться вміння працювати зі стоп-словами.

Аналогічно виглядає робота з ігнорованими словами. До них ми віднесемо союзи і прийменники, а також слова без смислового навантаження: в нашому випадку це «web».

Тепер попрацюємо з синонімами. Тут ми вкажемо різні назви одного міста (спб, пітер, санкт-петербург, санкт петербург), а також прикметники і визначення слова «просування» (seo, сео, пошукове). При роботі з геозалежні запитами треба сіноніміровать все назви кожного міста.

Після кластеризації ми отримали 8 груп ключів і 13 запитів, які сервіс не зміг згрупувати. Одна група – ключі для Санкт-Петербурга, тобто геозалежні.

Тепер подивимося на пошукові запити, які кластерізатор SEOQUICK не віднесено до жодної групи.

Як ми бачимо, 12 з 13 запитів орієнтовані на певне місто. Вони геозалежні, тому сервіс не включив їх в інші групи.

У той же час інших ключів, що включають назви цих міст, немає. Виходить, що кожен такий запит є групою з однієї пошукової фрази.

Останній, 13-й, запит – «просування сайту в топ» – ми вручну перенесемо в групу «просування сайтів в Яндекс».

Зберігаємо отриманий результат в Excel і коригуємо.

Ми отримали 2 файли: в одному у нас знаходяться комерційні запити, в іншому – інформаційні. Запити згруповані з урахуванням геозалежні.

Зверніть увагу на запит «просування салону краси» в першій групі: він відрізняється від інших ключів в кластері. Ми можемо або написати з ним статтю, обігравши як приклад просування сайту, або виділити в окрему групу, або видалити.

По суті, геозалежні запити теж комерційні. Користувач, який цікавиться просуванням сайтів в своєму місті, швидше за все, шукає SEO-спеціаліста.

Тепер давайте складемо семантичне ядро ​​проекту, використовуючи отримані результати. Для цього зберемо дані в одному файлі і впорядкуємо їх, щоб працювати було зручно.

Пошукові запити розділені на типи: комерційні, геозалежні і інформаційні. Запити кожного типу кластерізіровани.

На основі кластерів ми можемо створити нову структуру сайту або внести зміни в уже існуючу.

За запитами в групі ми бачимо, про що писати в статті. Грунтуючись на групах, ми складаємо контент-план.

висновок

Кластерізатор SEOQUICK групує запити, ґрунтуючись на ск
ладі пошукових фраз. Налаштування дуже гнучкі, зі списку ключів можна створювати кластери під будь-які вимоги.

Сервіс безкоштовний, працює онлайн, підтримує експорт / імпорт ключів в форматі Excel. Він корисний всім, хто займається просуванням сайтів і контекстною рекламою.

Ссылка на основную публикацию