BDRip що за якість

Завантажуючи фільми з різних ресурсів, ми вибираємо якість, яке найкраще передає звук і зображення на нашому пристрої. Серед цих позначень зустрічаються такі абревіатури, як CAMRip, DVDRip, TVRip, HDRip і безліч інших (наведені формати є найпоширенішими серед користувачів). У сьогоднішній статті ми розберемо, що за якість відеофайлів BDRip, які його особливості та характеристики, недоліки та переваги.

Що таке Rip і в якій якості він створюється?

Перш ніж перейти безпосередньо до теми, давайте визначимося з поняттям. По суті це копія, зроблена з оригінальною аудіо- або відеозапису. Створюється в різних форматах, кожен з яких має свій рівень якості, і викладається в інтернеті.

Розберемо коротко, щоб знати, з чим конкретно ми маємо справу:

 • CAMRip – запис фільму в кінотеатрі з екрану, т. Е. “Екранка”. Дуже погана картинка, кадри можуть тремтіти, чути голоси глядачів.
 • DVDRip – урізана копія відеозапису, зроблена з диска DVD. Якість прийнятне. Дуже добре виглядає на екранах, що мають розмір до 19 дюймів.
 • TVRip – запис з телевізора. Якість залежить від потужності сигналу і можливих перешкод. На копії видно логотип каналу.
 • HDRip – урізана копія з HD-DVD диска. Володіє відмінною якістю і підходить для перегляду на екранах з розміром від 19 до 24 дюймів.
 • BDRip – як і вищезгаданий HDRip, відеозапис рекомендується для відтворення на пристроях з розміром екрану 19-24 дюйма. Але робиться вона не з DVD, а з Blu-Ray диска. Такий «рип» має найвищу якість.

BDRip

Читайте також: Як користуватися Movavi конвертер відео.

Для чого потрібен формат BDRip

Що це таке BDRip? «Ріпи» створюються для того, щоб подивитися фільм, який записаний на Blu-Ray диску з високою роздільною здатністю. Смартфон і інші мобільні пристрої адже не зможуть відтворити відеозапис, що займає до 50 Гб. Та й на флешку вона не поміститься. Тому оригінал необхідно стиснути з мінімальною втратою якості у BDRip. Це робиться в спеціальних програмах-Ріппер, приклад роботи в одній з яких буде розглянуто далі.

Відеофайл BDRip за якістю можливо порівняти тільки з HDRip, але між ними все ж є суттєві відмінності:

 • зображення і звук BDRip більш якісні, ніж HDRip;
 • відеозапис BDRip володіє великим розміром, ніж будь-який файл HDRip (що можна віднести до недоліків);
 • HDRip можливо записати з HD-DVD диска або трансляції цифрового телебачення (HDTVRip), а BDRip – тільки з носія Blu-Ray.

Серед усіх копій фільмів, викладених в інтернеті для скачування, що розглядається формат на сьогодні є самим високоякісним типом відеофайлів.

Що таке диск Blu-Ray?

Що ж являє собою Blu-Ray диск? Це стандартна болванка, інформація на яку записується не червона лазерним променем, а синім (від blue взята тільки частина – blu), більш щільними шарами, ніж на попередніх носіях. Новий формат запису дозволяє зберігати на Blu-Ray в 3-5 разів більше даних, ніж на DVD. На одношаровому диску можливо розмістити інформацію загальною вагою до 25 Гб (для порівняння на DVD – всього до 15 Гб), на двошаровому – до 50 Гб (DVD – до 30 Гб). Кілька найбільших кіностудій ( “Дісней”, “XX століття FOX” і Sony Pictures) збираються використовувати для запису тільки формат Blu-Ray, інші ж (HBO, Universal Pictures і Warner Browsers) – тільки HD DVD. Студія Paramount планує випускати фільми в обох форматах.

Загалом стандарти Blu-Ray і DVD абсолютно різні. Хоча їх об’єднує висока якість звуку і зображення, перший має низку переваг:

 • на диск можливо записати більше інформації;
 • більш інтерактивне і інтуїтивно зрозуміле управління диском Blu-Ray в порівнянні з DVD;
 • нові доповнення до відеозаписів.

За словами користувачів, формат «Блу-рей» дає відчути реалістичність того, що відбувається на екрані, яскравість кольору і кришталеву чистоту звуку.

Це може бути корисним: Програми для поліпшення якості відео.

Як отримують якість BDRip

BDRip отримують, стискаючи інформацію з Blu-Ray диска. Якість стає трохи гірше, але при перегляді фільму це практично непомітно. Зазвичай використовують стиснення в HD-якості, рідше – в SD. Після стиснення відео конвертується в зручний формат (в основному використовується avi або mkv).

Для створення відеофайлу BDRip використовуються багато ріпери, що володіють різним набором можливостей – DVDFAB, XviD4PSP, MeGUI і інші. Але не всі вони дозволяють налаштувати параметри кодека так, як необхідно користувачу. Також часто після обробки в цих Ріппер відео потрібно “доводити до розуму” в додатковому ПО. Існують, наприклад, різні програми для поліпшення якості відео. Користувачі, просунуті в цій темі, радять програму XMedia Recode. Тут можна налаштувати процес стиснення і конвертації повністю і найкращим чином. Сподіваюся ви зрозуміли що це за якість BDRip.

Робота в конвертері XMedia Recode

Коротенько розглянемо процес створення формату BDRip в XMedia Recode. Робота в будь-якій програмі обробки відео досить проста, якщо дотримуватися певного алгоритму дій.

підготовка відеофайлу

Запускаємо програму XMedia Recode і на панелі завдань активуємо режим DVD / Blu-ray. Потім відкриваємо наш файл за допомогою кліка по кнопці “Відкрити DVD”.

Починаємо роботу в XMedia Recode

У вікні аналізу вийдуть заголовки, що позначають як файл з фільмом, так і додаткові відео. Якщо останні не потрібні, то їх можна видалити. Файл з фільмом переплутати з іншими неможливо – він важить більше всіх. При бажанні збереження якого-небудь додаткового відео його можна попередньо переглянути, клікнувши по заголовку, і потім вже вирішити, видаляти чи ні. Всі операції проводяться через ПКМ.

Рекомендуємо до прочитання: ТОП 12 програм для запису відео з екрану.

глави

Кількома по заголовку самого відеофайлу з фільмом і переходимо у вкладку “Глава”.

Виберіть в XMedia Recode

Ми бачимо, що наш відеофайл розбився на глави, мають різну тривалість. У кожного розділу зазначено час старту і завершення, а також довжина треку. На цьому кроці можна відредагувати назву частин фільму через ПКМ (можливо, наш майбутній файл BDRip – це запис з концерту, і потім легше буде орієнтуватися при перегляді).

вибираємо формат

На цьому кроці ми натискаємо на вкладку “Формат” і вибираємо якість, в яке буде конвертовано відео. Подивившись, що випадає розділу “Профіль”, визначаємося з відповідним пристроєм.

формати конвертації

Вибираємо формат і йдемо далі.

Налаштування аудіо- і видеокодека

У вкладках “Відео” та “Аудіо трек 1” виводимо свої настройки або залишаємо запропоновані програмою.

налаштування видеокодека
Аудіокодек XMedia Recode

Подальший порядок дій:

 1. Налаштовуємо фільтри у вкладці “Фільтри / Перегляд” і переходимо безпосередньо до ріппінгу (конвертації).
 2. Дивимося в нижній лівий кут вікна програми і бачимо меню збереження файлу.
 3. Вибираємо зручне місце, де буде лежати створене нами відео, підтверджуємо і переходимо у вкладку “Завдання”, де вже з’явився наш файл.
 4. Натискаємо “Кодувати” (в різних версіях програми може бути і “Декодувати”, але суті це не міняє) і чекаємо, коли закінчиться процес створення BDRip.

Як відзначають користувачі, які здолали роботу по запису ріпа, якість звуку і зображення нічим не відрізняється від оригіналу на Blu-ray диску. Фільм спокійно виглядав через флешку на телевізорі з великим екраном.

Це цікаво: Як змонтувати відео онлайн.

висновок

У цій статті ми розглянули, ніж від інших відрізняється якість відеофайлу BDRip. А також дізналися, що серед рипів (копій, розміщених в мережі) він має найкращі на сьогодні характеристиками звуку і зображення. Розібравши алгоритм дій в програмі XMedia Recode, ми зрозуміли, яким чином відбувається стиснення і конвертація записи з Blu-ray диска.

Ссылка на основную публикацию