Автоматичне очищення диска Windows 10 | mysitem.ru

До складу операційних систем сімейства Windows 10, входить стандартний додаток Очищення диска. Звичайно, воно не зможе виконати всю роботу з видалення файлів, але і нехтувати можливостями цього додатка не варто.

У міру заповнення дисків і наближення вільного місця до критичного мінімуму, система сама може запропонувати вам скористатися подібним додатком. Але ви можете запустити його і вручну.

Найбільш універсальний спосіб використання утиліти Очищення диска, який підходить для всіх версій операційної системи Windows, – запуск її через контекстне меню. Для цього в Провіднику клацніть правою кнопкою на значку того диска, який ви хочете очистити, наприклад C, і в меню оберіть пункт Свойства.Откроется вікно Властивості: Локальний диск C. У цьому вікні на вкладці Загальні натисніть кнопку Очищення диска. Запуститься потрібне нам додаток.

Деякий час піде на сканування диска, після чого на екрані з’явиться вікно Очищення диска. Тут ви можете вказати, які дані слід видалити. Встановіть прапорці навпроти тих елементів, які ви хочете видалити. Відзначимо, що очищення будь-якого з елементів, які присутні тут, не порушить працездатності компьютера.После того як ви встановили потрібні прапорці, потрібно натиснути кнопку Очистити системні файли. Розпочнеться очищення, яка займе якийсь час. Потім додаток знову проведе сканування диска і на екрані знову з’явиться вікно Очищення диска. Тепер його можна просто закрить.Данний спосіб очищення хоча і не вважається універсальним, але дозволяє спростити деякі процедури, наприклад видалення тимчасових файлів, про який ми говорили в розділі “Видалення тимчасових файлів”. Крім того, додаток Очищення диска видаляє деякі дані операційної системи, які вручну знайти і видалити було б досить складно.

Автоматичне очищення диска

Windows 10 Creators update починаючи з версії 1703 Майкрософт додала нові функції звільнення дискового простору, а саме процес автоматичного очищення диска в Windows 10.

Перейдіть в розділ Параметри >> система >> Пам’ять пристрою. Там ви побачите, що контроль пам’яті за замовчуванням відключений. Натисніть на посилання “Змінити спосіб звільнення місця”, щоб налаштувати його.Після цього ви побачите два варіанти, щоб звільнити місце. Переведіть його, щоб встановити свої переваги. Увімкніть тумблер Контролю пам’яті і Windows 10 буде автоматично чистити диск комп’ютера, згідно з Вашими налаштувань. Якщо ви хочете запустити зараз, натисніть на кнопку “Очистити зараз”.

Примітка:

Коли ви робите Очищення диска в Windows 10, видалення може торкнуться всіх перерахованих елементів. При спробі видалити системні файли, ви повинні залишити “файли Windows”, вони використовуються для скидання комп’ютера, зберігають варіанти відновлення Windows 10. Якщо ж, ви видаляйте їх, ви будете мати на 3GB більше дискового простору, але ви втратите опцію Reset PC . Ще рекомендується зберегти папку Windows.old на деякий час тільки в разі, якщо деякі з файлів не були оновлені правильно. Коли ви впевнені, що все знаходиться в положенні, звичайно, необхідно видалити попередню установку Windows, щоб очистити місце в Windows 10.

Ссылка на основную публикацию