Auslogics Disk Defrag

Згодом використання жорсткого диска і операційної системи Windows на останньому починають з’являтися невірно згруповані сектора. Це може сильно уповільнити роботу комп’ютера. Щоб цього уникнути необхідно проводити регулярну дефрагментацію.

У Windows є за замовчуванням функціонал для проведення цієї процедури, однак він не є найефективнішим. Ви можете використовувати стороннє ПО, наприклад, Auslogics Disk Defrag. Це повністю безкоштовна програма, яка пропонує користувачам додаткові можливість щодо усунення фрагментації на дисках.

Читайте також: Процес дефрагментації жорсткого диска Як клонувати жорсткий диск

Проведення аналізу диска

Не рекомендується часто проводити дефрагментацію диска, так як це може вплинути на якість його роботи в майбутньому. Щоб визначити, коли потрібно провести процедуру в програму було впроваджено інструмент з аналізу дисків на предмет їх фрагментації. Схожий інструмент є і в наборі стандартних функцій Windows, проте в Auslogics Disk Defrag аналіз проводиться швидше і якісніше.

По його завершенню навпаки найменування диска пишеться відсоток фрагментації.

Дефрагментація диска

Головним завданням даної програми є проведення дефрагментації по завершенню аналізу. Її можна запустити і без попереднього аналізу диска, але це робити не рекомендується.

На відміну від Windows тут є можливість проводити дефрагментацію не тільки всього диска, але і окремих папок і навіть файлів. Є підтримка поширених файлових систем, наприклад, FAT 16, FAT 32, NTFS. Програма без проблем проводить дефрагментацію в 32 і 64-бітних системах. Також не зустрічається проблем при роботі з носіями, чий обсяг становить понад 1 Тб.

Auslogics Disk Defrag намагається максимально оптимізувати простір на жорсткому диску, завдяки чому домагається більш високої якості дефрагментації і швидкості її проведення, ніж у стандартного інструменту Windows та інших програм. Крім оптимізації розташування поточних файлів на диску, програма робить профілактичні роботи, які дозволяють уникнути дроблення файлів на окремі кластери і їх неефективного розподілу по диску. Наприклад, проводиться упорядкування файлів і дефрагментація навіть вільного дискового простору. Особливий пріоритет віддається системних файлів, що значно збільшує швидкість роботи Windows.

планування завдань

Ви можете заздалегідь запланувати дефрагментацію диска або призначити циклічну процедуру, наприклад, раз на тиждень за замовчуванням буде проводитися дефрагментація. Також можна вказати, коли саме вона буде проводитися, наприклад, в нічний час, коли користувача немає вдома або коли комп’ютер просто «простоює». Ця функція актуальна, так як процес оптимізації дискового простору займає багато часу, а іноді може заважати роботі інших програм, включених в системі.

Переваги і недоліки

У кожної програми обов’язково знайдуться свої переваги і недоліки. Розглянемо, які є у Auslogics Disk Defrag.

переваги

Серед переваг програми багато користувачів виділяють наступні пункти:

  • Ви можете завантажити цю програму з офіційного сайту повністю безкоштовно (у випадку з версією Auslogics Disk Defrag Free);
  • Програма має дуже зручний інтерфейс, тому навіть недосвідчений користувач ПК швидко розбереться, як їй користуватися;
  • Є версія російською мовою;
  • Споживає менше ресурсів комп’ютера, ніж стандартний інструмент для дефрагментації;
  • Є портативна версія, тобто не вимагає установки (Auslogics Disk Defrag Portable).

недоліки

Серед недоліків програми можна відзначити наступні пункти:

  • Потрібно бути уважним під час установки і вчасно знімати галочки з непотрібних пунктів. В іншому випадку можна встановити рекламований софт і уповільнити роботу комп’ютера;
  • В інтерфейсі програми багато реклами;
  • Немає версій на інші операційні системи крім Windows.

Цей додаток є одним з найпопулярніших в світі для проведення дефрагментації. Все це завдяки вищепереліченим переваг і особливостей роботи програми.

Ссылка на основную публикацию