Аудіо конвертер онлайн – де і як конвертувати музику в різні формати, огляд безкоштовних сервісів

Гарна пісня повинна звучати не тільки в душі, але і на дзвінку власного мобільника. Так думають багато, і намагаються завантажити пісню, або частина її на власний смартфон. На жаль, в записаному варіанті музика може звучати дивно, або ж не відтворюватися зовсім. Щоб уникнути таких неприємних вражень, користувачам рекомендують використовувати спеціальні програми, які дозволяють переводити мелодію в різні формати, не втрачаючи при цьому аудіо достоїнств музичного твору. Такі програми називаються аудіо конвертерами. Ось про них і поговоримо.

 Чим відрізняються аудіоформати

Аудіо формат – той же файл, який несе в собі інформацію про записане звуці. Чим «об’ємніше» звук, тим більше «важить» такий файл, тим складніше його стиснути до прийнятних розмірів. Щоб передати мелодію, її потрібно записати таким чином, щоб при розшифровці вона не втратила якості звучання. Але надто громіздкі файли також передавати важко. Щоб вирішити проблему передачі звучання програмісти пішли на хитрість: при шифруванні звуку і його подальшої дешифрування звуки, нечутні людському вуху, вирізаються, при цьому музичний твір практично не втрачає своїх аудіокачеств. Така прийом зробила поширеними формати

 • MP3;
 • WMA;
 • WAV;
 • OGG;
 • AAC.

У деяких випадках передача звуку повинна бути повною – наприклад, коли звукові коливання аналізуються не людьми, а комп’ютерами. Для дослідження чи наукових цілей потрібно, щоб звукова хвиля після кодування не втратили ні один зі своїх параметрів. Для цього використовуються такі формати, як:

 • FLAC (Free Lossless Audio Codec);
 • APE (Monkey’s Audio);
 • ALAC (Apple Lossless Audio Codec).

Найпопулярнішим в даний час є МР3 формат. Його використовують практично повсюдно, перетворюючи знайому мелодію або розмова в зручні оцифровані файли.

Простий запит в Гугл дає кілька посилань на цікаві конвертери, якими можна скористатися в онлайн-режимі і, до того ж, абсолютно безкоштовно. Мені гугл видав ось такий список:

У вас цей список може виглядати інакше, так як гугл за замовчуванням враховує географічну прив’язку користувача, і надає йому реєстр, сформований за запитами інших жителів даного регіону. Пробіжимося за цим списком і подивимося, що може нам дати типовий аудіо конвертер.

Перше, що можна помітити: все програми не мають власних назв, позиціонуються, як безкоштовні і перетворять музику в різні зручні формати. Крім цього хороший конвертер може легко виконати наступне:

 1. Зберігати мелодію для обробки з Гугл дисків, дропбокса або навіть просто по зовнішньому посиланню (УРЛу).
 2. Змінювати кількість, частоту, включати зворотне відтворення і навіть прибирати голос, коли музика подобається, а вокаліст – не дуже.
 3. Витягувати звук з фалів будь-якого формату. Ця опція особливо зручна, коли необхідно «витягнути» з фільму або відеоролика музичний саунд трек.
 4. Записувати окремий шматок аудіо файлу або виконати «нарізку» (мікс) з окремих звукових творів, об’єднуючи їх в нову мелодію.
 5. Перетворювати понад 300 аудіо форматів конвертуючи їх в MP3, WAV, M4A, FLAC, OGG, AMR, MP2 і M4R (для iPhone).

Популярні аудіо конвертери не потрібно встановлювати на своєму комп’ютері.

Вони прекрасно працюють в онлайн режимі, а деякі з них можна встановити прямо в браузер.

Серед додаткових налаштувань ми бачимо бітрейд і частоту дискретизації. Що це таке?

Це особливі параметри, що характеризують стиснення нашого музичного твору. Ця характеристика показує, настільки може бути ефективною швидкість передачі даних по виділеному каналу. Частота стробування з якою швидкістю ведеться перетворення звуку в доступний формат. До звучанню і якості музики ні одна, ні друга характеристика відношення не мають.

Другий в нашому списку конвертер може використовувати для кодування звуку FLAC-формат, передає навіть ті звукові хвилі, які не чує людське вухо. Але найчастіше використовується популярний МР3 формат.

Аудіо-конвертери, що знаходяться нижче в пошуковому запиті, відразу ж пропонують перетворити наявний аудіо файл в МР3 формат, не залишаючи користувачам вибору. Наприклад, досить популярний Convertio.

Решта представлені гуглом перетворювачі звуку вимагають обов’язкової установки, і підходять не всім ОС.

CD риппер

Окремим рядком у списку аудіо конвертерів стоять CD ріпери. Ці програми перетворять записи з CD-дисків в сучасні формати згідно з вибором користувача. Серед досить відомих – Fre: ac, що дозволяє працювати зі старими аудіодиск і оцифровувати запису на застарілих носіях.

Варто відзначити конвертер winLAME , який має зручний інтерфейс, де користувачеві легко вести покроковий процес оцифровки.

Замикає трійку найпопулярніших Ріппер конвертер Free Audio Converter – утиліта для конвертування аудіо. Ця утиліта здатна не тільки відформатувати звук, але і створити власний віртуальний Flash MP3 плеєр для відтворення улюбленої музики.

Ссылка на основную публикацию