Асоційоване додаток – це та програма, в якій буде відкритий файл

Навіть якщо ви жодного разу нічого самостійно не записували на компакт-диск або диск DVD, ви напевно знаєте, що ці носії часто використовуються для зберігання мультимедійних даних (аудіо і відео). А форматів мультимедіа сьогодні – хоч греблю гати. Одних тільки різновидів звукових файлів можна назвати, не дуже напружуючись, близько десятка (включаючи горезвісний MP3).

В силу ряду причин, до різних мультимедійних форматів і компакт-диски, і диски DVD відносяться по-різному. Однак і для тих, і для інших справедливо одне просте правило: чим більше мультимедійних даних ви хочете «запхати» на диск, тим сильніше повинні бути попередньо стиснуті ці дані. А всі сучасні методи стиснення мультимедіа – це методи стиснення з втратами. Таким чином при стисненні даних частина їх безповоротно втрачається. Саме тому жоден любитель «справжнього живого звуку» не погодиться обміняти одну фонограму в стандартному форматі Audio CD на десяток MP3-файлів.

Якщо мова зайшла про файлах різних типів, корисно згадати про те, як можна «з першого погляду» визначити тип файлу. Багато читачів, ймовірно, відразу назвуть основною відмітна ознака – розширення файлу (ті самі три символи в імені файлу, що стоять праворуч від точки). І будуть праві! Але, на жаль, розробники операційної системи Windows вважають, що показувати в вікнах Провідника розширення з трьох букв – непристойно. І тому при стандартних налаштуваннях Windows розширення файлів не відображаються. Деякі читачі, мабуть, можуть заперечити: нічого страшною – адже крім імені та розширення кожному файлу зіставлений певний значок. Він, мовляв, видно завжди, і його навіть простіше дізнатися, чим буквене розширення. І вони теж будуть праві, але лише частково. Справа в тому, що вид значка залежить не тільки від типу файлу, але і від того, з яким додатком (тобто з якою програмою) асоційований даний тип файлу.

Асоційоване додаток – це та програма, в якій буде відкритий файл, якщо на його значку двічі клацнути лівою кнопкою миші. Наприклад, якщо клацнути файл з розширенням DOC, то він буде відкритий в текстовому процесорі Microsoft Word. Звичайно, існує досить багато «файлів-однолюбів», які асоціюються з одним-єдиним додатком, яке за це дарує їм «навічно» свій єдиний і неповторний значок (як все той же Word або Excel).

Однак таке взаємно однозначне відповідність між значком і його типом властиво далеко не всім файлам. І вже тим більше воно не характерно для мультимедійних файлів. Пояснюється це тим, що файли мультимедіа, на відміну від тих же документів, виконаних в Microsoft Word, можуть оброблятися декількома програмами з числа встановлених на комп’ютері. Скажімо, відеофайл з розширенням AVI можна відтворити і за допомогою стандартного плеєра Windows Media Player, і за допомогою якого-небудь програмного плеєра, розроблений третьою. Якщо файли AVI асоційовані на вашому комп’ютері з Windows Media Player, то їм буде підтверджено стандартний для цього додатка значок, який, до слова, призначається і всім іншим мультимедійних файлів, асоційованим з Windows Media Player. Якщо ж порівнювати файли AVI з плеєром RealPlayer, то значок стане зовсім іншим.

Трохи забігаючи вперед, треба відзначити, що при роботі з CD і DVD доводиться встановлювати на комп’ютер кілька програм, кожна з яких вміє краще за інших виконувати певні операції. Однак ці програми при установці намагаються асоціювати себе з усіма файлами, що мають відношення до роботи з CD / DVD. Як правило, «господарем» залишається той додаток, що встановлювалося останнім. Щоб не залежати від примх цих додатків, корисно знати, як змінити наявні асоціації на свій смак. Відповідні налаштування виконуються в тому ж вікні властивостей папки, про який йшла мова раніше.

Ссылка на основную публикацию