Архівація файлів засобами Windows

Щоб зменшити розміри або всіх файлів, що знаходяться в, їх можна стиснути або по-іншому – архівувати. Зазвичай ця методика застосовується в тих випадках, коли файли пересилаються по електронній пошті у вигляді вкладень.

Для архівації папок і файлів у великих обсягах використовують спеціальні програми архіватори. Але для швидкого стиснення об’єкта можна скористатися вбудованими засобами Windows.

Щоб стиснути файли або папки, обери їх за допомогою Провідника Windows. Клацніть правою кнопкою миші на кнопці Пуск, в контекстному меню виберіть параметр відкрити провідник, перегляньте вміст дисків комп’ютера й знайдіть файл (файли) або папку (папки).

Для виділення наступних один за одним об’єктів клацніть на папці або файлі, натисніть і утримуйте <Shift>, Щоб виділити в папці кілька послідовно розташованих елементів, після чого клацніть на останньому елементі послідовності.

Для виділення об’єктів, розташовані непослідовно натисніть і утримуйте <Ctrl> і клацайте на кожному елементі, який включається в область виділення. Детальніше про виділення файлів і папок написано тут.

Клацніть правою кнопкою миші на виділених елементах. У контекстному меню виберіть команду Надіслати>Стисла ZIP- папка.

У списку, відображеному у вікні Провідника Windows, під останнім виділеним файлом з’явиться нова стиснута папка. Піктограма папки буде названа по імені останнього виділеного файлу з послідовності, але її можна перейменувати. Введіть нове ім’я або клацніть за межами елемента, щоб прийняти ім’я, призначене за замовчуванням.

Можливо, згодом ви захочете перейменувати стиснуту папку, присвоївши їй ім’я, відмінне від імені, призначеного Windows автоматично. Для перейменування стислій папки клацніть на ній правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт перейменувати, після чого введіть нове ім’я і підтвердіть натисканням клавіші <ENTER>.

Як розпакувати папки або файли

Для відновлення об’єкта з архіву клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт витягти все.

У діалоговому вікні кнопкою огляд виберіть місце куди буде розпакувати об’єкт і натисніть кнопку Вилучити.

Ссылка на основную публикацию