Appdata skype – прихована папка для запуску двох копій скайпу одночасно

Запустити 2 копії скайпу буває корисно для поділу контактів – організацій та приватних осіб

Напевно, у кожної людини в житті були такі ситуації, коли потрібно було терміново поговорити з певною людиною і запитати у нього поради. Тоді ми шукали номер, за яким можна було додзвонитися, або відсилали йому лист в конвертику в надії на швидку відповідь. Тепер можна за пару хвилин зв’язатися з будь-якою людиною, і не важливо, де він знаходиться: в сусідньому будинку або ж десь в Америці. Всього-то потрібно два скайпу: перший, встановлений у вас на комп’ютері, другий – у вашого друга на ноутбуці.

Skype – це програма, яка дозволяє обмінюватися повідомленнями зі своїми друзями, близькими, родичами по всьому світу. Вона підтримує як обмін текстовими повідомленнями, так і спілкування наживо за допомогою відеокамери та мікрофону. І для комфортного спілкування зі своїми друзями потрібно всього лише встановити скайп на свій комп’ютер або ноутбук. Також є можливість запустити відразу два скайпу.

Навіщо це потрібно? Наприклад, один акаунт у вас особистий – для друзів, а другий – робочий. І прийшовши додому, ви, як завжди, включаєте свій особистий аккаунт, а тут вам ще потрібно запустити і другий скайп – робочий. За замовчуванням програма такої функції не підтримує. Якщо спробувати запустити skype вдруге, то просто відкриється вже запущене вікно.

Отже, нам потрібно:

  1. Запустити два скайпу одночасно на одному комп’ютері (з різними акаунтами).
  2. Включити автоматичне завантаження всіх акаунтів скайпу.
  3. Зробити різні іконки для кожної копії запущеного скайпу (щоб було простіше орієнтувати в них).

Запуск двох копій скайпу на одному комп’ютері / ноутбуці

В першу чергу потрібно зайти в папку установки Skype. Для цього викликаємо контекстне меню по ярлику скайпу і вибираємо «Розташування файлу». Відкриється папка, всередині неї лежить всього один файл з назвою Skype.exe. Саме він нам і потрібен. Викликаємо по ньому контекстне меню і створюємо ярлик. Повторюємо ці дії ще раз, так як нам знадобляться два ярлика. Разом, в папці «Phone» має вийти три файли: один оригінальний і ще два ярлика. Для зручності можна перейменувати ці ярлики якимось чином, наприклад, назвавши їх «робота / будинок», іменами ваших облікових записів або ж просто Скайп1 і Скайп2.

Отже, ярлики створені, тепер можна пробувати запустити два скайпу на одному комп’ютері. Ярлик Скайп1 – для запуску самої програми, а ярлик Скайп2 – для другої копії скайпу. Викликаємо контекстне меню по другому ярлику і відкриваємо його властивості. Тепер потрібно перейти на вкладку «Ярлик» і в рядку «Об’єкт» в кінці дописуємо – / secondary. Не забудьте поставити пробіл між лапками і слешем. Разом вийде ось так: «C: /…/Skype.exe» / secondary. Щоб все настройки збереглися, потрібно натиснути кнопку «Застосувати».

Поки ще не закриваємо вікно з властивостями ярлика, повертаємося знову в папку «Phone» і запускаємо ярлик Скайп2. Якщо все було зроблено вірно, то станеться запуск програми. З’являється вікно для аутентифікації: тут потрібно ввести дані від другого аккаунта і натиснути «Вхід». Ось і два скайпу запущено. Правда, тут є один недолік: потрібно буде кожен раз вручну вводити свої дані від акаунтів. Але це можна виправити.

Автоматичний запуск всіх копій програми

Для вирішення цієї незручності є 2 варіанти. Розглянемо перший з них.

У властивостях обох ярликів (Скайп1 і Скайп2) в поле «Об’єкт» прописуємо знайомий вже параметр / secondary. Але тепер в кінці строчки необхідно буде дописати ще кілька параметрів, в яких вказати дані від тієї облікового запису, на яку потрібно зайти. Тобто в тій же самій рядку після «/ secondary» дописуємо параметри: / username: Логін / password: абвг. Має вийти так: «C: / … / secondary / username: Логін / password: абвг. Головне – не забути, що перед Слеш (/) потрібно ставити пробіл. Замість слова «Логін» потрібно вставити своє ім’я в скайпі і замість пароля «абвг» вставити свій пароль. Те ж саме робимо і для другого ярлика і натискаємо кнопку «Застосувати».

Після цього потрібно повністю закрити всі копії скайпу, далі по черзі запускаємо обидва ярлика. Якщо все було зроблено вірно, обидві копії запустяться і автоматично пройдуть аутентифікацію. Але такий спосіб вважається не дуже захищеним, оскільки можна з легкістю скопіювати ці ярлички собі на диск, а там вже підглянути ваші логіни і паролі до облікових записів. Тому є другий варіант, більш безпечний (за допомогою даних в папці appdata).

Автоматичний запуск всіх копій скайпу з дотриманням правил безпеки

Повертаємося в знайому папку «Phone» і створюємо там дві папки з назвами Data1 і Data2. Ці папки створюються для того, щоб в них зберігалися всі дані облікових записів, а ярлики вже брали дані з цих папок. В такому випадку не потрібно писати логін і пароль, відповідно, ніхто не зможе їх впізнати.

Всі дані Skype зберігаються в прихованій папці «Appdata».

Вона знаходиться:

  • для користувачів Windows 7 – C: / Users / нік_учетной_запісі;
  • для користувачів Windows XP – C: / Documents and Settings / нік_учетной_запісі.

Відобразивши приховані папки, можна в провіднику зайти в Appdata. Знайти таким чином файли Skype труднощів не складе

Папка «appdata» може бути прихована, тому потрібно зробити видимими приховані папки.

Переходимо в потрібну папку і бачимо там багато різних папок, файлів і т.д. Спочатку потрібно переконатися, що скайп вимкнений, а також зробити копію цієї папки (на той випадок, якщо виникнуть якісь помилки). Тепер папки облікових записів потрібно по черзі скопіювати в папки «Data1» і «Data2» відповідно. Чи не перенести, а саме скопіювати. Після цього потрібно знову дописати у властивостях ярлика після «/ secondary» ще один параметр: / datapath: »Data1″ (для ярлика Скайп1). Те ж саме і для «Скайп2» (тільки з цифрою 2).

От і все. Тепер два скайпу запускаються по черзі і автоматично авторизуються. І ніхто не зможе побачити ваш логін і пароль, оскільки ці дані зберігаються в прихованій папці «appdata».

Якщо на комп’ютері запущено дві програми відразу, то, коли вони згорнуті в треї, неможливо зрозуміти, де яка обліковий запис. Потрібно хоча б колір іконки поміняти для зручності. Тому натискаємо в головному меню «Інструменти», далі міняємо мову і відкриваємо редактор мов. У вікні потрібно знайти рядок з коментарем sTRAYHINT_PREFIX. Міняємо цю фразу на свою назву (наприклад, User1). Програма попросить вказати, куди зберегти даний файл (найкраще зберігати в папку самої програми). Після цього знову заходимо в меню «Інструменти», міняємо мову і завантажуємо щойно створений файл. Перезавантажуємо скайп – і готово.

Ссылка на основную публикацию