Анонімний браузер TOR – що це таке?

Що ж таке анонімний браузер TOR? Сама назва Tor ні що інше, як абревіатура, від англ. The Onion Router, що дослівно перекладається як цибульний маршрутизатор. Сам по собі цей цибульний браузер, вільне програмне забезпечення, завдяки якому, в інтернеті можна бути анонімним, а програма дуже проста у використанні. Завдяки Tor браузеру є чудова можливість, як приховати свою особистість при використанні інтернет ресурсів, розміщення різних матеріалів, так і відправці електронних листів.

Як працює TOR браузер

Анонімність з’єднання в мережі гарантується за рахунок мережі серверів Tor, які шифрують дані користувача, перед тим як потрапити до зовнішнього світу через вихідний сервер. Перенаправлення розподіляється між серверами, що знаходяться по всій земній кулі випадковим чином. Дані між цими серверами, як було розказано раніше – шифруються, а при необхідності змінити ланцюжок, потрібно тільки оновити з’єднання. Завдяки даним ланцюжках ви запросто можете змінити своє місце розташування, навіть не підозрюючи самі на якийсь. Даний підхід обумовлює велику складність в виявлення спочатку відправника пакета інформації.

Для чого використовують TOR

Анонімний тип з’єднання використовують багато і абсолютно з різних причин, і ці причини в більшості своїй зовсім не пов’язані, з будь-якими злочинцями та іншими не зовсім хорошими людьми. Безліч простих людей, які люблять приватність, журналісти для безпечного спілкування з інформаторами, навіть держслужбовці складають більшу частину користувачів. Є й частка правди при використанні і рекламування Tor, ви допомагаєте злочинцям, але ця допомога рівно така ж, як і при використанні глобальної мережі інтернет!

Які ж можливості несе в собі TOR браузер?

Використання запобігає до мінімуму перебування вашого реального розташування на основі IP адреси, натомість ви отримуєте фіктивних IP. Ви з легкістю зможете потрапити на заблоковані сайти вашим провайдером або proxy сервером на роботі, з шифруванням інформації. Низька швидкість роботи вже не є недоліком, так як вона стала вже прийнятною для web серфінгу в порівнянні з Tor минулих років.

Як же скористатися анонімним з’єднанням через TOR браузер?

Склалася думка, що використання анонімного з’єднання, в тому числі через Tor – це доля комп’ютерних хакерів і геніїв, але насправді все дуже просто. Вам необхідно його завантажити з офіційного сайту і вже при його запуску ви відразу ж зможете скористатися його можливостями. Навіть для корпоративних мереж його установка не складна, але залежить від захищеності і конфігурації самої мережі.

Для скачування Tor браузера потрібно перейти за посиланням:.

Установка TOR браузера:

Після запуску скачав файлу установки з’явиться вікно з вибором мови.

Після вибору мови додатка потрібно вказати директорію установки, як було написано раніше, підійде і знімний носій.

Для звичайного комп’ютерного користувача, натиснувши в який з’явився новому вікні кнопку.

У наступному вікні вибрати, можна приступати до анонімного використання інтернет.

В іншому випадку потрібно вибрати і пройти підказкам помічника, другий спосіб буде більш доступним для просунутого користувача.

Після запуску браузера Mozilla Firefox, саме він використовується в Tor, ви побачите IP адреса, який буде видно в мережі замість вашого справжнього. Але не варто забувати про обережність хоч в і анонімному браузері Tor, а саме використання соціальних мереж, авторизація в яких під своїм ім’ям, вас може викрити.

Ссылка на основную публикацию