Анонімність в мережі – операційна система

Для анонімного серфінгу в мережі адептами ідеї вільного інтернету було розроблено безліч різних інструментів, починаючи від вимагають тонкої настройки проксі-серверів і закінчуючи полегшеними безпечними браузерами. А що, якщо взяти і об’єднати всі ці інструменти в єдине ціле? А адже саме так і вчинили розробники Tails – так званої забудькуватість Анонімної Живий Системи, призначеної для анонімної роботи в інтернеті.

Операційна система для анонімності

Tails або The Amnesic Incognito Live System являє собою дистрибутив Linux на основі Debian 7 з призначеним для користувача інтерфейсом Windows 8. Ця система не потребує встановлення на комп’ютер, працює вона за принципом «живого диска», тобто зі звичайного оптичного DVD-диска або флешки. Анонімність в Tails забезпечується завдяки особливим чином модифікованим додатків, з яких вирізано все стежать і запам’ятовують компоненти, крім того, всі інтернет-з’єднання в цій системі автоматично «загортається» мережу Tor.

Трішки історії

На створення Tails, робота над якою почалася в 2009 році, розробників надихнув проект Incognito LiveCD, також спрямований на забезпечення анонімності користувачів в мережі. У 2010 році, проте, він був закритий, а Tails продовжувала розвиватися. За більш ніж п’ять років роботи розробниками анонімної системи було виявлено та усунуто безліч потенційних проломів. Будучи Open Source проектом з відкритим вихідним кодом, при виході кожного нового релізу Tails проходить саму ретельну перевірку на наявність бекдор, гарантуючи таким чином безпеку її використання.

Системні вимоги

Tails важить близько 1 Гб і працює на будь-якому комп’ютері (32-64 біт) з оперативною пам’яттю 1 Гб або навіть менше. Поширюється система у вигляді ISO-образу, який можна записати на стандартний DVD-диск або флешку. За замовчуванням Tails не зберігаються на комп’ютері і навіть на самій завантажувального флешці ніяких даних, зберігаючи інформацію виключно в оперативній пам’яті, тим не менш, в системі є спеціальна функція persistent volume, що дозволяє створювати постійні зашифровані розділи для зберігання особистих даних.

Основні принципи роботи з Tails

Відразу після завантаження система запропонує вибрати, які налаштування будуть використовуватися – стандартні або призначені для користувача. Тут же, в нижній частині екрана можна вказати мову інтерфейсу. Якщо ви хочете бачити Tails схожою на Windows 8, натисніть кнопку Yes, а потім Forward. Після цього можна буде активувати графічну оболонку «вісімки», встановити пароль входу, а також включити приховування MAC-адреси мережевої карти.

Здебільшого набір доступних в Tails додатків стандартний для Linux Debian. Для роботи з текстовими документами використовуються Libre Office, для серфінгу – браузер Tor в ізольованому режимі з підтримкою мережевих мостів, для роботи з графікою – Inkscape, Image Manipulation Program, Libre Office Draw і Scribus, для роботи з аудіо і відео – стандартний плеєр, Audacity , Traverso і Pitivi.

Роль менеджера паролів грає KeePassX, месенджера – Pidgin з вбудованим OTR, поштового клієнта – Claws Mail з підтримкою GnuPG. Також є в наявності маса різних системних утиліт. Додатково в Tails вбудований звичайний «небезпечний» браузер Unsafe Web Browser, який можна використовувати для реєстрації на сайтах.

Доступ до локальних дисків забезпечує вбудований менеджер файлової системи. Завантажені в ході анонімного веб-серфінгу можна зберігати на будь-які розділи комп’ютера або навіть завантажувальний флешку (при використанні persistent volume). При необхідності всі збережені дані можна надійно видалити, скориставшись утилітою Nautilus Wipe.

Відео огляд операційної системи Tails

замість підсумку

Tails – легка, зручна і проста у використанні операційна система, що працює «з коробки» і не вимагає від користувача ніяких специфічних знань. Використовувати її можна для анонімного веб-серфінгу, доступу до «тіньового» інтернету і заблокованих сайтів, а також для безпечного спілкування і передачі файлів по мережі. На сьогоднішній день Tails вважається одним з найбільш ефективних і безпечних інструментів для анонімного доступу в інтернет, адже недарма про неї високо відгукувався Едвард Сноуден, сам неодноразово вдавався до неї в своїх потребах.

Сайт розробника: tails.boum.org, тут знайдете більше інформації про систему, а також для скачування свіжої збірки.

Ссылка на основную публикацию