Android terminal emulator: основні характеристики

Програма Android Terminal Emulator дозволяє працювати в системі Андроїд за допомогою командного рядка Linux. Для чого потрібні такі хитрощі? Свого часу розробники вирішили зробити Android з ядром Linux. Звичайно, спеціальні програми систем типу Unix запустити не вийде (в більшості випадків), так як графічна основа занадто сильно відрізняється.

Чим гарний Unix і схожі на нього системи, так це повне право вільно вирішувати і команд – роби що хочеш і як побажаєш. В Android же таке неможливо через різні ліцензій і гарантії. Є можливість отримати Root-права, але це призведе до втрати гарантії на пристрій.

емулятор терміналу

У мережі легко знайти досить великий вибір емуляторів терміналу, варто звернути увагу на Android Terminal Emulator. Так як це все ще Android, без Root-прав мало що можна зробити, але деякі операції все ж вийде виконати. Для прикладу краще розглянути одну з найпростіших операцій. Відкрити текстовий файл, що лежить на SD-карті. Редагувати ви його не зможете, можна буде тільки переглядати. Передбачуваний шлях до файлу: /sdcard/Documents/com_board_items.tpl. Для початку відкрийте додаток через значок на робочому столі, який з’явиться після завантаження. В поле «Вікно 1» можна буде відразу починати писати команди, клавіатура для введення тексту сама відкривається внизу екрану і не згортається.

Для відкриття текстового файлу через Android Terminal Emulator потрібно прописати дві команди:

  • cd sdcard / Documents;
  • cat com_board_items.tpl.

Перша команда, вписана в поле емулятора, переносить користувача в шукану папку, а друга виводить вміст потрібного файлу на екран пристрою. Якщо ви не знаєте, де лежить потрібний документ, виконайте команду Is, вписавши її в поле вікна, тоді на екран видається перелік всіх файлів в папках, які були відкриті на момент пошуку.

За замовчуванням цей емулятор завжди використовує інтерпретатор sh. Також в терміналі є можливість запускати додатки. Побудова команди складається з трьох елементів. Перша команда – am – це управління вікнами, start-n – команда для запуску потрібної програми. Наступним пунктом вписується процес, який ви хочете почати.

Am start-n com.android.browser / .BrowserActivity.

Pm list packages – команда для виведення списку встановлених програм і додатків.

Емулятор терміналу для Android може створювати кілька вікон і перемикатися між ними.

Є клавіші швидкого доступу, щоб прискорити і полегшити роботу користувача. Але це надто незручно. Як саме творці пропонують затискати кілька клавіш на емуляторі, що стоїть на сенсорному пристрої, незрозуміло. Тому, незважаючи на всі старання розробників, дана опція залишається неоціненої і невикористаної.

налаштування програми

Програму Android Terminal Emulator можна налаштувати під себе. Ні, рожевий екран зробити не вийде, але якусь базу підправити не складе труднощів. Всі настройки виведені на одній панелі екрану і згруповані за категоріями.

Існує всього 4 групи:

  • екран;
  • Текстові повідомлення
  • клавіатура;
  • командна оболонка.

У першій групі можна зробити видимою або невидимою рядок стану і панель дій, також є можливість фіксувати екран. Тут мається на увазі захист від випадкових поворотів екрану, що, до речі, вкрай незручно при роботі з консоллю. Група текстових налаштувань відповідає за розмір, колір і кодування шрифту. Сам шрифт ви змінити не зможете, але це не так критично.

Група настройки клавіатури. З її допомогою можна співвідносити потрібні клавіші з кнопками на телефоні, але іноді потрібних кнопок на нових моделях просто немає. А ось командна оболонка – необхідний параметр. З цією групою налаштувань можна змінювати тип терміналу, змінити командну оболонку і задати команди для запуску емулятора.

Емулятор терміналу – це не веселе додаток для дозвілля в метро. Він призначений для дуже досвідчених користувачів Android-пристроїв, які розуміють особливості системи і звикли до використання Linux на своїх комп’ютерах.

Якщо ви до таких не належите, але все ж поставили емулятор, то при запуску програми і натиску кнопок нічого зіпсувати не вийде. При цьому забивати команди, знайдені в мережі, варто обережно.

Ссылка на основную публикацию