Акселерометр – новинка, яка може перевернути весь світ

Книга, фотоапарат, телевізор, ігрова приставка – ось далеко не весь перелік тих функцій, які на сьогоднішній день замінює телефон. Це стало можливим завдяки зростаючої потреби в універсальних пристроях і динамічному розвитку технологій виробництва мобільних телефонів.

Однією з інноваційних функцій мобільного зв’язку став вбудований акселерометр в мобільних пристроях. У загальному вигляді, він представляє собою датчик положення телефону, залежність його діяльності від кут нахилу телефону і зовнішніх впливів (наприклад, від удару або струшування).

Основною функцією акселерометра в телефоні є адаптація до зміни положення телефону і впливу зовнішнього середовища шляхом перевертання відео або картинки на екрані, зміни радіостанції або оновлення інформації про дату і час. Широке застосування акселерометр отримав в сфері ігрових технологій.

На сьогоднішній день компанія по виробництву і ремонту мобільних телефонів Nokia є лідером по впровадженню акселерометра в свої пристрої. Однією з перших моделей, оснащеної цим приладом, є Nokia 603, яка офіційно була представлена ​​в грудні 2011 року і до цих пір підтримує до себе інтерес покупців.

Nokia 603 – сучасний смартфон, робота якого заснована на ОС Symbian Belle. Nokia 603 оснащена процесором 1 ГГц, сенсорним дисплеєм 3,5 дм, камерою 5 МП, GPS, WiFi, Bluetooth, аудіо / відео плеєрами, сенсорами освітлення і близькості, радіо-приймачем і іншими функціональними додатками. Орієнтовна вартість виробника становить близько 180-200 євро. Ремонт Nokia 603 може виявитися дорогим, оскільки акселерометр є досить новою функцією в телефоні і ще не до кінця вивчений розробниками в питанні збоїв і помилок. Позитивним аспектом є те, що з огляду на підвищення попиту на ремонт мобільних телефонів Nokia через впровадження передових технологій збільшилася і кількість центрів обслуговування власників телефонів Nokia.

Більш того, ремонт Nokia 603 ускладнюється також і тим, що дана модель була однією з перших, на основі якої тестувалася робота акселерометра, тому він схильний до сильного впливу негативних факторів зовнішнього середовища. Наприклад, одна і та ж ступінь удару може бути в межах норми для Nokia 5500, однак виявитися критичною для Nokia 603. Така специфіка обумовлює ремонт мобільних телефонів Nokia, оснащених акселерометром і свої тонкощі ремонту Nokia 603 зокрема.

Акселерометри як технлогії застосовні не тільки у виробництві мобільних телефонів. Сучасні досягнення науки і техніки дозволяють виробляти акселерометри на основі мікро електромеханічних систем (MEMS), що здешевлює їх вартість і підвищує універсальність їх використання. Так, акселерометри застосовуються в навігаторах, плеєрах, пультів до ігрових приставок і інших пристроях. Проте, найбільш ефективним є використання акселерометра представлено в мобільних телефонах.

Ссылка на основную публикацию