Айфон завис на яблуці і не включається: що робити

Техніка компанії Apple відрізняється високою якістю, це відомо всім. Проте і з нею трапляються неприємності. Найчастіше у людей неготових миритися з обмеженнями виробника і використовують джейлбрейк, але іноді і у пересічних користувачів. Більшого поширення має проблема наступного характеру: Айфон завис на яблуці і не включається. Сьогодні поговоримо, що робити і чому виникає подібне явище.

Як впорається з ситуацією

Отже, у власника паніка: Айфон завис, не включається, що робити – це перше питання, на який він хоче знати відповідь. Тому для початку пропонуємо дієві способи вивести смартфон в робочий стан.

примусове перезавантаження

Це один з найбільш ефективних методів, який допомагає вийти з завислого стану в більшості випадків. Радимо почати реанімацію саме з нього.

Тут алгоритм залежить від моделі пристрою.

 • Якщо у вас більш рання версія популярного смартфона, до iPhone 6 включно, то для запуску примусового перезавантаження необхідно одночасно натиснути кнопку харчування і Home (додому). Утримуйте кнопки кілька секунд, поки гаджет не перейде в режим reboot.
 • Якщо більш нової моделі Айфон завис на яблуці і не включається, то алгоритм дій той же, але функціональними будуть інші клавіші. Тут необхідно утримувати кнопку живлення і «гойдалку» гучності на зменшення звуку.

Якщо все зроблено правильно і пристрій вірно відреагувало на запуск примусового перезавантаження, то екран спочатку повністю згасне, а потім знову покаже логотип і процес почнеться заново.

Recovery Mode – режим відновлення

Якщо перший спосіб не дав результату і гаджет не відновив працездатність, варто спробувати режим відновлення. Зазвичай його використовують, коли необхідна перевстановлення поточної ОС із збереженням контенту користувача, розташованого на пристрої. Сміливо використовуйте цю можливість для реанімації завислого девайса. Навіть якщо на ньому залишилися не синхронізовані з хмарним сховищем дані, вони будуть у повній цілості.

Тут є один нюанс. Потрібний результат буде тільки, якщо збій виник у зв’язку з оновленням поточної версії операційної системи. Користувачам системи джейлбрейк, а також у випадку з технічною несправністю Recovery Mode не допоможе.

Для початку запустіть на комп’ютері iTunese, переконайтеся, що у вас остання версія ПО і активуйте режим відновлення на пристрої. Тут також слід врахувати модель смартфона.

 • Якщо завис Айфон 7, не включається (це ж відноситься і до пізніших гаджета), то необхідно, як і в попередньому сценарії: натиснути і утримувати кнопку живлення і регулятор гучності в сторону зменшення звуку. Як тільки девайс вимкнеться знову затисніть кнопку гучності і, утримуючи її, підключіть пристрій через USB-кабель до комп’ютера. Прослідкуйте, щоб на екрані загорівся логотип iTunes і з’явилося зображення кабелю. Це сигналізує про те, що підключення пройшло успішно.
 • Якщо проблема виникла в ранній моделі або завис Айфон 6 і не включається, то алгоритм дій буде дещо іншою. Тиснемо і утримуємо кнопку «Додому» і «Харчування», чекаємо виключення. Знову натискаємо «Додому», утримуємо і підключаємо USB-кабель, вже з’єднаний з ПК. Чекаємо появи логотипу на екрані і оповіщення про виявлення пристрою в робочому вікні програми.

Після створення пари з пристроєм програма запитає, яке завдання слід виконати в поточній ситуації. Крім того, софт видасть рекомендації щодо вибору. Тиснемо команду «Оновити» та чекаємо завершення процесу. В результаті смартфон повинен повернутися в робочий стан.

Якщо варіант «Оновити» не дав потрібних результатів, можна повторити алгоритм, але вибрати відновлення системи. Але врахуйте, що в цьому випадку призначені для користувача дані будуть видалені, а гаджет скинеться до заводських налаштувань.

Скидання в режимі DFU

Це варіант на крайній випадок. Він має на увазі повне видалення всіх призначених для користувача даних. Якщо на пристрої є цінний контент, не збережений у резервній копії, краще не приймати поспішних рішень.

Процес проходить в низкоуровневом режимі відновлення, коли операційна система не завантажується. Перехід в режим DFU виконується на підключеному до ПК пристрої, за описаним вище алгоритмам. Єдина відмінність в тому, що утримувати кнопку «Додому» або клавішу гучності потрібно до тих пір, поки iTunes не повідомит ь про перехід пристрою в режим відновлення. У цьому стані екран айфона повністю чорний, на ньому нічого не відображається.

Якщо користувачеві напевно відомо, що причиною зависання став джейлбрейк, встановлений Твік чи іншу програму, то це єдиний спосіб, який здатний вирішити проблему.

Бувають ситуації, коли жоден з перерахованих варіантів не допомагає. Це означає, що проблема має апаратний характер. Необхідно звертатися в сервісний центр, що спеціалізується на ремонті техніки Apple.

Можливі причини зависання

З точністю діагностувати причину виходу з ладу Айфона зможуть тільки в сервісному центрі. Але ми пропонуємо увазі перелік, найбільш частих проблем, за якими далі чорного екрану з фірмовим логотипом справа не рухається.

Несправності мають як апаратний, так і програмний характер:

 • Збій в процесі оновлення операційної системи. У момент актуалізації версії прошивки сценарій виконується некоректно і смартфон перестає запускати iOS.
 • Часто з подібним стикаються користувачі джейлбрейка. Після установки чергового Твіка потрібне перезавантаження пристрою, яка закінчується зависанням на логотипі.
 • Якщо Айфон піддавався розбиранні, то причиною може стати поломка кнопки харчування.
 • Неполадки при зарядці пристрою (Можливі скачки напруги в мережі), поломка контролера, відповідального за процес, проблеми в роботі акумулятора. Останнє характерно для смартфонів, часто піддаються падінь.
 • Звісно екрану в зв’язку з ситуативною помилкою програмного забезпечення.
 • Проблеми з материнською платою. Зазвичай в цьому випадку повного зависання передують короткочасні епізоди, коли рятує повторне виключення пристрою.
 • Збій пам’яті. Необхідно перевірити мікросхему зберігання даних.

Це все поширені причини, за якими Айфон зависає на яблуці і не включається. У статті зібрані найефективніші методи виправлення ситуації, якщо тільки вона не носить апаратний характер. Всіх, у кого залишилися питання чекаємо в коментарях. Діліться статтею і залишайтеся з нами.

Ссылка на основную публикацию