Айфон не реагує на зарядку: перевірити на несправності

Якщо Айфон не реагує на зарядку, то причиною цього може бути цілий ряд помилок і неполадок, програмного і апаратного характеру. Зламаним може виявитися не тільки телефон, але і зарядний пристрій, тому потрібно бути готовим до діагностики всього обладнання, яке бере участь в процесі зарядки.

Перевірка фізичного стану

iPhone заряджається так само, як і інші пристрої. Щоб поповнити заряд батареї, підключіть кабель до телефону, а інший кінець вставте в USB-порт комп’ютера, адаптер для розетки або інший сертифікований аксесуар: зовнішній акумулятор, док-станцію і т.д. Після підключення ви повинні побачити на екрані велике зображення акумулятора.

Якщо Айфон ніяк не реагує на зарядку, почніть з перевірки найпростіших причин. Подивіться на провід, чи немає на ньому заломів і розривів. Використовуйте тільки сертифіковані Apple аксесуари, щоб виключити проблеми з сумісністю.

Якщо Айфон розрядився і тепер не реагує на зарядку, залиште його підключеним до джерела живлення. Якщо Айфон 5S або інша модель не реагує на зарядку після підключення, почекайте 15 хвилин – тільки після цього він повинен подати ознаки життя. Як джерело живлення використовуйте розетку, так як потужності USB-порту може не вистачити, щоб запустити розряджений смартфон. Крім того, USB-порт може бути пошкоджений.

Якщо Айфон зовсім не реагує на включення зарядки, незважаючи на використання справних і сертифікованих аксесуарів, зверніть увагу на стан порту Lightning. Відкритий роз’єм швидко забруднюється в кишені, коротка контактна площадка перестає входити, тому Айфон 6 і не реагує на зарядку.

Щоб усунути несправність, витягніть пил і ворсинки за допомогою зубочистки, а потім продуйте порт повітрям. Якщо Айфон 7 не реагує на підключену зарядку, то причина може бути аналогічною.

Використання несертифікованих аксесуарів

Пристрої Apple вміють розпізнавати справжність підключених кабелів, тому якщо ви побачите повідомлення про те, що аксесуар не сертифікований, то не дивуйтеся, чому Айфон начебто реагує на зарядку, але не заряджається. Рішення одне – заміна кабелю на оригінальний аксесуар.

Якщо повідомлення про використання несертифікованого дроти виникло при підключенні свідомо оригінального аксесуара, в автентичності якого немає ніяких сумнівів, перевірте його фізичний стан, почистіть порт телефону і перезавантажте пристрій.

Проблеми також можуть виникнути при зарядці через Power Bank. Поширена ситуація: користувач замовляє зовнішній акумулятор на Aliexpress, а потім виявляє, що Айфон вимкнувся і не реагує на зарядку при підключенні до Power Bank. Причин може бути декілька:

  • недостатня сила струму на виході – iPhone вимагає 1 A .;
  • використання проводів, які йдуть в комплекті з Power Bank. У них може бути занадто тонке перетин для зарядки Айфона;
  • невідповідність ємності зовнішнього акумулятора і обсягу батареї iPhone.

Навіть якщо на перший погляд все характеристики підходять, Power Bank може бути несумісний з пристроєм від Apple.

програмні помилки

Що робити, якщо Айфон не реагує на зарядку, хоча з аксесуарами немає ніяких проблем? Спробуйте перезавантажити пристрій. Для початку вистачить звичайного вмикання та вимикання пристрою, але якщо це не допоможе, застосуєте жорстку перезавантаження.

  • Затисніть клавішу живлення та Home приблизно на 30 секунд, поки не з’явиться логотип Apple.
  • На iPhone 7 і вище замість Home затисніть клавішу зменшення гучності.

Яке відношення система має до зарядки? Справа в тому, що за зарядку відповідає контролер, який працює під управлінням програмного забезпечення. Коли ви підключаєте кабель, використовується живлення спочатку на плату з контролером. Програмне забезпечення дає команду контролеру почати зарядку акумулятора. Якщо в роботі системи є збій, зв’язок порушується, а телефон не заряджається належним.

апаратні несправності

Найсерйозніша проблема – пошкодження компонентів iPhone. Провести самостійну діагностику і ремонт навряд чи вийде, а якщо буде потрібно заміна деталей, то доведеться викласти чималі гроші. Якщо Айфон не включається, але реагує на зарядку, зверніться в сервісний центр. З ладу може вийти:

  • батарея;
  • контролер харчування / зарядки;
  • сам порт Lightning.

Точну причину можна дізнатися тільки після діагностики в сервісному центрі. Серед інших ознак апаратних неполадок відзначить швидку розрядку акумулятора і перегрів. Якщо ви помітили такі зміни, зверніться в сервісний центр для заміни поламаних компонентів.

Ссылка на основную публикацию