Адміністрування Windows 8

Людині, який позиціонує себе як досвідчений користувач комп’ютера, адміністрування Windows 8 дає можливість оптимізувати операційну систему: оптимальні параметри програмне забезпечення і отримати максимальну працездатність свого пристрою. «Адміністрування» – це розділ в панелі управління, який поєднує в собі набір компонентів і утиліт, що відповідають за роботу тих чи інших вузлів вашого комп’ютера.

Основні розділи

Знайти потрібну папку не складно – відкриваємо “Панель управління» і з пошуку відкриваємо «Адміністрування». Вікно містить в собі ряд корисних засобів, деякі з них ми розглянемо в цій статті.

до змісту

управління комп’ютером

Дана консоль керує багатьма компонентами системи, наприклад віддаленими і локальними робочими столами. Але частіше вона служить інструментом для роботи з жорсткими дисками. Саме в цьому вікні можна розділити диски на розділи, змінити їх розмір і привласнити певну букву в якості назви.

до змісту

оптимізація дисків

Тут ви можете зробити дефрагментацію, очищення або форматування жорсткого диска. При активному і довготривалому використанні переміщення і видалення сотень файлів призводять до нестабільної роботи жорсткого диска через плутанину у фрагментах. При дефрагментації кожен біт інформації розставляються «по поличках». Звільняється місце і диску легше проводити пошук файлів, що призводить до прискорення його роботи.

Ця функція за умовчанням встановлена ​​на щотижневе автоматичне включення. Досвідчені користувачі іноді відключають деякі носії від автоматичної дефрагментації з багатьох причин – наприклад, резервні диски дефрагментировать не варто.

Очищення жорсткого диска виробляє вичленення непотрібних, залишкових і тимчасових файлів і їх видалення. Це звільняє місце на носії і прискорює його роботу. Форматування – це повне видалення всіх файлів на диску.

до змісту

системний монітор

Дуже корисна утиліта, особливо користувачам, своїми руками проводить ремонт і вдосконалення механічної частини свого комп’ютера. Це сукупність датчиків, які демонструють характеристики всіх вузлів вашого комп’ютера в реальному часі. Тут є можливість виносити на екран або прибирати певні метрономи, щоб проаналізувати роботу всього пристрою.

до змісту

служби

Консоль, керуюча програмами, що працюють у фоновому режимі. Бувають ситуації, коли треба відключити певний компонент системи, і завдяки цьому віконця це можна зробити без сторонньої софта.

до змісту

Планувальник завдань

Дуже корисна утиліта, що включає за розкладом певні програми. Можна на будь-який час і з будь-якою періодичністю встановити виконання будь-якого завдання на вашому комп’ютері.

до змісту

Перегляд подій

Комп’ютер – розумне і чуйне пристрій, який попереджає про будь-якої несправності або неправильному кроці, зробленому користувачем. Вікно перегляду подій є журналом, де ви можете переглянути всі помилки і повідомлення, які вже бачили або не бачили з певних причин.

Більш того, в цій консолі всі події структуруються за рівнем важливості. Виходить, що можна зайти, подивитися, яка помилка створює в даний момент проблеми і дізнатися її код, щоб зайнятися виправленням.

до змісту

Локальна політика безпеки

У цьому вікні знаходиться безліч налаштувань, необхідних при роботі з великим числом користувачів на комп’ютері або в локальній мережі, аж до встановлення терміну роботи пароля на певного облікового запису або обмеженого числа введення невірних даних для входу в систему. Користувачеві домашнього персонального комп’ютера, який використовує тільки він, до папки можна і не заходити.

до змісту

монітор ресурсів

Для рядового користувача те ж саме, що «Системний монітор», тільки інформації про роботу пристрою набагато більше. Дуже зручно, коли потрібно дізнатися, наскільки вантажить процесор оперативну пам’ять або скільки даних передає через мережу певний додаток.

до змісту

конфігурація системи

Набір команд, що дозволяють провести кардинальні зміни на комп’ютері, наприклад, відрегулювати роботу ядер процесора. Основна функція, яку потрібно знати кожному, – можливість вибрати режим включення комп’ютера. Відкриваємо вкладку «Загальні», вибираємо варіант запуску і перезавантажуємо комп. Головне – після виконаної роботи не забути поставити галочку назад на «Звичайний запуск».

до змісту

Засіб перевірки пам’яті

Дуже корисний інструмент, що дозволяє перевірити фізичну пам’ять вашого комп’ютера. На старих версіях Windows для цього використовували сторонній софт. Зрозуміло, під час аналізу користуватися комп’ютером буде неможливо.

до змісту

Відомості про систему

Вікно, в якому можна побачити всю базову інформацію про механічне та програмному пристрої комп’ютера. Є можливість експортувати дані в текстовий файл, наприклад, для того, щоб відправити віддаленого диагносту.

Ссылка на основную публикацию