8d музика що це таке

Можливо деякі з користувачів вже чули термін «8D музика». Багатьом буде цікаво, що ж це таке і чим відрізняється подібний вид звучання від звичайних музичних композицій. Здається, що це новий маркетинговий хід розробників цифрової апаратури для підняття цін на пристрої з підтримкою такого формату. У цій статті ми розберемося, що таке «8D музика» і знайдемо відмінності у звучанні.

8D музика – це обман або новий формат?

Багато меломанів сьогодні з жадібністю шукають на певних джерелах улюблені музичні треки в гучному 8D audio. Думки критиків, якими виступають самі користувачі, часто розходяться. Одні вважають, що це дійсно новий прорив в звучанні. Інші з усмішкою нагадують, що таке «8D» робив ще в 1976 році знаменитий французький композитор Jean Michel Andre Jarre.

Досвідчені музиканти (і не тільки) знають, що досягти об’ємного звучання в музиці можна тільки за допомогою спеціального пристрою. Для його відтворення з боку користувача повинні бути також дотримані деякі вимоги. Слухати таку музику потрібно з певною кількістю музичних колонок. Також експерти знайомі з терміном stereophonic. Він позначає 3D звук (або об’ємний).

Варто нагадати, що простою фразою – «Це гарне пристрій» нічого продати не можна. Публіку потрібно здивувати. А коли люди відчують на собі ефект (або ілюзію), ось тоді-то ціни на таку продукцію і починають рости. Найголовніше, що її купують.

Чи існує об’ємне звучання насправді?

Інший важливий факт – це те, що 8D музика поширюється разом з відеокліпом. Часто ролики мають круглий елемент, на якому зображений еквалайзер. Відображаються на ньому звукові імпульси переміщаються по колу зі швидкістю музичного відтворення. У цей момент створюється відчуття, що музичний джерело рухається навколо вас. Насправді з вами зіграло жарт ваша уява. Просто включите цей трек на своєму MP3 плеєрі або в мобільному телефоні і прослухайте ту ж пісню без відео. Або створіть власний трек онлайн.

Еквалайзер в ролику 8D

Після цього скачайте будь раніше створений трек з переміщенням стереоканалов і додаванням елементів відлуння. Швидше за все, різницю ви не відчуєте. Говорячи прямо, «8D audio» – це такий черговий «розлучення» для недостатньо досвідчених користувачів. Творці подібних відео просто користуються популярними термінами, які запозичують у творців кіно. У певний час відкриття нових форматів відео принесли творцям кінематографа дійсно колосальний дохід.

На музичних форумах і під подібними відео сьогодні велика кількість користувачів доводять один одному свою точку зору. Ще раз повторимо – щоб вдіяти не упереджений висновок і зрозуміти, що ж таке 8D музика, необхідно на час прослуховування вимкнути відео супровід. Навіть недосвідчені користувачі зможуть переконатися, що нічого, крім переходу звуку з одного боку в іншу не відбувається. Ви і самі можете редагувати музику з таким ефектом.

8D музика замінює відвідування концертного залу

У коментарях до подібних роликів можна часто зустріти «експертів», які стверджують, що така музика в 8D замінює концертне звучання музичної композиції. Це абсолютно не так. Візьмемо, наприклад, технічну сторону подібних роликів. Ніколи музика на відео хостингу YouTube в с максимальним бітрейтом в 256 kbps не зможе звучати так само, як на реальному концерті. Але її можна відредагувати.

Професійні музиканти проводять дуже багато репетицій. Вони «розладжуватися» канали інструментів таким чином, щоб кожен подавав певне звучання в потрібному напрямку в залі. При цьому вони роблять перестановки музичних джерел і знову тестують потрібну подачу звуку.

музичний концерт

Читайте також: ТОП-3 кращих редакторів музики онлайн.

Враження від прослуховування 8D музики

Якщо прослухати таку композицію на YouTube в навушниках, то можливо у когось і виникають враження про широку об’ємності звучання в форматі 8D. Але мало хто хотів би слухати свій улюблений трек з переміщається звуком «туди-сюди». Куди краще, коли звук виходить відразу з 2 каналів. Для тих, кому хочеться від прослуховування улюбленої музики отримати більше вражень, можна порадити вибирати музику в форматах без втрати якості (lossless). Наприклад, таким є Flac.

Знайдіть музичну доріжку улюбленого виконавця з розширенням .flac і насолоджуйтеся якістю. А якщо відтворювати такий трек ще й на спеціальній апаратурі, то ви отримаєте максимальне задоволення від подібного проведення часу. Музику в цій якості можна знайти на торрент-трекерах.

Сьогодні можна слухати музику в хорошій якості практично на будь-якому НЕ бюджетний устрій. Це може бути смартфон, MP3-плеєр з підтримкою Flac, комп’ютер з хорошою аудіо системою. Якщо вам до душі така музика 8D, ніхто не забороняє слухати її. Тим, кому вона припала до смаку, рекомендують це робити в хороших навушниках.

Ссылка на основную публикацию