8 Березня (Історія) Виникнення Свята в Росії

8 березня історія виникнення свята

Добридень! Насамперед, я б хотів привітати наших милих дам, з цим чудовим святом. Чоловіки давно захоплюються і обожнюють жінок, вважають їх прекрасними створіннями на нашій планеті. А восьме березня, відповідно, святом любові і весняної радості.

Але мало хто знає, що 8 березня створювався не як день захоплення жінками, він має в собі політичну суть. Тобто в кінці 19 початку 20 століть це свято було суто політичним. Даний день був символом прагнення жінок до здійснення своїх виборчих прав. Символом їх рівноправності на рівні з чоловіками.

Але час тече за своїми законами. З різних дат злітає політичне лушпиння. На даний момент цей день вважається днем ​​весняної радості. Ми в даний день дякуємо жінок за те, що вони існують і радують собою нас, чоловіків!

В Україні всі знають про день восьмого березня, але не всі знають, яка ж справжня історія свята 8 Березня? Як він з’явився, у чому його суть? Хоча зовсім недавно про це знав кожен радянський школяр.

Раджу почитати: – Як заробити в інтернеті 36 способів і Як скачати музику з ВК

Історія свята 8 березня як він з’явився

Мало хто знає, але з’явився дане свято, як не покажеться це дивним зараз, в Америки, в середині 19 століття. У той далекий час прості люди працювали по шістнадцять годин на день.

Люди отримували за свою працю сущі копійки. Тому, багато хто з робітників, стали страйкувати, боротися за поліпшення робочого дня. І, що найголовніше, їм це вдалося. На багатьох підприємствах ввели десятигодинний робочий день і підвищили зарплату.

Але, все це стосувалося саме чоловіків. Жінки ж продовжували працювати по 12 – 16 годин, отримуючи за це гроші. І от 8 березня 1857р. в місті Нью-Йорк вийшли на мітинг тисячі жінок, працівниць місцевий фабрик по виробництву швейних і взуттєвих виробів. Вони зажадали надати їм виборчі права, підвищити зарплату і зменшити робочий день до 10 годин. Частина їх вимог дійсно задовольнили.

Далі, в 1910р. пройшла Міжнародна конференція жінок-соціалісток. Вона сталася в Копенгагені. Найбільш активно в даний день виступала Клара Цеткін. Вона запропонувала відзначати 8 березня як день боротьби жінок за свої права (В пам’ять про вищевикладених Американський подій). Вона відкрито закликала жінок починати боротися з бідністю, за свою гідність, за повагу жіночої праці та інше.

Частина її слів дійсно почули, даний день дійсно стали відзначати, але в різні дні. Так, в 1911 р. жінки Данії, Швейцарії та Німеччини відзначили його 19 березня. Вони зажадали виборче право і можливість займати місця керівників, знизити робочий день і збільшити зарплату. На наступний рік це свято відзначили вже 12 травня.

Історія свята 8 березня в Україні склалася схожим чином. Перший раз це свято відзначили в Пітері в 1913р. Державні службовці дозволили відзначити його 2 березня. День назвали «Наукове ранок з жіночого питання».

Зустріч відбулася на Полтавській вулиці на території хлібної біржі. В той день обговорювали різні питання, в тому числі право голосувати для жінок, допомога матерям від держави, розглядалося питання цін. На наступний рік в різних країнах Європи в березні жінки пройшлися маршем протесту проти війни.

В Україні жінки з протестами пішли по вулицях Петрограда на початку сімнадцятого. Вони вимагали припинити війну і дати людям хліб. На четвертий день після цього Російський самодержець Микола II підписав своє відоме зречення від трону. Тимчасовий уряд дозволив жінкам голосувати на виборах. За збігом обставин цей день за Юліанським календарем припав на 23 лютого. Виходячи з Григоріанського календаря, він випав на 8 березня.

В СРСР ж 8 березня стали відзначати з початку створення країни. З шістдесят п’ятого ж року даний день став червоним (вихідним днем). Його широко відзначали на державному рівні. По телебаченню і радіо жінок вітали перші особи держави. З пленуму ЦК чиновники звітували про виконану роботу щодо поліпшення життя жінок.

На цьому історія виникнення 8 березня не закінчилася. З протягом часу свято стало втрачати свій політичний сенс і ставати народним. На кожному підприємстві жінок почали вітати саме з Днем жінок, без урахування політичного підтексту.

Навіть в школах і дитячих садах діти почали вітати жінок викладачів і дівчаток з даними святом. Будинки діти стали вітати мам і бабусь.

Союз розпався, але свято залишилося приблизно в такому ж вигляді, як і був. За виключення політичного підтексту, він повністю зник. У той же час, ви в курсі, чому свято називається «Міжнаро
дним»? Зараз зрозуміло, це свято відзначають у багатьох країнах колишнього союзу.

Але за часів Союзу він також вважався Міжнародним! Вся справа в тому, що крім України його також зазначає інша велика країна, його відзначають у Китаї. Там 8 березня всі відбувається приблизно, як у нас. Ті ж привітання на підприємствах, інститутах, школах та інше.

Ссылка на основную публикацию