5 онлайн сервісів для швидкого і якісного стиснення GIF

GIF-анімації використовуються переважно в створенні дизайну сайту. Це можуть бути рекламні банери або просто елементи інтерфейсу. Файли великих розмірів відтворюються повільніше. Це ускладнює користувачам роботу з сайтами. Особливо, якщо комп’ютер недостатню потужність або слабкий інтернет.

Очевидний спосіб – стиснути gif файл в фотошопі. Але програма встановлена ​​не всіх, до того ж вона велика за розміром і вимагає серйозних ресурсів комп’ютера (ОЗУ, відеокарта, процесор). Розглянемо альтернативні способи, як швидко відредагувати gif.

Трохи технічних моментів

Подумати про обсяги gif на сайті потрібно ще на етапі створення анімації. Обсяг файлу залежить від розмірів самого зображення, числа кадрів, тривалості анімації, а також якість картинки.

  1. Розміри.

Потрібно максимально зменшити розміри самого зображення. Найбільш прийнятним вважається розмір сторони не більше 640 пікселів.

  1. Число кадрів.

Кількість кадрів, відтворених в секунду, також впливає на кінцевий обсяг файлу. По суті, у скільки разів ви скоротите число кадрів, у стільки разів зменшиться розмір gif.

При цьому рекомендується скорочувати кадри пропорційно, щоб не зашкодити якості зображення. Наприклад, якщо в анімації 40 кадрів, потрібно зменшувати з ряду ті кадри, які зможуть поділити це число. Для 40 – це 1, 2, 4, 5, 8, 10 і т.д.

  1. Тривалість відео.

Очевидно, що чим довше триває анімація, тим вона об’ємніше. Вирізуйте непотрібні сцени і скорочуйте час відтворення максимально.

  1. Якість.

Сервіси, які будуть описані нами нижче, пропонують стиснути gif з втратою або без втрати якості. У першому випадку розмір файлу скоротиться.

Ezgif.com

Безкоштовний сервіс, де можна стиснути gif онлайн. Обмеження за розміром вихідного файлу – 35 Мб. Відразу після переходу на головну сторінку нам пропонують завантажити gif-файл.

Сервіс має багато інструментів для редагування. Нам же важливо нижнє меню – більше десятка методів для стиснення файлів. Описи до них знаходяться на головній сторінці сайту. На жаль, опису англійською мовою, як інтерфейс.

Виберемо найперший спосіб – стиснення за кольором. Внизу є рядок, в якій можна задати кількість кольорів. З 256 залишимо 200 кольорів (значення за замовчуванням). Дивно, але обсяг файлу зменшився з 0.96 до 1.02 Мб. При цьому якоїсь помітної втрати в колірному як не виявилося.

А ось коли ми стиснули анімацію, прибравши з неї кожен 4 кадр (frame), обсяг зменшився майже на 25%.

В принципі, для таких простих анімацій будь-який метод стиснення не критичний для якості. Сміливо можна пробувати різні способи і домогтися мінімального обсягу файлу.

IloveIMG

Тепер спробуємо російськомовний сервіс для стиснення gif файлів. На початковій сторінці нам потрібно вибрати потрібну анімацію.

Сервіс не пропонує інструментів стиснення, як попередній. Подивимось що вийде.

Наша анімація була стиснута на 12%. Як запевняє сервіс, без втрати якості і з вибором оптимального розміру. Дійсно, ніяких змін в якості ми не помітили. Перевага – дуже простий інтерфейс, швидке стиснення і моментальне збереження на диск.

Online-Conventering

Ще один сайт російською мовою. Відразу пропонується завантажити файл і вибрати відсоток якості, пересунувши бігунок.

На жаль, ресурс не показує результати онлайн. Потрібно завантажити оптимізований файл і перевірити якість стиснення самостійно.

Наша вихідна анімація з Вінні-Пухом «важила» трохи більше 120 Кб. Стиснутий до 80% якості файл став обсягом майже 99 Кб. Результат краще, ніж у сервісу IloveIMG. Але не забуваємо, що при цьому ми втратили 20% якості.

Compressor.io

І знову англомовний сервіс. На головній сторінці натискаємо Try it!

Спробуємо стиснути більш об’ємний гіф-файл. Ресурс обмежує обсяг завантажуваних гифок до 10 Мб. Виберемо середню – об’ємом 4.32 Мб.

Compression.io зменшив наш файл на 61% – до 1.69 Мб! При цьому якихось істотних втрат в якості ми не помітили.

Цікава можливість – порівнювати вихідний файл з отриманими «в реальному часі». Можна пересувати курсор по зображенню – з оригінального до стиснення, і бачити при цьому зміни. Також пропонується завантажити файл на комп’ютер, Google Drive або Dropbox.

GIF Compressor

Сервіс цікавий тим, що дозволяє стискати файли до 50
Мб. Спробуємо стиснути попередній файл і порівняємо результати з Compressor.io. Дивно, але цей ресурс стиснув нашу анімацію теж на 61%.

Переглянути результати стиснення можна тільки завантаження файлу до себе на комп’ютер. Перевага програми – російська мова, гранично простий інтерфейс, хороші результати зменшення розміру гифки.

підсумки

Зайвим буде розглядати стороннє ПО при наявність такого розмаїття онлайн-сервісів. Ми спробували роботу п’яти ресурсів – трьох російськомовних і двох англійською мовою. Всі сервіси пропонують приблизно однакові інструменти. Єдино відрізняється Ezgif.com, де можна вибрати метод стиснення (зменшення числа кадрів, кількості квітів і т.д.).

З усіх розглянутих нам особисто найбільше сподобався Compressor.io:

  • нескладний інтерфейс;
  • візуальність (можливість ознайомитись з результатами стиснення);
  • великий відсоток стиснення;
  • невеликі втрати за якістю.

GIF Compressor підійде для тих, кому потрібно оптимізувати великі gif-анімації. До того ж він показує хороші результати, аналогічні Compressor.io. Сервіс IloveIMG хороший тим, що не зменшує якість одержуваних стислих зображень. А на ресурсі Online-Conventering можна вибрати відсоток втрати якості – від 1 до 100.

Ссылка на основную публикацию