3g модеми: вибір, різновиди, купівля у операторів

Розвиток мобільного інтернету набирає широку популярність. Сьогодні інтернет в телефоні або планшеті вже не розкіш, а швидше за все, необхідність. Але часто виникає необхідність в підключенні до інтернету пристрою, яке не обладнане GSM модулем зв’язку. Вирішити таку проблему допомагають бездротові 3G модулі. 3G модем – це апаратний пристрій, який використовує мережу мобільного оператора для виходу в інтернет і зазвичай підключається до комп’ютера або ноутбука через USB інтерфейс. Також всі сучасні моделі модемів мають можливість використання карт пам’яті, що дозволяє його використовувати в якості зовнішнього накопичувача (флешки).

Різновиди інтернет модемів

З появою і по теперішній час GM термінали, що працюють через мобільну мережу, пройшли три покоління розвитку:

  • стандарт 2G дозволяє підключатися на швидкості до 256 Кб / с. Працюють з усіма мобільними операторами підтримують стандарт GSM;
  • 3G термінали дають з’єднання на швидкостях до 14,4 Мбіт / с;
  • 4G або LTE мережі для входу в інтернет на швидкості до 100 Мбіт / с.

Мережі LTE тільки розвиваються і обслуговуються не всіма операторами, а 2G морально застаріли, тому найбільш популярним є 3G формат.

Для підключення модему до комп’ютера або ноутбука використовуються кілька інтерфейсів:

  • USB інтерфейс є найбільш поширеним з-за своєї універсальності, тому більшість модемів підключаються через нього.
  • GSM модем, виконаний у вигляді карти розширення для установки в PCMCIA слот ноутбука.

Вибір бездротового модему

У продажу представлено величезний вибір 3G апаратів, але визначитися з вибором абсолютно не складно. В Україні найбільшим попитом користуються термінали від заводів ZTE і Huawei. Залежно від моделі заявлені різні характеристики підключення. Для прикладу, Huawei серії М150 підтримує з’єднання на швидкості до 150 Мбіт / с, Huawei М100 – до 100 Мбіт / с, що дозволяє їм працювати в стандарті 4G, а пристрої серії E252B призначені для роботи в 3G на швидкості 14,4 Мбіт / с .

При виборі моделі терміналу слід враховувати такі особливості:

  • ціна пристрою залежить від характеристик, комплектації, матеріалу виготовлення та виробника;
  • технічні характеристики апарату;
  • прошивка апарату під одного оператора або можливість роботи з будь-сім-картою;
  • підтримка карт пам’яті для використання в якості флешки;
  • вбудована функція GPS навігації.

Якщо потрібно забезпечити доступ до інтернету відразу декільком клієнтам, то необхідно вибирати термінал з підтримкою WiFi або 3G роутер. Роутерів, які працюють з мережами мобільних операторів досить багато, наприклад моделі TP-LINK TL-MR3040 або Upvel UR-312N4G підтримують 3G і LTE мережі. Вибираючи між WiFi роутером або модемом, варто враховувати кількість підключаються клієнтів. Модеми мають обмеження по кількості, потрібно уточнювати цей момент при покупці.

Модеми від МТС і інших операторів

Придбання модема безпосередньо у оператора мобільного зв’язку обійдеться набагато дешевше, ніж в магазині, але пристрій буде працювати тільки з мережею цього оператора. Вартість пакета разом з обладнанням, наприклад, послуга МТС Коннект, обійдеться приблизно в суму 3500-4000 гривень.

Не відстають за різноманітністю пропонованих послуг і інші оператори. Наприклад базовий комплект (модем і сім-карта) у Мегафон обійдеться в 700 гривень. При цьому користування послугою на 14 днів надається безкоштовно, після цього автоматично буде підключений пакет «Інтернет М» за 590 гривень з 16 Гб вже оплаченого трафіку і можливістю безкоштовно переглядати телепередачі з пакета Мегафон.

У «Білайн» вартість 1 Гб трафіку обійдеться в 200 гривень на місяць, а вартість модему коливається в межах 800-2500 руб, хоча по акції можна придбати обладнання за ціною в 2-2,5 рази нижче магазинних. Конкуренція на цьому ринку величезна, тому акції, розпродажі та знижки проводяться регулярно. Вибір конкретного оператора справа суто індивідуальна. Враховуються фактори покриття в конкретному регіоні, наявність LTE або тільки 3G і особистих симпатій клієнта.

Управління та налаштування проводиться аналогічно звичайним роутера через web-інтерфейс. Також багато апаратів можна прошивати і розблокувати. Мікропрограму для прошивки можна знайти в інтернеті або завантажити на сайті заводу виробника.

Ссылка на основную публикацию