32 або 64 біт: що краще і швидше?

Чи дійсно різниця настільки важлива?

У світі комп’ютерів, 32-розрядний 64 біта позначають тип,,, додатки і всього іншого, що використовує дану конкретну архітектуру.

Ви, швидше за все, стикалися з варіантом вибору 32-бітної або 64-бітної версії, коли скачували якусь програму. І це має значення, тому що дані версії створені для різних систем.

  • 32-бітове апаратне і програмне забезпечення часто позначають x86 або x86-32.
  • 64-бітове апаратне і програмне забезпечення часто називають x64 або x86-64.
  • У 32-бітних системах дані використовуються шматками по 32 біта, тоді як в 64-бітних використовуються по 64 біта даних. В цілому, чим більше даних ви можете обробляти за один раз, тим швидше буде працювати система.

Також у 64-бітових систем є ще кілька переваг, зокрема можливість використовувати значно більші обсяги фізичної пам’яті. Подивіться, що говорить Microsoft про обмеження обсягу використовуваної пам’яті для різних версії Windows.

64-бітові та 32-бітові операційні системи

Сьогодні більшість процесорів базуються на 64-бітної архітектури і підтримують 64-бітові операційні системи. Ці процесори також повністю сумісні з 32-бітними операційними системами.

Більшість версій операційних систем Windows 10, Windows 8, Windows 7, і Windows Vista доступні в 64-бітному форматі. З інших, тільки професійна версія Windows XP, доступна в 64 бітах.

Всі версії Windows, від XP до 10, також доступні в 32-бітному варіанті.

Не впевнені, що система Windows на вашому комп’ютері 32-бітна або 64-бітна?

Найшвидший і простий спосіб перевірити, 32-бітна або 64-бітна версія Windows це подивитися, що сказано в Панелі управління. Докладні інструкції можна знайти в статті У мене 32-бітна або 64-бітна версія Windows?

Ще один простий метод визначити, яка архітектура у вашій системи Windows – перевірити каталог Program Files.

Детальніше про це.

Для визначення архітектури апаратної частини, ви можете відкрити Командний рядок і ввести команду:

echo% PROCESSOR_ARCHITECTURE%

У відповідь ви можете отримати, наприклад, відповідь AMD64, що вказує на систему x64, або x86 в разі 32-бітної системи.

важливо: Таким способом ви дізнаєтеся тільки архітектуру апаратної частини, а не версію операційної системи Windows, яка на ній працює. Швидше за все, вони збігаються, тому що в системи x86 можна встановити 32-бітну версію Windows, але не обов’язково, так як 32-бітну версію Windows також можна встановити на системи x64.

Ще одна команда:

reg query «HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Environment» / v PROCESSOR_ARCHITECTURE

Після виконання ви отримаєте набагато більше тексту, але в кінці будуть рядки, схожі на ці:

PROCESSOR_ARCHITECTURE REG_SZ x86

PROCESSOR_ARCHITECTURE REG_SZ AMD64

Для використання цих команд найкраще скопіювати їх з цієї статті, потім натиснути правою кнопкою миші на чорному полі Командного рядка і вставити команду з буфера обміну.

Чому це важливо?

Відмінності архітектур важливо знати, щоб бути впевненим, що ви встановлюєте правильні версії програмного забезпечення та драйвера пристроїв. Наприклад, якщо при скачуванні є можливість вибору 32-бітної або 64-бітної версії, краще вибрати спочатку 64-бітну програму.

Але ця версія не буде працювати, якщо у вас 32-бітна версія.

Одним з небагатьох помітних для вас, кінцевого користувача, відмінностей буде ймовірність того, що після скачування великої програми ви виявите, що витратили час даремно, так як вона не буде працювати на вашому комп’ютері. Так виходить, коли ви завантажуєте 64-бітну програму, яку збираєтеся використовувати з 32-бітної операційною системою.

Однак деякі 32-бітові програми прекрасно працюють в 64-бітних системах. Іншими словами, 32-бітові програми сумісні з 64-бітними операційними системами. Але це правило не завжди вірно, особливо для деяких драйверів, так як драйверів апаратних пристроїв потрібно строго відповідна версія, щоб обмінюватися даними з програмним забезпеченням (тобто для 64-бітних драйверів потрібно 64-бітна операційна система, а для 32-бітових – 32-бітна система).

Крім цього, різниця між 32 і 64 бітами важлива, якщо ви виправляєте проблеми з програмним забезпеченням або працюєте з каталогом, куди інсталювали програму.

Важливо знати, що в 64-бітових версіях Windows є два різних каталогу для установки програм, так як є ще і каталог для 32-бітових версій. А в 32-бітових версіях Windows тільки один каталог для установк
и
. Щоб ще більше вас запитати, у каталогу Program Files в 64-бітних системах той же ім’я, що і у каталогу Program Files для 32-бітних програм в 32-бітових версіях Windows.

Скажу простіше:

В 64-бітової версії Windows є два каталоги:

  • каталог для 32-бітних програм: C: \Program Files (x86) \
  • каталог для 64-бітних програм: C: \Program Files\

В 32-бітової версії Windows один каталог:

  • каталог для 32-бітних програм: C: \Program Files\

Ви можете погодитися, що не зовсім правильно говорити, що для 64-бітних програм призначений каталог C: \Program Files\, так як для 32-бітових операційних систем це не так.

Ссылка на основную публикацию