30 функцій Excel за 30 днів: СЖПРОБЕЛИ (TRIM)

Вчора в марафоні ми наткнулися на ледачого шурина по імені. Ця функція не часто використовується на практиці, але з її допомогою ми побачили, як працюють три оператори посилань в Excel. Сподіваюся, що цей урок був для Вас корисний.

Третій день марафону ми присвятимо вивченню функції TRIM (СЖПРОБЕЛИ). У січні дехто намагається скинути кілька зайвих кілограмів, і для цієї мети можна використовувати програму Excel, щоб зробити в ній лічильник калорій або графік зниження ваги. На жаль, функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) не допоможе Вам в боротьбі із зайвими кілограмами, зате може видалити зайві прогалини з текстового рядка.

Отже, давайте подивимося на довідкову інформацію та приклади використання функції TRIM (СЖПРОБЕЛИ) в Excel. Якщо у Вас є свої прийоми або приклади з цієї функції, будь ласка, надсилайте їх в коментарях. І удачі з підрахунком калорій!

Функція 03: TRIM (СЖПРОБЕЛИ)

функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) видаляє з текстового рядка всі прогалини, крім одинарних пробілів між словами.

Як можна використовувати функцію TRIM (СЖПРОБЕЛИ)?

функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) може допомогти з очищенням тексту, завантаженого з веб-сайту або імпортованого з іншої програми. функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ):

  • Видаляє пробіли на початку і кінці рядка.
  • Видаляє всі прогалини з тексту, крім поодиноких пробілів між словами.
  • НЕ видаляє деякі спеціальні символи, скопійовані з веб-сайту.

Синтаксис TRIM (СЖПРОБЕЛИ)

Функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) має ось такий синтаксис:

TRIM (text)
СЖПРОБЕЛИ (текст)

  • text (Текст) – це посилання на клітинку або текстовий рядок, з якої треба видалити пробіли

Пастки TRIM (СЖПРОБЕЛИ)

функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) видаляє тільки стандартні символи пробілу з тексту. Якщо Ви копіюєте текст з веб-сайту, він може містити символи нерозривного пробілу, які функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) видалити не зможе.

Приклад 1: Видаляємо прогалини з початку і кінця текстового рядка

Ви можете використовувати функцію TRIM (СЖПРОБЕЛИ), щоб видалити всі пробіли на початку і в кінці текстового рядка. На малюнку нижче в осередку C5 записаний текст з двома зайвими пробілами на початку і двома в кінці рядка. функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) в осередку C7 видаляє ці 4 зайвих пробілу.

= TRIM (C5)
= СЖПРОБЕЛИ (C5)

Приклад 2: Видаляємо всі прогалини, крім поодиноких між словами

Ви можете застосувати функцію TRIM (СЖПРОБЕЛИ) до зайвих прогалин між словами в тексті. На малюнку нижче в осередку C5 між слів є три зайвих пробілу. функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) в осередку C7 видаляє ці прогалини, а також по два зайвих пробілу на початку і кінці текстового рядка.

= TRIM (C5)
= СЖПРОБЕЛИ (C5)

Приклад 3: Як НЕ видаляються деякі спеціальні символи

функція TRIM (СЖПРОБЕЛИ) НЕ видаляє деякі символи, використовувані в якості пробілу. Наприклад, нерозривний пробіл, напевно буде присутній в тексті, скопійованому з веб-сайту. На малюнку нижче осередок C5 містить один нерозривний пробіл, і він не видаляється.

Ссылка на основную публикацию