30 функцій Excel за 30 днів: СИМВОЛ (CHAR)

Вчора в марафоні ми визначали код символу за допомогою функції, а також використовували її, щоб викрити приховані символи. У восьмий день нашого марафону ми вивчимо злого близнюка функції CODE (КОДСІМВ) – функцію CHAR (СИМВОЛ). Можливо, функція CHAR (СИМВОЛ) не такий вже і злий близнюк, просто з протилежним характером.

Отже, подивимося докладніше інструкцію до функції CHAR (СИМВОЛ) і приклади її використання, а якщо у Вас є, що додати до інструкції або прикладів – пишіть в коментарях.

Функція 08: CHAR (СИМВОЛ)

функція CHAR (СИМВОЛ) повертає певний символ, код якого відповідає введеному числу, спираючись на таблицю символів Вашого комп’ютера. (Для Windows – це ANSI, а для Macintosh – кодування Macintosh).

Як можна використовувати функцію CHAR (СИМВОЛ)?

функція CHAR (СИМВОЛ) може вирішити такі завдання:

 • Додати розрив рядка в формулу.
 • Знайти певну букву алфавіту.
 • Зробити список всіх букв алфавіту.
 • Створити довідкову таблицю з кодами символів.

Синтаксис CHAR (СИМВОЛ)

функція CHAR (СИМВОЛ) має ось такий синтаксис:

CHAR (number)
СИМВОЛ (число)

 • number (Число) – число від 1 до 255, що визначає символ, який Ви хочете отримати. Символ береться із символьного таблиці, використовуваної на Вашому комп’ютері.

Пастки CHAR (СИМВОЛ)

Так само, як і для функції CODE (КОДСІМВ), результат CHAR (СИМВОЛ) може бути різним у залежності від операційної системи. Коди для таблиці символів ASCII (від 32 до 126) в більшості своїй відповідають символам на Вашій клавіатурі. Однак, символи для більш високих номерів (від 129 до 254) можуть відрізнятися.

Приклад 1: Додаємо розрив рядка

Щоб додати розрив рядка в комірці, можна натиснути Alt + Enter. Коли Ви поєднуєте текстові рядки в формулі, потрібно використовувати символ розриву рядка.

= C2&CHAR (10)&C3
= C2&СИМВОЛ (10)&C3

Після того як Ви створите формулу, відформатуйте осередок командою Wrap Text (Перенести текст), щоб побачити перенесення рядка замість таємничого символу між рядками.

Приклад 2: Знаходимо букву в алфавіті

Швидко! Яка 19-я буква алфавіту? З функцією CHAR (СИМВОЛ) Ви з’ясуйте це без перерахування всього алфавіту в розумі.

Насамперед, потрібно за допомогою функції CODE (КОДСІМВ) для коду першої літери алфавіту – А. Ви можете ввести А в клітинку і послатися на неї, або ввести букву А в функцію у вигляді текстового рядка.

= CODE ( “A”) або = CODE (B1)
= КОДСІМВ ( “А”) або = КОДСІМВ (B1)

В даному прикладі код 65 відповідає першій букві англійського алфавіту. Для російського алфавіту – це код 192.

Далі Ви можете використовувати функцію CHAR (СИМВОЛ), щоб знайти будь-яку букву алфавіту, додаючи 64 до заданого номера.

= CHAR (B5 + 64)
= СИМВОЛ (B5 + 64)

Приклад 3: Перераховуємо весь алфавіт

Використовуючи інструмент автозаповнення в Excel Ви можете написати два числа і швидко створити всю послідовність чисел. На жаль, це не працює з буквами. Проте, Ви можете використовувати функцію CHAR (СИМВОЛ), щоб створити список всіх букв алфавіту.

Використовуйте той же прийом з додаванням 64 до номера символу, щоб отримати літери алфавіту.

= CHAR (A2 + 64)
= СИМВОЛ (A2 + 64)

Створюємо окремий список

Якщо Ви хочете вводити алфавіт за допомогою автозаповнення, є можливість імпортувати список букв алфавіту в призначений для користувача список.

 1. Скопіюйте осередки з літерами алфавіту і вставте їх в окремий рядок як значення.
 2. Виберіть ці осередки. Тут головне не переплутати і вибрати осередку саме зі значеннями, а не з функцією CHAR (СИМВОЛ).
 3. Натисніть кнопку Office (Офіс) на Стрічці Excel, потім виберіть Excel Options (Параметри Excel). Якщо у Вас Excel 2010, то виберіть Options (Налаштування).
 4. У списку категорій натисніть Popular (Основні). Якщо Excel 2010, то Advanced (Додатково).
 5. Знайдіть і натисніть кнопку Edit Custom Lists (Змінити списки …)
 6. Натисніть кнопку Import (Імпорт), потім ОК і закрийте меню налаштувань.
 7. Тепер введіть будь-яку букву на аркуші Excel і використовуйте автозаповнення, щоб завершити послідовність.

Приклад 4: Створюємо довідкову таблицю символів

Ви можете створити довідкову таблицю всіх друкованих символів, використовуючи функцію CHAR (СИМВОЛ). Такий довідник буде швидким помічником, якщо Ви захочете ввести символ з клавіатури (за допомогою клавіші Alt і 4-значного коду на цифровій клавіатурі).

 1. Запишіть числа від 32 до 255 в таблицю.
 2. У сусідньому стовпці, використовуючи функцію CHAR (СИМВОЛ), відобразіть відповідні цим числовим кодам символи.

Щоб показати символи іншого шрифту, такого як Symbol або Wingdings, змініть шрифт в стовпці, що містить функцію CHAR (СИМВОЛ).

Ссылка на основную публикацию