3 способи зробити скріншот екрану комп’ютера

Що-що, а ось перевірена народна мудрість не старіє так само швидко, як виходять з моди наші смартфони і ноутбуки. «Краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути».

Намагалися комусь через листування в пояснити, як налаштувати WI-FI роутер? Тоді, напевно, розумієте, що краще б, і правда, людина 1 раз побачив, ніж 100 разів почув або прочитав 100 повідомлень! Ось тому багато і питають, як зробити скріншот на комп’ютері.

Пара слів теорії

Слово скріншот в точності перейшло в російську мову з міжнародного англійської. Воно означає точне зображення екрану користувача, знімок екрана. У побуті ходить скорочений варіант цього поняття «скрін».

Як зробити скріншот на Windows

Власне, ось основні групи рішень:

  • стандартні засоби Windows;
  • онлайн-сервіси, які дозволяють зробити скрін екрану на комп’ютері;
  • спеціальні програми.

Спосіб 1. Скріншот на Windows засобами системи.

Якщо подивіться в верхню ліву частину клавіатури, там можна знайти кнопку PrtScr. Назва цієї кнопки походить від англійського Print Screen – друк екрану. Раніше, після натискання на цю кнопку, принтер друкував активний екран. Зараз, коли ми натискаємо цю кнопку, зображення екрану потрапляє в буфер обміну. Залишається тільки вставити зображення в якусь програму, з якою його можна буде зберегти.

Чесно, сазан, на ноутбуці, ця кнопка може бути де завгодно, в правій частині клавіатури. Іноді, як на прикладі нижче, щоб ця кнопка спрацювала потрібно почати разом з нею кнопку Fn (Функції – вона зазвичай розташована з нижньої лівої частини поруч з кнопкою Ctrl) І не відпускаючи її натиснути кнопку з написом PrtScr.

До дій: натискаємо PrtScr, заходимо, в програму Paint, вона є в будь-якій операційній системі Windows і натискаємо «Вставити».

Зайти в Paint можна через меню Пуск → Усі програми → Стандартні → Paint.

Меню Пуск в залежності від версії Windows відрізняється, на скріншоті нижче показано як зайти в Paint в Windows 10, тому що я користуюся саме цією операційною системою.

У програмі Paint потрібно натиснути «Вставити» і наш знімок екрана виявляється тут. При необхідності його можна відредагувати засобами програми або просто зберегти через кнопку «Файл» і потім «Зберегти» або t.

ВАЖЛИВО. При натисканні однієї лише клавіші PrtScr в буфер обміну копіюється скріншот всього екрану комп’ютера. При натисканні комбінація Alt + PrtScr копіюється активну (виділене) вікно. Якщо використовувати комбінацію Win + PrtScr зображення всього екрана буде збережено в папці c: \ Users \ Ім’я користувача \ Pictures \ Screenshots \. Її легко знайти з меню «Комп’ютер». У колонці зліва натисніть пункт меню «Зображення» і потім виберіть папку «Скріншоти».

Отже, щоб зробити скріншот на Windows засобами системи потрібно натиснути клавішу PrtScr, зайти в будь-яку програму редагування зображень, наприклад Paint і натиснути кнопку «Вставити».

Спосіб 2. Як зробити скрін на комп’ютері використовуючи онлайн-сервіс

Буває, що скріншот потрібно відредагувати і часто зручно робити це за допомогою якоїсь сайту, ніж встановленої програми. Для прикладу візьмемо 2 таких сервісу. Їх об’єднує загальний принцип того, як зробити скріншот екрану. натискаємо кнопку PrtScr (Якщо не знаєте де вона, дивіться трохи вище перший спосіб). Заходимо на сайт і натискаємо Ctrl + V.

Приклади сайтів:

Для прикладу візьмемо PasteNow.ru.

натискаємо PrtScr або Alt + PrtScr і тим самим копіюємо знімок екрана в буфер обміну.
Переходимо на сайт.

І, як нам радять, натискаємо Ctrl + V.

Бачимо, що скріншот вставився в вікно сайту. Якщо потрібно зберегти його, тоді натискаємо на ньому, він відкривається в новій внесок браузера.

Вітаю! Зображення збережено на комп’ютері.

Отже, щоб зробити скріншот на комп’ютері за допомогою онлайн сервісу потрібно натиснути клавішу PrtScr, або Alt + PrScr, зайти в сервіс, який ми вибрали, натиснути Ctrl + V щоб вставити зображення і зберегти його на комп’ютер.

Спосіб 3. Як робити скрін на комп’ютері за допомогою спеціальних програм

Варто сказати, що програм, які дозволяють робити скріншот екрану комп’ютера насправді безліч. Якщо подивитися в сервісі Softportal, за запитом «скріншот» видається 181 додаток.

Саме собою, кожне з них має свої плюси і мінуси, але часто такими програмами люди користуються за звичкою. Колись встановили, розібралися і все. Є особливо потужні, навіть платні програми, які дозволяють швидко не тільки створити скріншот, а й відредагувати його. Наприклад, можна додати стрілки, рамки та інші ефекти.
Один з гідних і безкоштовних варіантів, програма Joxi.

Завантажити можна з офіційного сайту.

Після установки в панелі завдань з’являється значок цієї програми. У перший раз, коли ви запустите її, в правому нижньому кутку з’явиться можливість вибрати, ви хочете робити знімок всього екрану, фрагмент або інші варіанти. В подальшому, після натискання на значок ви можете виділити область екрану яку потрібно зберегти і після виділення програма виглядає ось так:

Зверніть увагу на синій значок у верхньому правому куті. Натиснувши на маленьку стрілку праворуч, можна вибрати:

Якщо потрібно просто зберегти зображення, є відповідна кнопка. Але, що особливо зручно, як правило, скріншоти робляться, щоб поділитися з кимось. Якщо натиснути кнопку «Опублікувати» в буфер обміну збережеться посилання на цей зображення. Залишиться тільки піти в ВКонтакте (або будь-яке інше додаток) і вставити її в повідомлення. Дуже швидко і ДУЖЕ зручно.
Підіб’ємо підсумок цього способу: завантажуємо і встановлюємо програму Joxi. Натискаємо на її значок в панелі завдань. Виділяємо область екрану, яку хочемо зберегти і натискаємо стрілочку «Зберегти» або «Опублікувати». Все готово.

Висновки нашого «скріншотопроізводства»

Якщо зробити резюме, є 3 основних рішення, які дозволяють зробити скрін на комп’ютері

  • Використовувати кошти Windows;
  • Онлайн сервіси;
  • Спеціальні програми.

Тут вже як то кажуть, кому що до душі і для яких цілей. Пробуйте, експериментуйте.

Поділіться в коментарях, який з трьох способів вам здався найцікавішим?

(6 оцінок, середнє: 3,83 з 5)
Завантаження …

Ссылка на основную публикацию