3 способи – як відкрити файл з розширенням DjVu

Перш, ніж перейти безпосередньо до розгляду питання: «Як відкрити файл DjVu?», Необхідно розповісти про те, що це взагалі таке.

Що таке файл DjVu.

Це файловий формат, найбільш часто зустрічається, поряд з pdf, при поширенні всіляких електронних книг, різних відсканованих документів і журналів.

Іншими словами, DjVu – це розширення (формат файлу), що використовується для стиснення «ваги» відсканованого документа.

Як відкрити файл формату DjVu.

Багато користувачів, що скачують книги, документи і так далі в подібному форматі, часто стикаються з проблемою їх відкриття, так як дане розширення не читається стандартним програмним забезпеченням комп’ютерів.

У зв’язку з цим, в даній статті ми наведемо приклади розв’язання проблеми, що склалася.

Спосіб №1. Djvu Reader.

Даний спосіб грунтується на використанні невеликої програми під назвою «Djvu Reader». Вона призначена саме для відкриття подібного розширення файлів, проста у використанні і практично не займає місця на жорсткому диску.

Так як вона поширюється у вигляді exe-файлу, її не потрібно встановлювати, а необхідно лише запустити.

Після запуску на екрані вашого монітора з’явиться маленьке сіре віконце з кількома вкладками. Натисніть на напис «File» і виберіть вкладку «Open». Вкажіть шлях до необхідного файлу і натисніть кнопку «Відкрити». Після цього ваш документ відобразиться у вікні програми.

Djvu Reader дозволяє користувачеві змінювати масштаб, відкривати в одному вікні відразу два документи, робити скріншот екрану і так далі.

Спосіб №2. WinDjView.

WinDjView є однією з найпопулярніших програм, призначених для відкриття файлів DjVu. У ній присутня велика кількість всіляких функцій, які роблять прочитання відсканованих документів ще зручніше.

До основних можливостей даної програми прийнято відносити наступні функції:

  1. Перегляд документів в режимах розвороту, односторінковому, а також безперервному.
  2. Збереження кожної зі сторінок у вигляді окремого зображення.
  3. Відкриття декількох документів в окремих вікнах або у вкладках.
  4. Підтримка величезної кількості мов.
  5. Навігація по документу за допомогою мишки і клавіатури.
  6. Зміна масштабу, контрастності, яскравості і гами.
  7. Поворот зображення на 90 градусів.
  8. Підтримка всіх версій операційної системи Віндовс і так далі.

Спосіб №3. DjVuWebBrowserPlugin.

DjVuWebBrowserPlugin – це плагін, який вбудовується в стандартний для Windows браузер «Internet Explorer». Він дозволяє не вдаватися до постійного відкриття програм, що значно прискорює процес прочитання документів.

Після скачування плагіна, він автоматично інтегрується в Explorer. Тепер, для відкриття файлів з розширенням DjVu, вам необхідно лише натиснути на документ правою кнопкою мишки і вибрати параметр «Відкрити за допомогою», а потім натиснути на напис «Internet Explorer».

Даний плагін так само, як і програми, передбачає можливість масштабування документів, їх друку, розвороту сторінок і так далі.

Ось і все, тепер ви знаєте, як відкривати файли формату DjVu.

Ссылка на основную публикацию