3 способу перетворення MBR до GPT і навпаки без втрати даних

Доброго дня всім!

Трапляється, іноді так, що, коли ви намагаєтеся встановити ОС Windows на свій комп’ютер, можете побачити помилку виду: “Windows не може бути встановлена ​​на цей диск, тому що на диску використовується таблиця розділів MBR. В системах EFI Windows можна встановити тільки на GPT-диск”. А можливо, що ваша система просто не бачить диск, розмір якого більше 2 ТБ.

У цих випадках ви потребуєте конвертації MBR до GPT таблиці розділів, щоб усунути цю проблему. Зробити це можна різними шляхами і способами, в цій статті я розгляну, як це можна виконати без втрати даних (Див. Спосіб 1 і 2)!

Як ремарка!

Різниця між MBR і GPT. MBR підтримує розділи обсягом до 2 ТБ. Якщо ваш диск, скажімо 4 ТБ (що вже не рідкість), то при використанні MBR – 2 ТБ на такому диску будуть значитися що не розмічена область (і не будуть використовуватися).

До того ж, на сучасних ПК йде оновлена ​​версія BIOS – UEFI, яка підтримує стандарт GPT. Ви просто не зможете навіть встановити Windows (до речі, установчі флешки під цей стандарт також потрібно записувати дещо інакше -).

Як перетворити MBR до GPT

Спосіб №1: по кроках в програмі AOMEI Partition Assistant Standard Edition

AOMEI Partition Assistant Standard Edition

Офіційний сайт: 

Надійна і безкоштовна програма для роботи з жорсткими дисками. Дозволяє буквально в 2-3 кліка міняти файлову систему, розміри розділів, клонувати і т.д. Причому, багато операцій виконуються без втрати інформації (чого так не вистачає інструментів вбудованим в Windows).

Доповнення (від 10.11.18): опція для конвертації MBR в GPT в 7-й версії програми стала платна (в 6.6-й версії це було безкоштовно, і саме на неї я спирався при написанні статті).

Завантаження і установку програми не розглядаю – вона стандартна. Після запуску, в головному вікні програми можна відразу ж дізнатися, які з наявних дисків в системі в GPT, а які в MBR (див. Скріншот нижче).

Головне вікно програми AOMEI Partition Assistant Standard Edition 6.6

Як ви помітили, “Диск 3” у мене MBR, і я перетворю його до GPT.

Для цього достатньо натиснути правою кнопкою мишки по самому диску (де прямо написано, що це “Диск 3”, див. Скрін нижче), і в меню вибрати “Перетворити в GPT диск”.

Перетворити в GPT диск

Далі з’явиться вікно з проханням про підтвердження – тиснемо OK.

Упевнений!

Після чого в лівому кутку екрана потрібно підтвердити всі команди, які ми дали програмі в поточному сеансі: тиснемо кнопку “Застосувати”.

застосувати зміни

Для виконання поточної операції буде потрібно перезавантаження. Тому, перш за все збережете всі свої відкриті документи, а потім натисніть на кнопку “Перейти” у вікні програми (див. Приклад нижче).

Погоджуємося на перезавантаження

Останній штрих: погоджуємося на перезавантаження …

перезавантажити зараз

Після перезавантаження пристрою, замість завантаження Windows буде запущена спец. утиліта з конвертування (див. приклад нижче). Буквально протягом кількох секунд мій диск на 1 ТБ був перетворений до GPT (ще раз зазначу: без втрати даних).

Після перезавантаження ПК – мій диск за лічені секунди був перетворений в GPT

Ось, власне, і всі дії.

Доповнення!

Якщо ви хочете перетворити системний диск (тобто той диск, на якому у вас встановлена ​​Windows і з якого ви в даний момент завантажилися) – то у вас нічого не вийде. В цьому випадку є два варіанти:

1) вийняти диск з ПК / ноутбука, підключити його до іншого пристрою і виконати операцію перетворення;

2) створити завантажувальний флешку (можна зробити в тому ж AOMEI Partition Assistant Standard), і вже завантажившись з неї провести операцію.

Зробити завантажувальний CD, майстер

Спосіб №2: за допомогою утиліти MiniTool Partition Wizard

MiniTool Partition Wizard

Багатофункціональна програма для роботи з жорсткими дисками. Дозволяє розбивати, форматувати, змінювати розміри розділів жорстких дисків. Безкоштовна версія програми підтримує конвертацію з MBR в GPT (що нам і потрібно).

Мабуть, один із значущих мінусів для більшості буде відсутність російської мови.

Примітка: скріни в статті виконані з версії 10.3.

Після запуску програми перед вами постане список всіх накопичувачів, підключених до системи (HDD, SSD, USB флешки та ін.). Зверніть увагу, що поруч з назвою диска вказується його таблиця розділів (MBR, GPT).

Для перетворення з однієї в іншу: просто клацніть правою кнопкою мишки по потрібному диску і в меню виберіть “Convert MBR Disk to GPT Disk” (приклад на скрині нижче).

MiniTool Partition Wizard

Далі потрібно погодитися з виконанням операцією, яку ви задали. Для цього у верхньому меню MiniTool Partition Wizard потрібно натиснути на “галочку” (Apply).

Apply (погодитися)

Потім спливе ще одне попередження, після підтвердження виконання операції – диск буде перетворений. Якщо ви перетворювати несистемний диск (тобто не той, на якому у вас встановлена ​​ОС Windows) – то операція займає 1-2 хв. (Див. Скрін нижче).

Диск був перетворений в GPT

Спосіб №3. У командному рядку або управління дисками

Важливо! При цьому способі будуть видалені всі ваші дані на диску!

Якщо ви зіткнулися з помилкою “У системах EFI Windows можна встановити тільки на GPT-диск” при установці Windows: то для того, щоб відкрити командний рядок, натисніть поєднання клавіш Shift + F10.

В інших випадках, для запуску командного рядка, відкрийте диспетчер задач (Поєднання кнопок Ctrl + Shift + Esc), натисніть “Файл / нове завдання” і впишіть команду CMD (Відзначте галочкою, що завдання має бути виконано від адміністратора!).

далі:

 1. введіть команду diskpart і натисніть Enter;

  diskpart

   

 2. введіть команду list disk і натисніть Enter. Таким чином ми побачимо список дисків в системі. Зверніть увагу, що навпроти кожного диска йде його номер, наприклад, “Диск 0” (цифра “0” – знадобитися для наступної операції).

  list disk

   

 3. введіть команду select disk 0 (наприклад!). Зверніть увагу, що замість “0” – потрібно поставити номер диска зі списку, який ми викликали попередньою командою;

  select disk N

   

 4. введіть команду clean і натисніть Enter (всі дані і розділи на диску будуть видалені!);

  clean

   

 5. введіть команду convert gpt і натисніть Enter. Диск буде перетворений до формату GPT (для перетворення в MBR – введіть команду convert mbr).

  Convert

У Windows також є ще один непоганий інструмент для роботи з дисками. Він прямо так і називається – управління дисками.

Щоб його відкрити, потрібно:

 1. натиснути поєднання клавіш Win + R;
 2. ввести команду diskmgmt.msc і натиснути Enter.

diskmgmt.msc – запускаємо управління дисками

Щоб дізнатися яка розмітка на диску (MBR або GPT), просто клацніть по диску правою кнопкою мишки (в тому місці, де пишеться “Диск 0”, “Диск 1” та ін., Див. Приклад нижче), і відкрийте властивості.

властивості диска

Далі у вкладці “Тома” буде вказано стиль розділу:

 • “Таблиця розділів з GUID …” – це GPT;
 • про розмітку MBR буде вказано прямо.

Таблиця з GUID

Для перетворення MBR до GPT – ви повинні спочатку повністю видалити всі розділи на диску (Важливо! При видаленні розділу – ви втратите всі дані на диску!). Якщо розділ не будуть видалені – то кнопка “Перетворення в GPT” у вас буде просто не активної (як на скрині нижче).

Перетворити в GPT диск (щоб функція була активною, потрібно видалити всі розділи на диску!)

Як видалити те на диску (видалення розділу)

На цьому у мене сьогодні все.

Успіхів!

RSS
(Як читати Rss)

Інші записи:

 • Гальмує онлайн-відео в Інтернет: YouTube, ВК, Однокласники [на комп’ютері]
Ссылка на основную публикацию