2 способи, як виправити помилку bootmgr is missing на Windows 10

З помилкою bootmgr is missing часто стикалися власники 7 і 8 версії вінди. На «десятці» Онако так само зустрічається і виглядає наступним чином.

Можливі причини помилки:

  • неправильна робота з розділами жорсткого диска;
  • збій в роботі після декількох невдалих спроб виключення ПК;
  • вірусні зараження.

Розповімо, які є шляхи виправлення помилки.

Відновлення системи

Даний спосіб офіційно пропонується підтримкою Microsoft. Для цього знадобиться інсталяційний диск або флешка з операційної системної Windows 10. Запускаємо комп’ютер з середовища накопичувача з дистрибутивом ОС.

У розділі відновлення і додаткових параметрів потрібно вибрати пункт «Командний рядок».

Вводимо по черзі команди: bootrec.exe / FixMbr – виправлення проблем жорсткого диска і bootrec.exe / FixBoot – виправлення помилок, що виникають при завантаженні операційки. Перезавантажуємо комп’ютер і запускаємо його стандартним способом – через жорсткий диск.

Якщо помилка залишилася, знову запустіть комп’ютер з дистрибутива «десятки» і введіть команду bcdboot.exe c: \ windows. Вона повинна виправити проблеми завантаження операційної системи і відновити її.

Усунення помилки bootmgr is missing без відновлення

Цей спосіб не вимагає завантажувального носія з Windows 10. Але знадобиться диск або флешка з віртуальної операційною системою, яка не встановлюється безпосередньо на ПК. Таких дисків багато. Такі диски називаються Live CD. Найпопулярніші – RBCD, Hiren’s Boot CD.

На віртуальних дисках з ОС знаходяться спеціальні утиліти, здатні пофиксить нашу помилку. Часто використовувані – Acronis Recovery Expert, MbrFix, Bootice, Acronis Disk Director і інші.

Судячи з відгуків користувачів, які стикаються з такою помилкою, найбільш часто використовувана комбінація – віртуальний диск Hiren’s Boot CD і програма MbrFix.

У командному рядку вводиться команда MbrFix.exe / drive 0 fixmbr / win10. Після введення команди підтверджуємо внесення коригувань в розділ завантаження операційної системи.

Використання інших програм можливо тільки при наявність певних навичок. Не намагайтеся відновити систему і жорсткий диск, якщо не впевнені в своїх діях. Це може закінчитися повною втратою працездатності вашого ПК.

Отже, ми розглянули два способи виправлення помилки bootmgr is missing на операционке Windows 10. Користувачі «десятки» можуть скористатися завантажувальної середовищем Windows 10, розділом відновлення і командним рядком. А також використовувати віртуальні диски, де за допомогою спеціальних утиліт можна виправити помилку bootmgr.

Ссылка на основную публикацию