10 швидких способів прискорити повільний Mac

У це важко повірити, але Макбук теж може робити таку неприємну річ, як повільно працювати або, як кажуть в народі, просто гальмувати. Якщо ваш Макбук почав працювати повільніше йому треба, то ви знайдете для себе цю статтю досить корисною. Точно так само як і комп’ютери на базі операційної системи Windows, комп’ютери на базі Mac OS можуть страждати рівно такими ж проблемами, що досить іронічно, якщо подумати.

Також варто вас відразу попередити, щоб ви трималися подалі від програм, які обіцяють «оптимізувати» ваш Mac і, відповідно, зробити його швидше. Так, дійсно, деякі програми на Mac, наприклад, версія CCleaner для макбуков, можуть очистити його від величезних покладів тимчасових файлів, але вони не зроблять його швидше.

Знайти «важкі» процеси

Використовуйте «Моніторинг активності», програму, яка є аналогом Диспетчера завдань в Windows, щоб переглядати запущені на комп’ютері процеси і знайти серед них самі «ненажерливі». Для запуску цієї системної утиліти, натисніть комбінацію клавіш Command + Space для відкриття пошукового рядка. Потім надруковані «Моніторинг активності» і натисніть Enter.

Далі все досить просто: натисніть на вкладку, що відповідає за сортування процесів за споживанням ресурсів центрального процесора. Таким чином, ви побачите, які з процесів беруть на себе найбільший відсоток від ЦП. Тепер вам потрібно клікнути на потрібний ненажерливий процес, а потім натиснути на хрестик, щоб закрити його. Будьте обережні закриваючи процеси, так як вам під руку може попастися щось важливе для всієї системи.

Якщо це не спрацювало, то натисніть «Вид» в меню і виберіть «Всі процеси», щоб побачити всі процеси, які працюють на вашому макбуков в даний момент часу. Ви також можете перейти у вкладку «Пам’ять», щоб подивитися на процеси, які споживають найбільшу кількість пам’яті, що теж призводить до уповільнення роботи системи. Ще можна зайти в секцію «Диск», так як процеси займають диск найсильніше також впливають нас швидкість роботи системи.

Закрити додатки

Mac OS X любить часто залишати додатки запущеними в панелі Dock. Навіть якщо ви натиснете на заповітний червоний хрестик – це не гарантує того, що додаток буде закрито – воно залишиться працювати. Здавалося б, у чому, власне, проблема, так як робота додатки на задньому тлі – це задумана функція.

Все дійсно так, але часом Мак все ж може почати гальмувати через цих програм. Придивіться до додатків, які розташовані в панелі Dock. Натисніть правою кнопкою миші на потрібну програму і виберіть «Закрити».

Видалити програми з автозавантаження

Якщо у вашого Мака йде багато часу на те, щоб завантажитися, то у вас просто може бути багато програм в автозавантаження. Щоб налаштувати програми в автозавантаження, натисніть на значок Apple і виберіть пункт «Системні налаштування». Потім клікніть на іконку «Користувачі та групи», виберіть вашу теперішню обліковий запис і натисніть на «Об’єкти входу».

Приберіть галочки з усіх додатків, які ви не хочете бачити запущеними при включенні вашого макбуков. Якщо ж ви колись захочете додати якусь програму в автозавантаження Mac OS, то просто перенесіть її в цей список або натисніть на «+» в самому низу списку і додайте її вручну.

Зменшення ефекту прозорості і анімацій

Ефект прозорості та анімації можуть часом дійсно сильно завантажувати графічне залізо на макбуков, особливо на старих моделях. Зменшення цього ефекту і відключення анімацій можуть допомогти в ситуації з гальмуючим Маком, причому дієво.

Щоб виконати це, відкрийте віконце «Системні налаштування». Натисніть на іконку «Універсальний доступ». У цьому вікні ви повинні будете побачити опцію з ім’ям «Зменшити прозорість» – поставте поруч з нею галочку, щоб, відповідно, зменшити прозорість. На системах Mac OS X Yosemite, ця опція може істотно підвищити продуктивність на старіших моделях Мак.

полегшити браузер

Можливо, що саме ваш браузер стоїть біля витоків проблеми у вигляді повільної роботи комп’ютера. Особливо це стосується версії Google Chrome для Mac OS. Спробуйте зменшити кількість розширень і відкритих одночасно вкладок, щоб зменшити навантаження на процесор і звільнити побільше оперативної пам’яті.

Відверто кажучи, Google Chrome на Mac OS не те щоб дуже продуктивний, якщо порівнювати з тією ж версією для Windows. Особливо це стосується такого аспекту, як споживання батареї – Google Chrome на Mac нещадний в цьому відношенні. Тому ми рекомендуємо вам спробувати посидіти на рідному браузері, Safari.

Відключення шифруван
ня в FileVault

Шифрування в FileVault є неймовірно корисною функцією в Mac OS. Якщо спростити, то вона допомагає захистити ваші особисті дані на комп’ютері, а також захищає інших людей від доступу до них. Крім цього, вона також не дасть зловмисникам змінити ваш пароль від системи.

Як вже можна було зрозуміти, шифрування в FileVault – це відмінний функціонал системи, але він досить ненажерливий. Якщо вся справа полягає в цьому, то прямуйте в «Системні налаштування», клікніть на іконку «Захист і безпека» і виберіть FileVault. І нарешті, натисніть на «Вимкнути FileVault» і «Вимкнути шифрування». Ми наполегливо рекомендуємо залишати FileVault включеним на комп’ютері, але тільки якщо у того не виникають труднощі у вигляді гальмувань під час завантаження і входу в систему.

прискорити Finder

Коли ви відкриваєте віконце Finder для перегляду вашого диска, то воно відкриває вид «Всі мої файли» за замовчуванням. Якщо у вас є величезна кількість файлів на макбуков, то цей вид може значно уповільнити завантаження. Все може дійти до такої міри, що ваш комп’ютер буде гальмувати при кожному відкритті вікна Finder.

Ви можете запобігти цьому. Натисніть на меню «Finder» і виберіть «Налаштування». Потім натисніть на «В новому вікні Finder відкривати» і виберіть ту папку, яку ви вважаєте за краще бачити першої замість всіх файлів. Наприклад, ви можете вибрати автоматичне відкриття папки завантажень. Таким чином, Finder не відкриватиме всі файли відразу, тим самим вашому бідному Mac не доведеться відображати їх усіх.

Звільнити місце

Як і будь-який інший комп’ютер, звільнення вільного місця може прискорити справи на ньому, особливо якщо у вас диск маленького розміру. Щоб перевірити, натисніть на меню Apple, виберіть «Про це Mac» і перейдіть у вкладку «Сховище».

Якщо ви там не побачите достатньої кількості місця, вам терміново потрібно звільнити його. Ми гарантуємо, що як тільки ви зробите це, то відразу ж відчується різниця.

Скидання параметрів контролера управління системою (SMC)

Це корисний спосіб, який може виправити величезна кількість проблем з системою макбуков. Однак, безліч користувачів, а особливо досвідчені користувачі систем Windows, і не думають про цю можливість – скидання параметрів контролера управління системою. Цей крок допоможе виправити низьку продуктивність макбуков, проблеми з запуском і навіть проблеми з Wi-Fi. Ця дія не видалити ваших файлів, так що можете бути спокійні.

Ось що потрібно зробити, щоб виконати скидання SMC:

  • Для початку вам знадобиться повністю відключити ваш Mac.
  • Далі необхідно відключити від Mac адаптер MagSafe або USB-C.
  • Тепер натисніть одночасно комбінацію клавіш Shift-Control-Option-Power.
  • Як тільки натисніть вищевказані кнопки, відпустіть їх також одночасно.
  • Підключіть ваш Mac назад до харчування.
  • Натисніть Power (живлення) і включіть ваш Макбук.

Перевстановлення Mac OS X

Якщо нічого з вищесказаного не допомогло вам прискорити роботу вашої операційної системи, то можете просто перевстановити її. Ця рада вже досить банальний, але тим не менш неймовірно ефективний, та настільки, що його можна застосовувати і до iPhone і iPad.

Припускаючи, що у вас є бекапи потрібного вам контента, ви можете перевстановити Mac OS на вам макбуков. Насправді, це набагато легше, ніж з операційною системою від Майкрософт, тобто вам не знадобиться качати ніяких настановних дисків. Ви можете просто завантажитися в спеціальний восстановочний режим, почати установку і ваш Макбук автоматично завантажить все необхідне з серверів Apple.

Якщо у вашому Маке варто жорсткий диск, то ви можете спробувати замінити його на SSD. Провівши таку заміну, ви напевне помітите величезний приріст в продуктивності. SSD – це один з найкращих способів прискорити роботу комп’ютера, і не важливо якого комп’ютера – на Windows, Linux або Mac OS.

Ссылка на основную публикацию