Запрошення для іноземця

SergienkoLawyers > Без рубрики  > Запрошення для іноземця

Запрошення для іноземця

Порядок надання запрошень для іноземців

З 2014 року в порядок оформлення запрошень іноземцям внесені зміни. Запрошення іноземця в Україну являє собою документ встановленого зразка, що дає іноземному громадянинові або особі без громадянства право отримати візу для в’їзду в нашу країну, а також оформити посвідку на проживання в Україні (для підприємств додатково необхідно дозвіл на роботу або аналогічні документи, а для закордонних представництв — службова картка працівника представництва).

Який орган видає запрошення для іноземців?

Оформляють і видають запрошення органи ДМС України. Зразок документа затверджено Правилами (Наказ МВС від 08.10.2008 № 524). Запросити іноземця чи особу без громадянства в Україну можуть як фізичні, так і юридичні особи. Як оформити запрошення для іноземців Для оформлення документа запрошуюча сторона звертається до територіального підрозділ або орган ДМС:

 • фізичні особи – за місцем проживання
 • юридичні особи – за місцем знаходження

Відповідно, вони подають письмові заяви або клопотання, бланки яких затверджено Наказом МВС від 08.10.2008 № 524. Заява (клопотання) заповнюється за допомогою технічних засобів (комп’ютера, друкарської машинки) або від руки друкованими літерами. Правила не дозволяють заповнювати бланк прописом, так як це може привести до неправильного прочитання і, як наслідок, до допущення помилок при оформленні. Також не допускається використання абревіатур, скорочень, коригувань і виправлень. Заява чи клопотання складається українською мовою. У письмовому зверненні приймаюча сторона гарантує фінансове забезпечення запрошуваного іноземця або особи без громадянства на період його перебування в Україні. При прийомі заяви (клопотання) приймаючій стороні роз’яснюються можливі підстави для відмови у задоволенні її прохання (заборона в інтересах державної безпеки або охорони громадського порядку, перебування особи в базі персон non grata та інше).

За результатами розгляду заяви (клопотання) керівник територіального органу (підрозділу) ДМС приймає рішення про можливе отримання документа. Запрошення іноземців оформляє посадова особа територіального підрозділу (органу) ГМС.

Документи для отримання запрошення нерезидента

Юридичні особи подають до органу ДМС документи:

 • заповнений бланк клопотання; копія паспорта керівника;
 • копія паспорта уповноваженої особи; витяг з ЄДР;
 • довідка з банку особливого зразка;
 • наказ про призначення уповноважених осіб по роботі з іноземцями;
 • підтвердження майбутнього місця проживання іноземця: з підтвердження бронювання готелю або подібні документи (українською мовою і на весь термін перебування іноземця в Україні);
 • копію сторінок паспорта запрошуваного особи.

  Фізичні особи подають в орган ДМС документи:

 • заповнений бланк заяви;
 • свій паспортний документ (після прийняття документів повертається заявнику);
 • посвідка на постійне проживання – якщо стороною, що запрошує, є іноземці або особи без громадянства, які постійно проживають в Україні (після прийняття документів повертається заявнику);
 • документ, що підтверджує працевлаштування, стажування, навчання і т. п. – якщо стороною, що запрошує, є іноземці або особи без громадянства, які тимчасово проживають в Україні;
 • документ про сплату державного мита;
 • копії сторінок паспортного документа запрошуваного особи з особистими даними, з завіреним перекладом тексту на українську мову.
  Заяви іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово проживають в країні, узгоджуються з керівником організації-роботодавця, навчального закладу і т. д. Термін і вартість оформлення запрошення іноземця в Україну.

  Запрошення оформляється органом ДМС протягом досить тривалого терміну — близько двадцяти робочих днів з моменту подання заяви (клопотання), хоча можливо і прискорення оформлення до десяти днів. Однак, офіційна плата за видачу запрошення нерезидентам для в’їзду в Україну становить дуже невеликі гроші, що саме по собі виправдовує такий тривалий офіційний термін.

  Якщо говорити про наші послуги, то вартість оформлення запрошення іноземця в Україну залежить від типу візи та органу подачі клопотання. Тут читаємо нові правила оформлення віз в Україну.

  Для отримання візи типу С необхідно звернутися в наступні органи: Оформлення бізнес і приватних запрошень в ОВІР (ДМС); Для релігійних організацій запрошення іноземця оформляється через Мінкульт; Для отримання візи типу Д: Запрошення нерезидента через Мінкульт. Запрошення для працівника іноземного представництва через Мінекономіки. Запрошення у рамках проекту технічної допомоги оформлюється через відповідальний держорган. Оформлення запрошення в НБУ для представництв іноземних банків.

No Comments

Leave a Comment