Як перевести нежитлове приміщення в житлове в Києві?

SergienkoLawyers > Строительство  > Як перевести нежитлове приміщення в житлове в Києві?

Як перевести нежитлове приміщення в житлове в Києві?

Проблема переведення нежитлового приміщення в житлове

Перш за все, це питання врегульоване ст. 8 Житлового кодексу України.  Згідно  цієї статті переведення нежитлового приміщення в житлове проводиться лише у виняткових випадках. Мова йде про непридатні для проживання жилі будинки і жилі приміщення.  Це питання вирішується органами місцевого самоврядування. Наприклад, в Києві це Київська міська рада.

Крім того, зазначимо, що переведення житлових будинків ЖБК у нежитлові не допускається. Також зазначимо, що дуже багато проблем виникає із переведенням відомчих житлових приміщень.

Таким чином, фактично Житловий кодекс України передає можливість вирішувати питання чи потрібно переводити приміщення у нежитловий фонд органам місцевого самоврядування. У деяких містах, особливо великих є правила переведення житлових приміщень у нежитлові.

Порядок переведення житлового приміщення в нежитлове  в Києві

Житлові приміщення в багатоквартирному житловому будинку або окремий житловий будинок (його частина), стосовно яких вирішується питання щодо переведення із житлового в нежитловий фонд, повинні відповідати таким вимогам:

  • Бути розташованими у цокольних, на перших та других поверхах (за умови, якщо житлове приміщення (квартира), розташоване безпосередньо над нежитловим, але не вище другого поверху), або розташовані не вище третього поверху для використання під майстерні та студії творчих спілок.
  • Щодо такого об’єкта має бути наявною технічна можливість для облаштування пандусу для маломобільних груп населення та окремого входу і евакуаційного виходу, які ізольовані від житлової частини будинку (або інших приміщень в будинку).
  • Переведення житлового приміщення у нежитлове може бути здійснено лише за умови, якщо власник та його сім’я забезпечені житловою площею за нормою, визначеною законодавством, та якщо у цьому житловому приміщенні ніхто не проживає.
  • Житловий будинок не повинен бути визнаний аварійним або ветхим.
  • Не обтяжений правами будь-яких осіб (не перебуває у заставі, під арештом).
  • Житловий будинок не визнаний пам’яткою архітектури.

Не допускається переведення житлових приміщень, квартир у багатоквартирних житлових будинках у нежитлові з метою розміщення:

  • Об’єктів промислового характеру.
  • Громадських туалетів.
  • Похоронних бюро, окрім офісів похоронних бюро.
  • Пунктів приймання склотари.
  • Спеціалізованих закладів і підприємств, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря житлової забудови, перевищення допустимих рівнів шуму, вібрації, іонізуючого і неіонізуючого випромінювання.
  • Пунктів побутового обслуговування населення, в яких застосовуються легкозаймисті і вибухонебезпечні речовини.
  • Інших об’єктів, заборона на розміщення яких у житловому комплексі, житловому будинку передбачена законодавством.

Які документи необхідно подати для переводу у нежитлове приміщення? 

Власник, який має намір перевести житлове приміщення (квартиру, житловий будинок) у нежитлове, звертається до центру надання адміністративних послуг з письмовою заявою про свої наміри щодо переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове без визначення функціонального призначення і додає до заяви такі документи:
—  нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують право власності на житлове приміщення (квартиру, житловий будинок), які переводяться в нежитлові (із зазначенням усіх співвласників, у тому числі неповнолітніх);
—  матеріали технічного обстеження житлового приміщення (квартири, житлового будинку), які переводяться в нежитлові, підготовлені відповідно до вимог чинного законодавства.

Порядок розгляду документів, щодо переводу приміщення із житлового в нежитлове

Центр надання адміністративних послуг протягом двох робочих днів передає заяву та пакет документів до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі — Департамент містобудування та архітектури).

Після отримання заяви з пакетом документів, Департамент містобудування та архітектури протягом п’яти робочих днів з моменту надходження заяви опрацьовує отримані документи та у разі відсутності підстав для відмови у наданні дозволу на переведення житлового приміщення (квартири, житлового будинку) у нежитлове готує дозвіл на переведення житлового приміщення (квартири, житлового будинку) у нежитлове без визначення його функціонального призначення (використання) та передає його до центру надання адміністративних послуг.

Власнику може бути відмовлено у видачі дозволу на переведення житлового приміщення (квартири, житлового будинку) у нежитлове без визначення його функціонального призначення (використання) у разі:
Виявлення недостовірних відомостей або намірів у документах, поданих Власником. Недотримання вимог, передбачених цим Положенням або законодавством.

Відмова у видачі дозволу на переведення житлового приміщення (квартири, житлового будинку) у нежитлове без визначення його функціонального призначення (використання) викладається у письмовому вигляді з відповідним обгрунтуванням та може бути оскаржена Власником у судовому порядку.

Як зробити з квартири магазин або зміна цільового призначення нежитлового приміщення ? 

Для того, щоб зробити з квартири магазин це житлове приміщення необхідно перевести це приміщення у нежитлове. Для цього необхідно звернутися в Центр надання адміністративних послуг КМДА для переведення  нежитлового приміщення. Для цього необхідно подати відповідні документи у Київську міську державну адміністрацію.

Після цього Вам необхідно буде отримати рішення профільної комісії Київської міської ради про доцільність та законність процедури переведення приміщення із статусу житлового в нежитлове. Як правило, комісія відмовляє в таких випадках. Саме тому необхідно правильно обгрунтовувати  доцільність такого переведення.

Після цього приймається рішення на сесії Київради про переведення житлового приміщення у нежитлове, що дає можливість зробити там магазин або перукарню.

Реконструкція нежитлового приміщення  

Після отримання позитивного рішення КМР необхідно буде по-новому ввести об’єкт нерухомого майна в експлуатацію.

Для цього необхідно буде пройти всю процедуру передбачену для реконструкції :

  1. Декларація про початок виконання будівельних робіт
  2. Декларація про введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта

Після цього можна буде отримати новий технічний паспорт та зареєструвати право власності.

 

Послуги щодо переведення приміщення у статус нежитлового  

  1. Надання консультацій щодо переведення приміщення у статус нежитлового
  2. Підготовка документів та супроводження цього процесу у Київській міській раді
  3. Супроводження процесу реконструкції цього приміщення
  4. Супроводження введення в експлуатацію нежитлового приміщення.

No Comments

Leave a Comment