Реєстрація прав на нерухоме майно. Реєстрація прав на будинок.

SergienkoLawyers > Без рубрики  > Реєстрація прав на нерухоме майно. Реєстрація прав на будинок.

Реєстрація прав на нерухоме майно. Реєстрація прав на будинок.

Реєстрація права власності на новобудову

Після завершення будівельних робіт у власника об’єкта виникають нові майнові права. Зверніть увагу: якщо у вас є право власності на земельну ділянку, а на ньому «виріс» приватний будинок, то ви не є автоматично власником будинку. Об’єкт необхідно оформити, отримавши на нього правовий документ. Відповідно до статті 331 Цивільного кодексу України, право власності на нову нерухомість виникає з моменту завершення етапів будівництва, прийняття об’єкта в експлуатацію та державної реєстрації цього майнового права. Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно регулюється Постановою КМУ No868 у якому встановлюється порядок дій щодо реєстрації об’єкта нерухомості, так і необхідний пакет документів.

Для отримання прав необхідно, щоб об’єкт був введений в експлуатацію (дана процедура може бути розглянуто окремо). Реєструвати права необхідно після зведення нових об’єктів (у т. ч. на підставі будівельного паспорта), так і після реконструкції існуючих. В залежності від типу власності може відрізнятися як пакет документів, так і орган, відповідальний за реєстрацію. Пакет документів для реєстрації власності на новобудову Для реєстрації прав власності на будівельний об’єкт буде потрібно досить важкий пакет документів. Зокрема, в будьякому випадку буде потрібно: заяву встановленого зразка копія паспорта та ідентифікаційного коду громадянинавід фізособи підтвердження повноваження (крім керівника) особивід юрособи. Далі починаються відмінності і варіанти. Якщо мова йде про нове будівництво, то в пакет документів потрібно включити:

 • документ, що підтверджує права на земельну ділянку, де зведений об’єкт
 • документ, що підтверджує прийняття об’єкта в експлуатацію

Техпаспорт на об’єкт нерухомого майна

Довідку про присвоєння адреси об’єкту (її також потрібно отримувати на етапі введення об’єкта в експлуатацію). Розглянь особливі випадки реєстрації права власності на новобудови. Инвестобъекты У разі проведення державної реєстрації права власності на вновьсозданную нерухомість, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних і юридичних осіб заява подається:

 •  інвесторомв разі здачі об’єкта до 2013 року.
 •  замовником будівництваздача об’єкта нерухомості здійснюється після 2013 року

Для таких випадків існує два окремих вимоги до наданих документів:

Якщо нерухомість побудована до 2013 року подається такий пакет документів:

 • документ, що підтверджує придбання об’єкта: інвестдоговір, договір про пайову участь тощо видана управителем ФФБ довідку про право довірителя на придбання об’єкта нерухомостіу разі участі у фонді фінансування. договір купівліпродажу облігацій та у разі наявності документ, згідно з яким відбулося закріплення об’єкта за власником облігацій (договір резервування, бронювання тощо) – при придбанні безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром є одиниця нерухомості. договір купівліпродажу майнових праву разі набуття майнових прав на об’єкт нерухомості
 • довідку про те, що особа брало участь в інвестуванні, виданої замовником будівництва
 • технічний паспорт на об’єкт інвестування
 • засвідчені замовником будівництва копії: документа, що підтверджує виникнення, перехід і припинення прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції без зміни зовнішніх розмірів); документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності на об’єкт нерухомості до його реконструкціїпри реконструкції акт про введення в експлуатацію; документа, що підтверджує присвоєння адреси (крім реконструкції).

Якщо нерухомість побудована після 2013 року необхідні такі копії:

 • документ, що підтверджує виникнення, перехід і припинення прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції без зміни зовнішніх розмірів);
 • документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності на об’єкт до його реконструкціїпри реконструкції
 •  акт про введення в експлуатацію;
 • документа, що підтверджує присвоєння адреси (крім реконструкції).
 • затверджений такою особою перелік фізичних і юридичних осіб, кошти яких залучалися на інвестування (фінансування) об’єкта будівництва.

Спільна діяльність

У разі, якщо будівництво здійснювалося кількома особами, до заяви необхідно долучити документ, що визначає частки кожного із забудовників. Найчастіше цим документом є письмова заява або договір про розподіл часток спільної власності.

Кооператив

В разі, якщо об’єкт зводився в результаті діяльності житлового, житловобудівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу, кожен інвестор (член кооперативу) виступає зацікавленою стороною і оформлює права власності, надаючи реєстратору документ, який підтверджує ці права. Це може бути договір про інвестування, пайовий договір, договір купівліпродажу майнових прав та інші документи, передбачені законодавством. Якщо об’єкт, зведений кооперативом, був завершений після 1 січня 2013 року, додатково потрібно буде затверджений загальними зборами кооперативу список членів, що подається при реєстрації від імені юридичної особи (кооперативу). Крім того, якщо документи на реєстрацію подаються не самим заінтересованою особою, а його представником, додатково можуть знадобитися документи, що підтверджують статус як особи, що подає документи на реєстрацію, так і заінтересованої особи. Перед реєстрацією прав власності на будівельний об’єкт державний реєстратор буде проводити перевірку, також заявник сплачує державний збір за витяг з Державного реєстру прав. За державну реєстрацію прав власності на будівельний об’єкт стягується мито в розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Квитанцію про оплату державного мита необхідно додати до пакету документів при подачі заяви. Процедура реєстрації Як і процес оформлення ліцензії на будівельні роботи, процедура реєстрації права власності на недвижимсоть зазнала значні зміни. Підготовлений пакет документів повинен подаватися в державну реєстраційну службу за місцем розташування об’єкта, на який реєструються права.

Процедура проходить у три етапи:

 • подання пакету документів і отримання картки про прийняття заяви
 • проведення реєстрації прав у разі відсутності причин для відмови
 • отримання документів заявником

Державна реєстрація проводиться у строк до п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви. Винятком є реєстрація прав на підприємство як єдиний майновий комплекс, реєстрація якого може тривати до 14 робочих днів. Підставами для відмови в реєстрації прав можуть стати: відсутність документів про сплату мита за реєстрацію прав та/або про оплату за надання інформації з Державного реєстру прав може стати причиною для відмови в прийнятті до розгляду документів. Зверніть увагу: якщо в пакеті не буде вистачати інших документів, його приймуть до розгляду, але в підсумку можуть відмовити в реєстрації. Відсутність необхідних документів в пакеті, що виявляється в ході розгляду заяви. Наявність рішення суду про припинення реєстрації прав власності на даний об’єкт. В ході перевірки за поданими документами були виявлені невідповідності та колізії, які не дозволяють провести реєстрацію прав.

No Comments

Leave a Comment