Реєстрація ФОП

SergienkoLawyers > корпоративне право  > Реєстрація ФОП

Реєстрація ФОП

Що таке ФОП?

Фізична особапідприємець (ФОП або ФОПукраїнською мовою) – це фізична особа (громадянин, особа без громадянства чи іноземець), який здійснює підприємницьку діяльність в установленому законом порядку. До суб’єкта пред’являється вимога про наявність повної цивільної дієздатності.

Умови реєстрації ФОПом

При дотриманні певних умов підприємцем може стати особа, яка ще не досягла повноліття. Відразу відзначимо, що дана послуга відрізняється від послуги реєстрація ПП, і відмінність це викликано концептуальними відмінностями відповідальності особи. Порядок оформлення ФОП в Києві Отже, ви вирішили почати свій бізнес, нову справу і після уважного ознайомлення з видами підприємств в Україні (див. наш Довідник) — зупинили свій вибір на реєстрацію ФОП в Україні.
Відкрити ФОП можна за місцем прописки в Києві. Умови реєстрації підприємця іноземця здійснюється в окремому порядку. З набранням чинності нового Податкового кодексу України та нових правил сплати єдиного податку реєстрація ФОП знову стала актуальною, як для суб’єктів, що володіють невеликим бізнесом, так і середньої ланки. Детальніше про актуальні питання діяльності ФОП читайте в нашій добірці статей про оподаткування ФОП.

Документи для державної реєстрації ФОП 

  • заповнену заяву на проведення держреєстрацію;
  • нотаріально завірений дозвіл батьків (усиновлювачів), піклувальника, органу опіки та піклування (якщо бажає займатися підприємницькою діяльністю неповнолітня особа, яка досягла 16річного віку).
Якщо особа через релігійні переконання в установленому законом порядку відмовилася від реєстрації у реєстрі платників податків та отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків, то вона подає документи державному реєстратору особисто.
Це становище пояснюється тим, що відмітка про відмову занесення до реєстру робиться в паспортному документі, передачу якого стороннім особам законодавство забороняє. В інших випадках документи для відкриття ФОП може подавати представник за наявності доручення. Державний реєстратор не вправі вимагати надання інших документів.

Опис документів ФОПа

Документи для оформлення ФОП у заявника приймаються за описом із зазначенням дня отримання. Один примірник опису вручається заявнику. Законодавство передбачає можливість відправлення документів поштою чи електронними засобами зв’язку. Незважаючи на уявну простоту процедури реєстрації ФОП в Києві, особа може опинитися в ситуації, коли подані ним документи будуть залишені без розгляду, якщо вони не відповідають встановленим вимогам законодавства; інформація подана не в повному обсязі. Наприклад, недоліком може бути неправильне заповнення заяви. Після усунення недоліків заявник має право знову звернутися до державного реєстратора. Але при повторному зверненні втрачається час. Тому іноді доцільно звернутися за допомогою юридичну компанію. Далі реєстратор перевіряє документи на предмет відсутності підстав для відмови у здійсненні реєстрації ФОП в Україні, використовуючи дані електронного реєстру.

Причинами відмови для оформлення ФОП можуть бути:

  • невідповідність інформації з заяви з даними єдиного державного реєстру,
  • наявність обмежень на здійснення заявленої діяльності,
  • наявність запису про те, що особа вже є підприємцем.
Про відмову відкрити ФОП реєстратор складає мотивоване повідомлення, яке вручає заявнику разом з її обчислене пакетом документів. Фізична особа має право оскаржити відмову в реєстрації в суді. За відсутності підстав для відмови реєстратор здійснює внесення даних ЄДР про новий підприємця. Дата внесення запису є днем офіційної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Не пізніше наступного робочого дня після підтвердження органами статистики, податкової служби, ПФУ про постановку нового підприємця на облік реєстратор на вимогу видає фізичній особі виписку з ЄДР. Терміни та вартість реєстрації ФОП в Україні Законодавство встановило, що термін держреєстрацію ФОП не може перевищувати 24 години з моменту отримання державним реєстратором пакету документів.

Плата за реєстрацію ФОП

Офіційна оплата за відкриття ФОП відсутня. Варто зазначити, що процес реєстрації не закінчується виключно внесенням ФОП до Реєстру підприємств, далі чекають ще деякі процедуритому ви можете звернутися до юристів.

No Comments

Leave a Comment