Містобудівні умови. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної

SergienkoLawyers > Строительство  > Містобудівні умови. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної

Містобудівні умови. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної

Навіщо отримувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки?

Будівництво в Україні є предметом пильної уваги з боку держави. Контроль з боку різних державних органів і служб виконується на всіх етапах будівництва, причому таким чином, що процедура обов’язкового узгодження проводиться з різних питань, і без узгодження одного етапу робіт часто буває неможливо перейти до наступного. Будівництво різних об’єктів в населених пунктах нашої країни регулюється Законом України № 3038-17 «Про містобудівної діяльності». Цей правовий акт регулює правила і порядок будівництва в межах міста, а також встановлює необхідні вимоги, які забудовник зобов’язаний неухильно дотримуватися. Особлива увага при цьому приділяється будівельним нормам, державним та муніципальним стандартам.
Забезпечуючи правове поле для управління у сфері будівництва, Закон «Про містобудівну діяльність» вказує на необхідність планування територій забудови, а також моніторингу розробки документації містобудівних проектів на різних рівнях. Для забезпечення інтересів держави при будівництві різних об’єктів в Україні передбачена будівельна ліцензія. Крім того, в нашій країні діє набір стандартів і правил, як внутрішнього, так і міжнародного характеру.
Перед тим, як приступити до етапу безпосереднього будівництва, забудовник зобов’язаний отримати вихідні дані:
  • містобудівні умови
  • технічно умови
  •  завдання на проектування
,на основі яких буде здійснюватися проектування об’єкта. Встановлюючи для процедури проектування об’єктів строгий порядок. Отримання містобудівних умов (містобудівних умов та обмежень) по суті є самим значимим етапом будівництва (поряд з оформленням прав на ділянку). Вихідні дані являють собою цілий пакет документів, який містить в собі наступні складові елементи:
• містобудівні умови та обмеження (містобудівні умови)
• технічні умови будівництва
• завдання на проектування
При цьому отримання містобудівних умов (містобудівні умови), є підставою для оформлення завдання на розробку проектної документації. Законодавство встановлює випадки, для яких отримання вихідних даних необов’язково — будівництво об’єктів на підставі будівельного (будівельного) паспорта.

Отримання містобудівних умов і обмежень

Порядок отримання містобудівних умов і обмежень встановлено Наказом Мінбуду 07.07.2011 N 109. Оформлення містобудівних умов і обмежень необов’язково для будівництва об’єктів з переліку, затвердженого вищевказаним Наказом. Що б оформити містобудівні умови (містобудівні умови) необхідно подати заяву в наступні органи: місцева рада – у випадку будівництво в межах населених пунктів; в райадміністрацію – у разі будівництва поза межами населених пунктів.
Відразу відзначимо, що зараз активно реформується система оформлення дозвільних документів, метою чого є створення «єдиного вікна». Перед оформленням з’ясуйте орган подачі заяви. Одним з важливих документом, на підставі якого видаються містобудівні умови (містобудівні умови) є містобудівний розрахунок (містобудівний розрахунок), оформленням якого має право займатися виключно уповноважені проектні організації. Термін підготовки містобудівного розрахунку (містобудівний розрахунок) становить близько 3 тижнів. Зверніть увагу, що містобудівний розрахунок (містобудівний розрахунок) є по суті базовим документом для реалізації будівництва — він встановлює такі ключові показники, як площа забудови, тип об’єкта, червоні лінії і, в деяких випадках, висотність будівлі. Саме на підставі містобудівного розрахунку (містобудівний розрахунок) будуть оформлятися містобудівні умови. Містобудівний розрахунок (містобудівний розрахунок) є по суті базовим документом для реалізації будівництва.
До заяви про видачу містобудівних умов додаються такі документи:
• копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою;
• ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі);
• викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1: 2000;
• кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності) або кадастровий план (витяг із земельного кадастру – за відсутності містобудівного кадастру);
• фотофіксація земельної ділянки (з оточенням);
• містобудівний розрахунок (містобудівний розрахунок).

No Comments

Leave a Comment