Дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні

SergienkoLawyers > Миграционное право  > Дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні

Дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні

Як отримати дозвіл на роботу іноземця в Україні? І навіщо він потрібен?

В Україні збільшилися штрафи за використання праці іноземних громадян (осіб без громадянства, біженців). Так, на даний момент за використання праці зазначених осіб без оформлення дозволу на працевлаштування (або використання праці на підставі своєчасно непродленного дозволу на роботу) застосовуються штрафи: на підприємство накладається до 20 розмірів мінімальних зарплат; керівнику загрожує штраф до 17 тис. грн.; З липня 2015 року введено обов’язкове інформування органів ГФС про факт прийняття особи на роботу — штраф становить до 40 тис. грн.

Отже, для законного працевлаштування іноземця на підприємство, необхідно оформити дозвіл на роботу в Україні для іноземних громадян. Працевлаштування іноземців здійснюється без оформлення дозволу на роботу для осіб:

 • з постійною посвідкою на проживання в Україні
 • з офіційним статусом біженця — яким надано притулок (тимчасовий захист)
 • працівники іноземного флоту (у т. ч. авіа), засобів масової інформації;
 • працівники представництв іноземних компаній працевлаштовуються на підставі службової картки;
 • професійні спортсмени, артисти, працівники мистецтв;
 • працівники аварійно-рятувальних служб;
 • священнослужителів для роботи в релігійних організаціях;
 • працівників, задіяних у рамках проектів міжнародної технічної допомоги;
 • викладачів для роботи в державних внз;

Основною статтею витрат на оформлення дозволу на роботу іноземця є госплата за видачу дозволу на працевлаштування іноземця в Україні в розмірі 4 прожиткових мінімумів для працездатних лци в Україні (при продовженні дозволу на роботу не оплачується). Варто відзначити, що новий порядок оформлення дозволу на працевлаштування в Києві кардинально змінив алгоритм видачі дозволу.

Оформляючи дозвіл з нашою допомогою, ви гарантовано отримаєте результат, але і будете вчасно проінформовані про необхідність продовження документа.

Офіційний дозвіл на працевлаштування іноземців в Києві

Новий порядок оформлення дозволу на роботу встановив перелік необхідних документів залежно від типу працевлаштування іноземця: Тип 1 Працевлаштування іноземця в разі відсутності в Україні або регіоні кваліфікованого фахівця, здатного виконувати відповідний вид роботи. Такий вид працевлаштування іноземця є найбільш поширеним і застосовується за умовчанням (якщо відсутні підстави для застосування іншого типу працевлаштування іноземця). Для оформлення дозволу на роботу такого іноземця обов’язковою умовою є подання звіту про вакансії роботодавця за 15 днів до звернення в Центр зайнятості про видачу дозволу. Перелік документів для оформлення дозволу на працевлаштування такого іноземця:

 •  заява (за затвердженою формою)
 • медична довідка про відсутність хронічних захворювання у іноземця (туберкульоз, СНІД, токсикоманія, наркоманія, алкоголізм)
 • копії документів про кваліфікацію;
 • довідка про доступ/відсутності до держтаємниці;
 • довідка про відсутність судимості;
 • дві кольорові фотографії;
 • копія паспорта

 Працевлаштування іноземця-засновника компанії

Працевлаштування іноземця при наявності достатнього обґрунтування використання праці. При цьому достатнім обґрунтуванням є:

 •  працевлаштування іноземця на керівні посади за умови, що такий іноземець входить до складу засновників роботодавця;
 •  іноземець володіє авторськими і суміжними правами (об’єктами інтелектуальної власності) і працевлаштовується для здійснення таких прав.

Для оформлення дозволу на роботу такого іноземця додатково до переліку документів зазначеного вище подається:копія установчих документів, або копія документів. підтверджують авторство об’єкта інтелектуальної власності.


Працевлаштування іноземця в рамках зовнішньоекономічного договору

Працевлаштування іноземця, який направлений на роботу в Україні іноземним роботодавцем в рамках виконання зовнішньоекономічного договору, і за умови, що чисельність всіх іноземців не буде перевищувати половину від загальної кількості працівників-резидентів, залучених для роботи в рамках такого договору. Додатково до загального переліку документів подається копія зовнішньоекономічного договору.

Працевлаштування біженця

Оформлення дозволу на роботу іноземця. яким надано статус біженця або приємно рішення про надання додаткового захисту на території України. Для працевлаштування такого іноземця роботодавець подає до Центру зайнятості:

 •  заяву
 •  копію рішення про надання статусу біженця або притулку
 •  дві кольорові фотографії

Порядок видачі дозволу на роботу іноземного громадянина в Україні

Документи для оформлення дозволу на роботу подаються в Центр зайнятості за місцезнаходженням роботодавця. Протягом 7 днів пакет ЦЗ розглядає заяву і приймає рішення, після чого Центр повідомляє роботодавця про прийняте рішення. У разі позитивно рішення про видачу дозволу на роботу, роботодавець протягом 10 днів оплачує збір за видачу дозволу на працевлаштування іноземця в розмірі 4 прожиткових мінімумів. Бланг дозволу видається протягом 3 робочих днів з моменту зарахування збору на рахунок Фонду соцстраху. «Розтягнутість» терміну видачі бланка дозволу на роботу несе ризик для своєчасного оформлення виду на проживання. Ми мінімізуємо ці ризики і оформимо вид на проживання точно в строк! Порядок продовження дозволу на роботу іноземця

Продовження дозволу на працевлаштування іноземця

Дозвіл на роботу видається терміном до одного року і може бути продовжено на аналогічний строк. Згідно новим правилам оформлення дозволу на роботу документи подаються не раніше 40 і не пізніше 20 днів до закінчення терміну дії документу. Документи для продовження дозволу на роботу:

 •  заяву
 •  дві кольорові фотографії
 • довідка про відсутність судимості
 •  інші документи подаються у разі наявності змін.

Варто відзначити, що держмито при продовженні Дозволу на роботу не сплачується. Зміна оформлення дозволу на працевлаштування в 2017

В лютому 2017 року порядок оформлення дозволу на працевлаштування зазнав наступні зміни:

 • термін подачі документів на продовження дозволу обмежений проміжком — не раніше 40 днів і не пізніше 20 днів до моменту закінчення строку дії дозволу ;
 • легалізовано оформлення працевлаштування іноземців за сумісництвом;
 • строк подання копії трудового контракту з іноземцем відтепер становить 10 днів з моменту укладення (раніше було 7 днів);
 • роботодавець зобов’язаний укласти трудовий контракт протягом 90 днів з моменту оформлення дозволу на працевлаштування, інакше дозвіл анулюється (раніше обмеження не було).

Відтепер вкрай важливо планування продовження дозвіл і подальшого продовження посвідки на проживання — нагадаємо, що законодавство передбачає обмеження терміну продовження посвідки 15-ма днями. Як бачимо, процедура отримання роботодавцем дозволу на роботу і використання праці нерезидента є деякі складності.

По-перше, роботодавець повинен визначити, потрібно чи для працевлаштування конкретного іноземця отримувати дозвіл. Такі ситуації виникають частіше, ніж можна припустити. Звернутися з проханням про працевлаштування можуть і громадяни колишніх союзних республік СРСР, які є на сьогоднішній день незалежними державами. Деякі з цих осіб мають статус осіб без громадянства, оскільки в момент встановлення нових державних кордонів перебували без належних правових підстав на території України, не оформили своєчасно відносини підданства і т. п. Деякі особи мають видані консульською установою тимчасові документи, які замінюють втрачені паспортні документи. Такі ситуації при працевлаштуванні викликають безліч питань, які важко вирішити відразу при відсутності спеціальних знань. Суперечливі і неоднозначні моменти в справах про громадянство особи зустрічаються досить часто. І їх рішення має передувати розгляду питання про працевлаштування іноземця.

По-друге, навіть при відсутності сумнівів щодо законності перебування нерезидента на українській території і при впевненості в необхідності отримати дозвіл на застосування його праці, роботодавець стикається з низкою труднощів. Наприклад, правильне оформлення пакету документів для подання в центр зайнятості забезпечить отримання дозволу на роботу в Україні швидко, виправлень та повторних звернень. Комісія у центрі зайнятості засідає в установлені графіком дні. В очікуванні наступного засідання роботодавець не має права допустити до роботи іноземця, трудове участь якого іноді вимагається в самий найближчий час.

По-третє, помилки роботодавців при прийомі на роботу іноземців загрожують фінансовими наслідками. Як було розглянуто, роботодавець сплатить чималий штраф у разі допуску до роботи нерезидента без дозволу на працевлаштування в Україні.

Наші послуги з отримання дозволу на працевлаштавуння іноземця в Україні, Києві

 • усні та письмові консультації з питань дозволу на працевлаштавуння іноземця;
 • підготовка необхідного пакету документів для отримання дозволу на працевлаштавуння іноземця;
 • подання пакету документів до відповідного органу Мінсоцполітики;
 • отримання отримання дозволу на працевлаштавуння іноземця у Мінсоцполітики

No Comments

Leave a Comment