Дозвіл на будівництво

SergienkoLawyers > Без рубрики  > Дозвіл на будівництво

Дозвіл на будівництво

Послуги, щодо отримання дозволу на будівництво:

 1. Надання консультацій щодо отримання дозволу на будівництво
 2. Отримання містобудівних умов та обмежень або будівельного паспорту
 3.  Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт
 4.  Реєстрація повідомлення про початок підготовчих робіт
 5.  Реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт
 6.  Отримання дозволу на будівництво індивідуального житлового будинку

Навіщо потрібен дозвіл на будівництво? 

Якщо ви плануєте будівництво індивідуального житлового будинку в Києві і Київській області, першим етапом для вас стане отримання дозволу на будівництво.  Процедура отримання дозволу на початок будівництва регулюється З.У. «Про регулювання містобудівної діяльності» і дає вам можливість, по-перше, вести будівництво в установленому законом порядку, уникаючи штрафів, а по-друге, сприяє своєчасному введення будівлі в експлуатацію. Крім цього, вже в процесі отримання дозволу іноді виявляються спірні моменти, виправлення яких допоможе уникнути додаткових витрат при подальших узгодженнях. Дозвіл на початок будівельних робіт видається Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. Зазначимо, що дозвіл на виконання будівельних робіт і дозвіл на будівництво це синоніми.

Дозвіл на будівництво

Телефон: +38 (063) 569 88 45

За своєю формою, дозвіл на будівництво в Україні або декларація про початок будівельних робіт – це документ, де засвідчується право забудовувати земельну ділянку. Разом з цим документом, забудовник отримує право починати зведення житлового будинку. Будьякий власник ділянки рано або пізно замислюється про те, щоб побудувати свій будинок або інший об’єкт індивідуального житлового будівництва.

Безумовно, при прийнятті такого рішення враховується вид дозволеного використання землі, площа і розташування земельної ділянки. Не слухайте тих, хто каже, що дозвіл на будівництво не потрібен! Так, без нього будинок не можна зареєструвати і ввести в експлуатацію і підключитись до комунальних мереж.

Основним нормативним правовим актом у сфері індивідуального житлового будівництва є З.У. «Про регулювання містобудівної діяльності» — саме на його норми слід орієнтуватися в питанні отримання дозволу на будівництво.

На які об’єкти необхідно отримання дозволу на виконання будівельних робіт?

Якщо ви займаєтеся будівництвом заміських котеджів, то отримання даного дозволу вам просто необхідно.

Але перш ніж збирати документи і нести їх у відповідні організації, визначимося з тими об’єктами, будівництво яких не потребує дозволу. Такими об’єктами є:

 • гаражі, які розташовані на вашій ділянці
 • об’єкти, що не є об’єктами капітального будівництва – кіоски, навіси і т. д.,
 • будівлі та споруди допоміжного призначення – сараї, побутовки і т. д.,
 • об’єкти, де не передбачається постійне проживання людей – дачі, літні і садові будиночки
  Дозвіл на виконання будівельних робіт

Професійний підхід до отримання дозволу на будівництво

Процес видачі схвалення починається з того, що уповноважена особа перевіряє, чи всі документи для отримання дозволу на будівництво, а потім визначає відповідність  з позначеним місцем розташування будинку, вимогам містобудівної документації. Якщо всі документи оформлені правильно і ніяких спірних моментів не виявилося, максимум через десять днів після подачі, дозвіл на будівництво буде видано заявнику. Якщо ж цього не станеться – заявник отримає мотивовану відмову. Зазвичай він може бути пов’язаний з невідповідністю документів.

Практика показує, що при відсутності досвіду виконати всі узгодження і отримати схвалення буває важко, особливо якщо оформлення дозволу на будівництво потрібно провести у стислі строки. В цьому випадку краще всього звернутися до професіоналів, які візьмуть на себе бюрократичні аспекти і дозволять вам заощадити свій час. Фахівці SergienkoLawyers допоможуть вам підготувати документи, розкажуть, де отримати дозвіл на будівництво і будуть супроводжувати вас аж до отримання дозволу на будівництво. У нашому штаті працюють кваліфіковані юристи, які досконало володіють земельним правом, тому ми оперативно вирішуємо будь-які проблеми, які виникають у процесі отримання дозволу на будівельні роботи.

Документи необхідні для отримання дозволу на будівництво

Для будівництва об’єктів 1, 2, 3 категорії складності необхідно подати декларацію про початок виконання будівельних робіт.

В ній необхідно вказати вид будівництва, замовника будівництва, інформацію про технічний нагляд, проектанта та інші відомості.

Дізнатися що необхідно вказувати в декларації про початок виконання будівельних робіт, що є дозволом на будівництво можна  на сайті ВРУ. Це питання регулює Постанова КМУ №466.

Порядок отримання дозволу на будівництво. Порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт.

Декларація про будівельних робіт реєструється органом містобудування і архітектури протягом 5 робочих днів.

No Comments

Leave a Comment