Довідка про відсутність судимості

SergienkoLawyers > Довідка про відсутність судимості

Що таке довідка про несудимість?

  Довідка про несудимість (про відсутність судимості) — це офіційний документ, який видається Міністерством Внутрішніх Справ України. Довідка про несудимість свідчить про відсутність судимостей і відсутність причетності до кримінальної відповідальності. Цей документ видається громадянам України з метою подальшого подання в державні органи України і зарубіжних країн.

Який термін дії довідки про несудимість

    Термін дії довідки про несудимість становить від 30 до 90 днів. Термін дії довідки про несудимість залежить від того, де буде пред’являтися дана довідка. Термін дії довідки про несудимість для пред’явлення її в зарубіжних країнах становить 90 днів. Якщо довідка буде подаватися в державні органи на території України, тоді термін її дії встановлюється установою, в який вона подається.

Які документи потрібні для отримання довідки про несудимість?

    Для отримання довідки про несудимість необхідно пред’явити:

  • Для громадян України — копію паспорта громадянина України
  • Для громадян іноземних держав — офіційний переклад на українську мову діючого паспорта іноземного громадянина.

Що потрібно вказувати в заяві
на отримання довідки про несудимість?

   Для отримання довідки про несудимість потрібно написати заяву за затвердженою формою. Для цього потрібно заповнити спеціальний бланк за формою ІП-1. У ньому потрібно вказати дані, які наведені нижче. Ім’я, Прізвище, По Батькові. Також потрібно обов’язково вказати відомості про попередніх прізвищах та іменах, якщо вони були. Якщо ці відомості змінювалися, то необхідно пред’явити документ, який це засвідчує. В бланку заяви за формою ІП-1 на отримання довідки про несудимість слід вказати дату і місце народження, місце проживання і мета отримання довідки про несудимість. Крім того, у бланку заяви на отримання довідки про несудимість слід вказати номер контактного телефону та громадянство. Особам, які були раніше судимі, необхідно пред’явити документ, що засвідчує поточне відсутність судимості. Це може бути рішення суду або довідка про звільнення.

Де отримати довідку про несудимість

    Для отримання довідки про несудимість слід відвідати Відділ інформаційних технологій МВС України. Ці відділи знаходяться в кожному обласному центрі України. У Києві отримати довідку про несудимість можна в Департаменті інформаційних технологій МВС України за адресою: м. Київ, вул. Академіка Прочанина, 10.

Спочатку тут потрібно отримати квитанцію для оплати послуг. Сума, яку потрібно сплатити, варіюється в залежності від терміну отримання документа. З платіжкою, копією та оригіналом паспорта потрібно звернутися за бланком заяви на отримання довідки про несудимість. Дату отримання готової довідки можна буде дізнатися після подачі заповненого бланка. У департаменті інформаційних технологій МВС України видача бланків заяви та прийом заповнених заяв здійснюється з 9:30 до 10:30 і з 14:30 до 15:00. Видача довідок здійснюється з 17:00 до 17:15.

З якими труднощами можна зіткнутися
при отриманні довідки про несудимість?

Однією із проблем, з якою доводиться стикатися громадянам України при отриманні довідки про несудимість, є наявність великих черг. У відділ інформаційних технологій рекомендується приходити раніше, до його відкриття. Це дозволить зайняти чергу в числі перших.

У відділі інформаційних технологій громадянам доводиться простоювати в чергах, тому що процедура отримання довідки про несудимість передбачає кілька операцій, які виконують різні фахівці. Тому це займає досить багато часу. Крім того, існує ризик не встигнути здати заповнений бланк і тоді доведеться приходити ще раз.

Ще однією проблемою при самостійному отриманні довідки про несудимість є некомпетентність працівників державних установ.

Як краще отримати довідку про несудимість?

Самий простий і ефективний спосіб отримати довідку про несудимість — скористатися професійними послугами фахівців юридичної компанії «Registrio». В цьому випадку не доведеться стояти в чергах, витрачати час, сили і нерви. Достатньо передати в компанію «Registrio» копію паспорта і можна бути впевненим у тому, що довідка про несудимість буде готова точно в строк. Отримання довідки про несудимість в компанії «Registrio» допоможе вам заощадити дорогоцінний час.