Будівельний паспорт — Юрфірма SergienkoLawyers

SergienkoLawyers > Без рубрики  > Будівельний паспорт — Юрфірма SergienkoLawyers

Будівельний паспорт — Юрфірма SergienkoLawyers

Будівельний паспорт

Будівельний паспорт є документом, який схожий на містобудівні умови і обмеження. По суті, цей порядок є дещо спрощеним. Будівельний паспорт отримати простіше, ніж містобудівні умови і обмеження. У цьому документі визначається як саме має забудовуватись земельна ділянка. Крім того, у будівельному паспорті зазначаються усі обмеження, які пов’язані із забудовою.

Будівельний паспорт документ, який надає можливість замовнику будівництва подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що надасть можливість здійснювати будівельні роботи. Для отримання будівельного паспорта можна подавати проект цього будівництва, але це не є обов’язковим.

заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку;

засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;

ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо);

проект будівництва (за наявності);

засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.

Чому в Києві, Київський області та Україні виникає проблема з отриманням будівельного паспорта? 

Щоб дати відповідь на це питання необхідно зрозуміти особливості регулювання містобудівної діяльності. Особливою проблемою є розроблення містобудівної документації органами місцевого самоврядування. Відповідно до З.У. «Про регулювання містобудівної діяльності» видання замовнику будівництва будівельного паспорта неможливо без затвердження на цій території генерального плана та детального плану території.

Таким чином, органи місцевого самоврядування можуть не видавати містобудівні умови та обмеження або будівельний паспорт і це буде досить важко оскаржити до суду.

Саме цьому задля отримання будівельного паспорта необхідно звернутись за допомогою до професіоналів у містобудівній сфері.

Будівельний паспорт (зразок)

Будівельний паспорт зразок

На цій картинці наявний приклад будівельного паспорту. Для правильного оформлення будівельного паспорту необхідно проаналізувати чинне законодавство, а  ще краще звернутись за допомогою у профільну фірму.

Так як будівельний паспорт Вам буде видавати районна архітектура, то вони не будуть самі його робити, вони будуть тільки його затверджувати. Вам необхідно буде його самостійно.

Вартість будівельного паспорта

Досить часто клієнти питають про вартість будівельного паспорта. Питання є досить складним та багатоаспектним. Коли замовник будівництва звертається до органу місцевого самоврядування, то отримання будівельного паспорту є для нього безоплатним. Але у замовника будівництва виникнуть проблеми із самим отриманням будівельного паспорту.

Наприклад, якщо замовник будівництва звертається для отримання будівельного паспорту йому скоріш за все буде відмовлено через те, що на цій території відсутній детальний план території або план зонування або взагалі генеральний план населеного пункту.

Таким чином, отримати будівельний паспорт досить складно в Україні і тому вартість цього документу є досить великою.

Будівельний паспорт в  Києві і Київській області

Будівельний паспорт Київ і Київська область

В Києві будівельні паспорти видає Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. В Київській області будівельні паспорти видає відділ або департамент містобудування та архітектури в кожній районній державній адміністрації.

Для отримання будівельного паспорту в Києві або Київській області необхідно звернутися до КМДА або відповідної РДА у встановленому порядку.

Схема забудови земельної ділянки (зразок)

Схема забудови земельної ділянки (зразок)

Ескізні наміри забудови

Ескізні наміри забудови земельної ділянки виконуються у довільній текстової та графічної формі і повинні містити такі відомості:

  • про місця розташування на земельній ділянці існуючих та проектних будівель і споруд
  • про відстані до кордону з кожним сусідньою земельною ділянкою
  • про відстані до розташованих поруч об’єктів житлової забудови та інженерних мереж та споруд
  • про фасади, плани поверхів та даху, розрізах проектованих будівель або споруд із зазначенням габаритних розмірів
  • про перелік планованих до застосування систем інженерного забезпечення, у т. ч. автономного.

Отже, ескіз намірів забудови може розробити будьякий (навіть Замовник особисто). Але бажано цю роботу доручити професіоналам, які швидко і вірно (з дотриманням необхідних вимог і правил) її виконають, збережуть ваш час та нерви.

Зазвичай, ескіз намірів забудови включає в себе коротку загальну пояснювальну записку, схему генерального плану, виконану на свіжій топографогеодезичній зйомці в масштабі 1: 500, а також плани всіх поверхів, фасади і розрізи будинку або господарської споруди.

 

No Comments

Leave a Comment